Domů
Společnost pro osvětu spisovatelů

Hlavní navigace

  • O nás
  • Diskuse
  • Autoři
  • Fandomy
  • Filtrování
  • Podpořte nás
  • Přihlásit se (opens in new tab)
Skočit na příspěvky ↓

Drobečková navigace

  • Domů
  • Vina

Informace

Pokud si chcete zřídit uživatelský účet, napište nám prosím na sos.hp.ff (zavináč) gmail.com. V mailu prosím uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou u nás chcete vystupovat!

Uživatelské menu

  • Oblíbené povídky z Padesátky
  • Přihlásit se

Nový obsah

  • Chytrému napověz – Terda
Více novinek

DMD

  • FAQ
  • Pravidla
  • Návod na přidání drabble (opens in new tab)
  • 2026
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • 2024
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • Starší ročníky
    • 2023
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2022
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2021
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2020
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2019
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2018
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha (opens in new tab)
    • 2017
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2016
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2015
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2014
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2013
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2012
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2010

Bingo

  • 2026 Tropické bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Vylosované tropy
  • 2024 Klišé bingo
    • Pravidla (opens in new tab)
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Vylosovaná klišé
  • 2014 Klišé bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Bingo! (opens in new tab)
    • Doporučení

Letní dobročinnost

  • Pravidla
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • Starší ročníky
    • 2022
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
    • 2016
    • 2015
    • 2014
    • 2013
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Poezim

  • Pravidla (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Básně

Vánoční nadílka

  • Pravidla
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • Starší ročníky
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2016
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2015
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2014
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2013
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Padesátka

  • Pravidla
  • 2025
  • 2023
    • Bodovací tabulka 2023 (opens in new tab)
  • 2021
    • Bodovací tabulka 2021 (opens in new tab)
  • 2019
    • Bodovací tabulka 2019 (opens in new tab)
    • Upoutávky

Ostatní

  • Články
  • Překladatelova rukavice (archiv) (opens in new tab)

Drupal-web.cz - tvorba a migrace webů v Drupalu. Katecheze. Kniha jízd. Sborová kancelář. Místa reformace.

Vina

Profile picture for user Aplír
Od Aplír | Čt, 18. 04. 2019 - 20:09
Originální

Byl první. Měl zdraví, výborné jídlo, zajímavou práci, milovanou manželku. Otec mu dal ty nejlepší rady do života. Z lásky ho varoval: „Poslyš, z tohoto stromu nejez.“ Neposlechl. Jeho dědictví je smrt.
Člověk.

Nepotlačoval svou chtivost, ta se rozrůstala a nakonec oslepen vidinou zisku zradil. Zradil svého učitele, zradil svého přítele.
Poznávací znamení: polibek.

Užíval si svou moc. S potěšením třídil lidi, jak zrnka hrachu a čočky. Tebe pošlu rovnou do plynu. Ty budeš dobrý pro „lékařské experimenty“, kamufláž jeho sadismu a nelidské zrůdnosti. Má na svědomí přes 400000 životů, když žádné svědomí neměl?
Anděl smrti.

Je možné jim odpustit?

DMD č. 19. pro 19. 4. 2019. Téma: Hřích který se neodpouští

To první mi připadá jako

Esclarte

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To první mi připadá jako mladická nerozvážnost. Nakonec, jsme ze stejného plemene a kdo z nás může říct, že by byl určitě uspěl.
Druhý... zapeklitý případ. Zrada za peníze je ohavnost, ať je to ten nebo ten. Ale byla tam i určitá lítost... těžko říct. Lidé skoro bez výjimky neodpustili. Vyšší instance kdoví.
To třetí asi bez komentáře.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Souhlasím, líp bych to

Profile picture for user mila_jj

mila_jj

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Souhlasím, líp bych to nenapsala.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to To první mi připadá jako by Esclarte

I já souhlasím, že není možno

Profile picture for user KattyV

KattyV

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

I já souhlasím, že není možno soudit stejně.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Souhlasím, líp bych to by mila_jj

Děkuju.

Profile picture for user Aplír

Aplír

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

To je pravda. Každý byl navíc v jiné situaci a potom záleží, jak píše Regi, zda a jak hluboce člověk svých činů lituje.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to I já souhlasím, že není možno by KattyV

Díky Esclarte a milo_jj.

Profile picture for user Aplír

Aplír

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Díky Esclarte a milo_jj.
Přemýšlela jsem, co k tomu Adama vedlo, jestli to byla bezmyšlenkovitost, snaha znát rub i líc, chuť být nezávislý, touha být jako Bůh, nebo jen nehtěl přijít o přízeň své ženy?
Máš pravdu, nikdo nemůže tvrdit, že by v té situaci obstál. A souhlasím i v dalších bodech.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to To první mi připadá jako by Esclarte

Odpuštění má smysl, když ten,

Profile picture for user Regi

Regi

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Odpuštění má smysl, když ten, kdo ublížil, lituje. Nebo když si odpuštěním ten ukřivděný uleví. Popřípadě oboje najednou. Ale ten třetí případ není ani jedno...

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Moc hezky jsi to řekla, Regi.

Profile picture for user Aplír

Aplír

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Moc hezky jsi to řekla, Regi. děkuju.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Odpuštění má smysl, když ten, by Regi

Zajímavě jsi seřadila tři

Profile picture for user Faob

Faob

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Zajímavě jsi seřadila tři velké viny našich dějin: o té první se zpívá "šťastná to vina" a neodpustit člověku by bylo neodpustitelnou vinou; Jidáše hnaly pohnutky, kterými prošla většina revolucionářů všech dob, on svým způsobem nejvíc Ježíšovi věřil a nejvíc byl zklamán, že není Mesiášem a králem tady a teď - vina ve výsledku velmi častá, jen následné zoufalství a nikoli obrácení staví Jidáše do světla neodpustitelného hříchu; anděl smrti je burcujícím příkladem psychopatické mysli, která dostane-li v nemocné společnosti prostor, vypukne naplno - dokážeme sami sobě odpustit, že přihlížíme dnes a denně šílenství doby vymknuté z kloubů? Děkuji za inspirativní drabble!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Faobe dík, moc hezky jsi

Profile picture for user Aplír

Aplír

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Faobe dík, moc hezky jsi rozvedl a vyjádřil, na co nestačilo sto slov.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Zajímavě jsi seřadila tři by Faob

Já k tomuhle tak nějak nemám

Profile picture for user Arenga

Arenga

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Já k tomuhle tak nějak nemám slov, je to skvělé!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Díky moc.

Profile picture for user Aplír

Aplír

6 let 3 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Díky moc.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Já k tomuhle tak nějak nemám by Arenga

k zamyšlení...

Profile picture for user Skřítě

Skřítě

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Dobrý nápad a líbí se mi pointa ;-)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Jsem moc ráda, že Tě to

Profile picture for user Aplír

Aplír

7 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Jsem moc ráda, že Tě to oslovilo. Díky.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to k zamyšlení... by Skřítě

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit