Posledních pár let si vždycky napíšu aspoň jedno táborové drabble, tak letos zde.
Minulé roky (můžete si povšimnout, jak už mi dochází nápady na názvy :D):
Každé léto v červenci
Ta rána, kdy svět patří nám
Každé léto
Táborové dny
Je ráno
A na závěr nevážné Z letního tábora
Slunce prosvítá mezi stromy, poslední paprsky dne. Chvíli bude šero, ale než se naděješ, přihlásí se o slovo první hvězda, zatím trpělivě čekající na svou chvíli. Brzo ji budou následovat další. Vychutnáváš si tu chvíli a pohled na diamantové nebe. Tady máš pocit, že konečně doopravdy vidíš svět.
Oheň potichu zpívá, houkající sova v dálce odpovídá. Tábor spí a tobě dělají společnost jen dva kamarádi, mlčenlivě zahledění do plamenů.
Víš, že ráno budeš unavená, ale chceš si tuhle chvíli užít, dokud z ohně nezbydou jen uhlíky a chlad tě nezažene do spacáku.
Neumíš si představit, že jednou na tábor nepojedeš.
Letos asi poprvé nepojedu na tábor na delší dobu, ale jen na krátkou návštěvu... a i když jsem se tak rozhodla sama, stejně jsem z toho trochu smutná.
Pro kontrolorstvo: kandidátka je ta první hvězda, která čeká na svou chvíli
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Komentáře Drabble 2026 (5)
Překrásná náladovka.
Esclarte
Překrásná náladovka.
Nádhera, přesně to vystihuje…
Tora
Nádhera, přesně to vystihuje táborové večery i ten smutek, když tábor končil.
Takovéhle poprvé je vždycky…
Líba
Takovéhle poprvé je vždycky smutné, i když se rozhoduješ sama.
To je nádherný :) a jo, taky…
strigga
To je nádherný :) a jo, taky si dobře pamatuju první rok, kdy jsem jela jen na návštěvu. Zopakovala jsem to pak ještě jednou neno dvakrát, ale už to nějak nebylo ono... držím palce, ať to u tebe tak není :)
To je krásně výstižné a…
Lady Peahen
To je krásně výstižné a správně melancholické.