Z předchozích drabblů:
Měsíc puknul a svět zaplavila snová matérie.
Věci ožily a ovládly svět.
Svět skončil alespoň tak, jak ho známe, či jak jsme ho znali. Měsíc nás svou snovou matérií připravil o instituce. Školy neexistují, úřady neslouží, policie a soudy nemají prostředky, jak dohlížet na zruinovaný svět.
Zůstali jsme ve světě bez pravidel. Nenastala však anarchie. I když na nás nikdo nedohlíží, chováme se mnohem organizovaněji než kdy dřív. Společná pravidla nám nikdo nemusí nutit, dodržujeme je čistě proto, abychom přežili.
Nemůžeme všechno. Ale už po nás nikdo nechce nic, co by nedávalo smysl.
Sebrali nám všechno, ale darovali nám víc, než jsme kdy měli.
Darovali nám vědomí.
Vědomí, že nyní jme volní.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
něco za něco :-) dobrý
Aries
něco za něco :-) dobrý
Náramně napsané. A ten
Aplír
Náramně napsané. A ten podtext velmi působivý.
Oh.
Profesor
Vážně dobré.
Zajímavý úhel pohledu.
Killman
Zajímavý úhel pohledu.
To je moc pěkná myšlenka! jen
Dede
To je moc pěkná myšlenka! jen se trochu zdráhám jí věřit... rychle by se našli lidé silnější nebo vyzbrojenější, kdo by začali prosazovat svá pravidla :P
Nakonec to vypadá, že z nich
Esclarte
Nakonec to vypadá, že z nich ty těžké časy vykřesaly to nejlepší, zejména skutečnou odpovědnost, svornost a vytrvalost. Připadá mi to ale snad až trochu moc hezké...
To je dost útěšný pohled na
Faob
To je dost útěšný pohled na postapo svět, doufejme jen, že jim to nějakou dobu ještě vydrží... :-)