Tak tohle by nakonec mohl být začátek něčeho navazujícího...
Ve slavnostní aule quirmské Školy umění mlčenlivého vládlo naprosté ticho většinu času, ale teď, v okamžiku promoce těch nejlepších, ze sebe dokázalo dostat naprosté maximum.
Nastupovali všichni, jeden po druhém, slavnostně vystrojení, postoj a krok v dokonalém, neslyšitelném souladu. Jako poslední šel premiant školy, mladý Marcel Kostka. Ostatní studenti byli "jen" vynikající, ale on dosáhl takové dokonalosti, že i molekuly vzduchu v jeho okolí byly tak fascinované, že zapomínaly kmitat okolo rovnovážné polohy. Za celou dobu studia neobdržel žádný puntík hlučnosti - jako jediný za posledních sto let.
A takový mistr přece musí šířit slávu školy, nejlépe v nejslavnějším městě Zeměplochy...
Pokračování Co Ankh-Morpork neodpouští
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
jsem uchvácena. To přirovnání
Aries
jsem uchvácena. To přirovnání s molekulama je skvělý
Molekuly přestaly kmitat. :-)
KattyV
Molekuly přestaly kmitat. :-))
Rovněž jsem unesena z molekul
Kleio
Rovněž jsem unesena z molekul. Ale i všeho ostatního kolem nich. :D
Jsem unesena molekulami a
Regi
Jsem unesena molekulami a unášena spolu s nimi tím dokonale tichým průvodem. :-)
Výborné :o)
Aveva
Výborné :o)
Celý román bys o něm mohl napsat!
Se obávám, že ho v Ankh
Achája
Se obávám, že ho v Ankh-morporku nebude moc slyšet :-p
Povedené.
Díky za všechny komentíky.
Dain
Díky za všechny komentíky. Uvidíme, nějak se mi tu rýsuje příběh :-)
Puntík hlučnosti! A vůbec
Keneu
Puntík hlučnosti! A vůbec celé je to perfektní.