Z cyklu Putování modrého koníčka, v němž se obraz Franze Marca vydává hledat své sourozence (Věž modrých koní), kteří zmizeli za druhé světové války.
Málokterý detektiv se může vydat do doby, kdy došlo ke zločinu.
Modrý koníček si už byl dost jistý, že to zločin byl.
Jeho koňské já teskně vzpomínalo na doby, kdy tyhle lidské věci nevnímalo.
Obrazy ale cestování v čase umožňují. Někdy až děsivě.
A tak se při pátrání po svých sourozencích koník ocitl v tmavé pustině plné běsnících neonových čar.
Útočily, škubaly sebou, a když se přiblížil, změnily se ve smečku vlků útočící na medvěda.
Pak ho zahlédli.
Koňské já i detektiv se shodli, že musí utéct.
Neonoví vlci se hnali za ním.
Koník cítil, jak mu kopyta stahuje bahno.
Tohle drabble je poznámkový papírek pro mě, abych se znovu pokusila najít ten obraz s vlky útočícími na medvěda, což symbolizuje útok nacistického Německa na Sovětský svaz. Posledně jsem na autora náhodou narazila v nějaké galerii a poznačila jsem si jeho jméno, ale už netuším kam. Snad se zase vynoří. Namaloval ho nějaký německý malíř za druhé světové války nebo po ní. Ten obraz je působivý, ale těžko dohledatelý. (A ano, AI vyhledávání jsem zkoušela.)
Místo toho sem dám Vlky (Balkánská válka) od Franze Marca z roku 1913.

- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Komentáře Drabble 2026 (12)
super
Aries
super
Díky.
Birute
Díky.
Dělat si poznámky je dobré,…
Lady Peahen
Dělat si poznámky je dobré, ztrácet je, už tolik ne. Ale vlci i drabble výborné.
Děkuju. Mám nepraktický…
Birute
Děkuju. Mám nepraktický poznámkový aparát.
Drabble výborné. Na ztrácení…
Tora
Drabble výborné. Na ztrácení poznámek je kadet můj muž, ten si toho vždycky spoustu poznamená a pak ty nápady poztrácí. Zas ta radost, když ho to napadne znova :D
Taky doufám, že to na mě…
Birute
Taky doufám, že to na mě někde vyskočí. Onehdy jsem na toho malíře narazila kdesi v muzeu v nějaké knize a jásala jsem. Snad budu jásat zase.
A napíšu tu knihu.
To je detektivka na druhou…
Julie
To je detektivka na druhou. Hledáte s koníčkem oba.
Taky jsem si říkala, že je…
Birute
Taky jsem si říkala, že je to děsně meta.
Působivě napsané a je mi z…
ef77
Působivě napsané a je mi z toho úzko.
Te příběh se vyvíjí…
Birute
Te příběh se vyvíjí dramatičtějí, než jsem zamýšlela.
Snad uteče <3
Aveva
Snad uteče <3
Nebo mu někdo příjde na…
Birute
Nebo mu někdo příjde na pomoc.