Dala jsem si letos malou osobní výzvu - psát to první, co mně k tématu napadne. Důsledkem jsou bjb jako je toto.
„Říkáš, Papouši, že po výtažku z routy budeme my, lasičky, ještě víc bojovné a odvážné? Ne, že bychom to potřebovali, jsme z tvrdého těsta, nemám pravdu, Geraldinko?“
„Ano, Gervaisi, z tvrdého.“
„Měli bychom to vyzkoušet na veliteli stráží, ale co si našel na hlavě šedý chlup, je jako tělo bez duše, chudinka. Že?“
„Ano, Gervaisi, bez duše.“
„Jeho zástupce? Oh, ne, ten je jako bzdinka, našel v polévce mouchu a úplně ho to složilo.“
„Ano, Gervaisi, úplně.“
„Vypil bych to pochopitelně sám, ale... ááááá… můj heksnšús!"
„Tak Tě bere, Gervaisi?“
„Mučedník, Papouši, mučedník! Nejlepší bude, když to dáme ochutnat zahradníkovi.“
Kníže Lasičství se jmenuje Gervais, protože jeho tatínek byl milovníkem sýrů. Původně se měl jmenovat Rokfór, ale to už si mamička dupla.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Já už jsem na ty postavy
Aries
Já už jsem na ty postavy úplně zapomněla a to jsme to četli někdy loni. Asi to budeme muset zas vytáhnout
ááá, lasičáci z mé oblíbené
KattyV
ááá, lasičáci z mé oblíbené knihy. Oni by tak rádi, ale ty objektivní důvody. :-)))))))))
Téma trochu skrytější, ale
Faob
Téma trochu skrytější, ale atmosféra rozhovoru přibližuje poněkud panovačně rozmazlenou povahu Gervaise i trochu "měkký" charakter jeho podřízených!