Jejich moudrost nebyla vepsaná do knih, ale do tepla jejich mozolnatých dlaní, do očí, které viděly přes všechny nánosy společenské přetvářky, konejšily, posilovaly a zpytovaly zároveň. Nespočívala ve slovech, ale tam, kde slova nejsou zapotřebí. Na rozdíl od svých mužských protějšků nebyly velebeny, ale v patách jim stále řinčely okovy a plály ohně a přesto za nimi chodily zástupy všech, kterým život ohnul záda a svěsil ramena. Ženy, srostlé s krajinou, dechem stromů a nasládlou vůní bylin, průvodkyně prvních i posledních nádechů. Nikdy nemohly vládnout světu, protože po tom nebažily. Moc si je našla právě proto, že jí nevěnovaly pozornost.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Nádherně sepsané
Envy
Nádherně sepsané, a ta poslední věta! Ta se mi moc líbí, a také velmi pravdivá:)
přesně tak
Aries
přesně tak
díky vám
myday
díky vám
Naprosto perfektní. Úplně je
strigga
Naprosto perfektní. Úplně je na té Žítkové vidím!
chtěla bych je zažít. díky!
myday
chtěla bych je zažít. díky!
Moc pěkné, trefné.
Achája
Moc pěkné, trefné.
děkuji:)
myday
děkuji:)
Úžasně napsané.
Esclarte
Úžasně napsané.
díky!
myday
díky!
Velmi výstižné <3
Saphira
Velmi výstižné <3
díky :)
myday
díky :)