Nesoutěžní
http://www.schikaneder.cz/texty-k-vystave/vrazda-v-dome/ (poté nutno zvětšit)
Díky obrazu Vražda v domě od Jakuba Schikanedera vzniklo toto drabble.
Rozednění odhalilo zločin. Vyděšený výkřik přivolal všechny obyvatele.
„Takhle jsem ji našel,“ vykládá roztřeseným hlasem domácí. „To je mord.“
„Včera jsem s ní ještě mluvila,“ přemítá jeho manželka.
„To je hrozné,“ spráskne ruce Anna.
„Co povídáte, že to je vražda?“ nevěřícně se za ní předklání další žena.
Děvčátko zkoumavě, nechápavě hledí na nehybné tělo.
„A nemohla sama vyskočit z okna?“ nechce uvěřit hrůznosti činu paní v červené blůzce.
„Bože, odpusť jí,“ modlí se sousedka.
„Nevidíte nějakou stopu, třeba zakrvavenou kudlu?“ natahuje krk zvědavý muž s bradkou.
„Chudák holka,“ pomyslí si majitel koloniálu, „tak mladá a už to má za sebou.“
Historici byli na stopě. Teprve jejich nedávné pátrání identifikovalo konkrétní místo, kterým se Schikaneder inspiroval. Temný dvorek je vlastně vyústěním slepé Špitálské uličky vedoucí z Rabínské ulice v Židovském Městě.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Dobrý nápad...
Faob
Ten obraz si ale musím najít, abych ještě docenil...
Díky. Určitě si ho najdi,
Aplír
Díky. Určitě si ho najdi, stojí to za to. I když domů se příliš nehodí. :D
dobře napsáno a díky za ten
Aries
dobře napsáno a díky za ten fantastický obraz. Nevěděla jsem o něm
Děkuju moc.
Aplír
Není zač, rádo se stalo. On ten obraz je ve skutečnosti ještě působivější, protože je hodně rozměrný.
Pěkné drabble.
kytka
Schikanedera mám ráda, ale tenhle obraz bych si teda doma nepověsila.
Děkuji.
Aplír
Děkuji.
On by se ti taky do bytu těžko vešel.:D Ale jo, já bych ho doma taky nechtěla.
Díky, žes mi připomněla ten
Doktor
Díky, žes mi připomněla ten obraz!
A drabble taky moc hezký :-)
Nemáš zač děkovat, to já
Aplír
Nemáš zač děkovat, to já děkuji!
Pěkné drabble. Taková trošku
Profesor
Pěkné drabble. Taková trošku studie, jak mohou lidé v takovou chvíli jednat.
Děkuji.
Aplír
Děkuji.
Já jsem měla možnost vidět originál. Na něm člověk pěkně vidí emoce jednotlivých lidí. A máš pravdu, vlastně je to tak, jak píšeš.
Úžasný, děsivý obraz.
Peggy Tail
Úžasný, děsivý obraz.
Na mne taky silně působí.
Aplír
Na mne taky silně působí. Možná k tomu přispívá i to trochu tajemné zákoutí starého židovského města a vědomí, že již neexistuje.
Malíře mám ráda a drabblata
Rya
Malíře mám ráda a drabblata na obrazy taky, tohle se moc povedlo.
Děkuji, začínám se červenat.
Aplír
Děkuji, začínám se červenat.
Tak tenhle obraz jsem neznala
Lee
Tak tenhle obraz jsem neznala, díky za rozšíření obzorů. :)
Je to napsáno velmi sugestivně!
Děkuji, on ten obraz sám o
Aplír
Děkuji, on ten obraz sám o sobě je dost sugestivní. Těší mne, že ho mohou poznat další.
Krásný obraz. Krásné drabble.
Azereth
Krásný obraz. Krásné drabble.
A do třetice krásný komentář.
Aplír
A do třetice krásný komentář. Děkuju.
Teda jak ty to děláš, to je
P.M.d.A.
Teda jak ty to děláš, to je zas úžasný :-)
Děkuju mnohokrát.
Aplír
Píšu o tom, co vidím. *stydlivě klopí oči*