Tentokrát dle obrazu Josefa Navrátila: Ve sklepě Chlumeckého
http://sbirky.ngprague.cz/dielo/CZE:NG.O_2547
Nápověda k řešení: 9/1 + 1/8 + 1/4 + 6/3 + 4/1 + 5/4 = 5/1 + 14/2 + 1/3
Nejde o rovnici. Počítat se ale bude. Klíč neviditelně
zde: první číslice znamená pořadí slova; číslo za lomítkem je písmeno v dotyčném slovu
„Poslechni, Karle, tohle je vynikající. Ochutnej,“ doporučuje víno muž v červené jarmulce.
„Barvu má jiskrnou,“ pochvaluje si kamarád sedící u stolu „a vůni,“ roztočil obsah po stěně skleničky, aby se uvolnilo aróma, „báječnou. Tak na zdraví,“ pozvedl číši.
„Na zdraví, opáčil prošedivělý muž,“ ale víc než o víno se zajímá o dceru majitele.
Zádumčivého pána s cylindrem nerozveselila ani čtvrtá sklenka.
„Prosím tě, Lojzo, ty to do sebe leješ jako do krtiny,“ napomíná znalec. „To musíš vychutnávat. Vidíš, já dopíjím teprve první skleničku. S vínem hochu se musíš mazlit jako se ženskou. Nu, pochutnal jsem si, potěšil se, půjdu domů.“
Řešení: Miluji vás
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
parádní
Aries
parádní
Dík,jsem ráda, že to za tu
Aplír
Dík,jsem ráda, že to za tu dřinu stálo. :D
bez klíče bych to nedala, ale
Tora
bez klíče bych to nedala, ale super teda
Děkuju, Toro.
Aplír
Děkuju, Toro.
Drabble je pěkné a počítat
Rya
Drabble je pěkné a počítat nebudu... :-D
Děkuju.
Aplír
To chápu. Mně přišlo, že Tvoje šifra je na podobném principu. :D
Chvilku i to trvalo. Dobrý
Tajiš
Chvilku i to trvalo. Dobrý nápad.
Děkuju.
Aplír
Jsem ráda, že se povedlo. :)
Na šifry nemám buňky,
Faob
Na šifry nemám buňky, trpělivost ani čas, tak jsem si prostě vychutnal "kreslící" drabble!!!
Jsem ráda, že drabble je
Aplír
Jsem ráda, že drabble je výceúčelové. :D
Tenhle obraz se mi zase tak
Esclarte
Tenhle obraz se mi zase tak moc nelíbí, ale popsaný je moc hezky, jako vždycky. Šifra dobrá, ale nechtělo se mi namáhat.
Děkuju. Zdá se mi, že aby na
Aplír
Děkuju. Zdá se mi, že aby na nás obraz zapůsobil, záleží na námětu, jaký si malíř vybere, ale pak také na pojet, stylu a technice. Některé obrazy si dovedu představit, jak mi visí doma. Po tomto obrazu zrovna netoužím.
Co se týče šifry, chápu, já vůbec nestíhám číst drabble, natož pak luštit šifry. :)