Zcela mimo seriál, jiná doba, jiný člověk. Ale na seriál nápad nemám a tohle muselo být napsáno.
Až budete mít někdy cestu okolo Humpolce, najděte si chvilku a zastavte se v Želivi. Tamní premonstrátský klášter, barokní perla z dílny Jana Blažeje Santiniho, nabízí komentované prohlídky konventu a kostela Narození Panny Marie. Po domluvě a v dostatečném počtu můžete absolvovat prohlídku celého areálu kláštera.
Součástí prohlídky je i zastávka u jedné pamětní zdi, dvou pamětních desek, jednoho Ukřižovaného a jedné Okurkové monstrance. Zdejší klášter byl v padesátých letech peklem na zemi, internačním táborem pro kněží. Jedna z pamětních desek patří opatu Bohumilu Vítu Tajovskému, druhá lékaři a spisovateli Nikolaji Kelinovi.
Nikolaj Andrejevič Kelin zapomenut nebyl. Kolik dalších ano?
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Souhlas. A pokud se v
ef77
Souhlas. A pokud se v klášteře ubytujete, nepijte s opatem.
Nemůžu posoudit, byla jsem
Apatyka
Nemůžu posoudit, byla jsem tam jako hluboce nezletilá.
Vidíš, občas tudy jezdíme,
Tora
Vidíš, občas tudy jezdíme, určitě se zastavíme. Díky za tip.
Stojí to za to.
Apatyka
Stojí to za to.
A já tam byl, připomenutí
Faob
A já tam byl, připomenutí nádherné! A s tématem ses vypořádala mimořádně mistrně!
Děkuji!
Apatyka
Děkuji!
Krásné, i když smutné drabble
Esti Vera
Krásné, i když smutné drabble. Poblíž Želivi bývám každé léto, jen na klášter zatím nedošlo, asi bych to měla napravit :)
Díky. Klášter za návštěvu
Apatyka
Díky. Klášter za návštěvu rozhodně stojí :)