Lze otisknout chodidlo do rozbouřené hladiny moře, slyšet hlas němých v útržcích větru, setřít slzu utonulých?
Moře, propastná tůně, hromadný hrob plný života. Pustina bez konce, když se trosky lodi zplihle pohoupávají v prostoru bez jména, směru, naděje. Žízeň žhne jak polední slunce a rum, který se nekazí, dávno protekl těly jako cedníkem. Roní námořníci slzy z rumu? Pláčou ještě vůbec, když čas usychá, nachyluje se a bere, co dal. Zapomenutí, spolknutí vodní hlubinou, bez pomníku, kříže…
Ten, který otiskl nohu do vodní hladiny, slyšel volání němých, jistě setře slzu i utonulým, i kdyby v jejich pláči bylo mnoho rumu.
Přiznám se, napsal jsem tři drabble, od ujetého, po normální, až po toto. Na radu své drahé polovičky vkládám poslední napsané.
V textu se odkazuji na: Bible, Zjevení Janovo, 21,4.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Je to nádhera. Dobře ti
Tora
Je to nádhera. Dobře ti poradila, tvoje drahá polovička. Káč a šup do oblíbených.
Polovička dobře radila, je to
Aries
Polovička dobře radila, je to fascinující
Působivé obrazy. Káč.
Melosira
Působivé obrazy. Káč.
Krásně poetické. (Máš ještě
ioannina
Krásně poetické. (Máš ještě to ujeté a normální? Dáš?)
Děkuji. Na tvé slovo sem
Mordomor
Děkuji. Na tvé slovo sem vložím to, co považuji za normální. Ujeté nechám tiše zesnout.
To je tak krásně napsané...
Rebelka
To je tak krásně napsané...
Moc děkuji za komentáře!
Mordomor
Moc děkuji za komentáře!
To je překrásné!
Esclarte
To je překrásné!
No teda...
kytka
No teda...
Čtu to už potřetí a pořád žasnu.
Amen.
To je výborné!
Faob
A uniklo. Smekám. Krásné myšlenky, krásná forma, trochu neuspořádané, o to přesnější!