Když se vydá na cesty hostující mistr, bjørkhallenští s ním pošlou dítě Prázdnoty. Je to od nich milá pozornost: takové dítě má totiž vynikající orientaci i v neznámém terénu, dokáže velmi snadno najít cestu prakticky odkudkoli nebo kamkoli – a v případě naprosté nouze se dovede prostřednictvím Mandaly „dovolat“ mistra Ayreho.
Ale pořád je to jenom dítě.
„Mistře, ...íte mě? Slyší mě doma někdo?“
„Co se děje, Jorge?“
„Mistře, mistře, u všech bohů, pomozte mi! Tady se ...ílí!“
„Kde jsi?“
„V Marienburgu, tady na ulici, kousek od cechovního domu, schoval jsem se za nějaké pytle, ně... tu střílí, mistře, co mám dě...?“
„Kdo tam střílí?“
„Takový ch..., černý chlap, má pistoli a střílí po našich, už tam le... mrtví!“
„Je s tebou mistr Waters?“
„Šel do apa...ky, nechal mě hlídat ...ku, a vtom to začalo, já se strašně bojím!“
„Vidíš ho?“
„Ne, mistře, vidím jen ...ře krámku.“
„Doběhneš k němu?“
„Nevím, ...bec nevím, mám to zkusit?“
„Zkus.“
Poznámka pro tápající: téma se dovedně skrývá v počtu úplných vs. neúplných Jorgeho slov.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Dobrý nápad!
Faob
A je to vlastně strašně realistické! Jako kdyby se v akčním filmu někomu chtělo na záchod!
:-)))))))))))))))))))))))))))
Peggy
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
:-DDDDDD
ioannina
:-DDDDDD
:DDDDD
Martian
:DDDDD
Jsem zmatená, oni už znali
Tora
Jsem zmatená, oni už znali pistole? Asi jsem něco nedomyslela. Je mi ho líto, dítěte.
Znali. Dokonce asi už tři
ioannina
Znali. Dokonce asi už tři typy.
Ovšem to by chtělo
Arenga
Ovšem to by chtělo pokračování.
Někdy, někde...
ioannina
Někdy, někde...
Chudák dítě...
Peggy
Chudák dítě...
To rozhodně.
ioannina
To rozhodně.
(Přežije to, jenom bude škrábnutej.)
Ty jsi se z toho vylhala
mila_jj
Ty jsi se z toho vylhala naprosto geniálně. :)
Zkoušela jsem to rušení
ioannina
Zkoušela jsem to rušení nastavit i opačně, jako že by 7/8 bylo rušených, ale zbyly mi celý jenom předložky a tu a tam zájmeno. :-))
To by teprve byla psina. :))
Martian
To by teprve byla psina. :))))))))
Speciálně pro tebe v obráceném gardu.
ioannina
„Mist..., ...íte mě? Sly... m... do... ně...?“
„Co se děje, Jorge?“
„Mist..., ...stře, u vše... ...hů, pomoz... mi! Ta... s... ...ílí!“
„Kde jsi?“
„V Marienbur..., ...dy n... uli..., ...sek ...d cechov... ...mu, schov... js... s... za něja... ...tle, ně... tu stří..., ...stře, ...o má... dě...?“
„Kdo tam střílí?“
„Tako... ch..., čer... ...lap, ...á pisto... a stří... ...o naš..., ...ž ta... le... ...tví!“
„Je s tebou mistr Waters?“
„Še... ...o apa...ky, nech... m... ...dat ...ku, a ...om t... zača..., já s... ...šně boj...!“
„Vidíš ho?“
„Ne, ...tře, vid... ...en ...ře krám....“
„Doběhneš k němu?“
„...vím, ...bec nev... má... to zkus...?“
„Zkus.“
Tý jo! Mně se tahle verze
Martian
Tý jo! Mně se tahle verze líbí asi ještě víc než ta předešlá, vážně! Z tohohle cítím mnohem víc tu úzkost a bezmoc, „co mám dělat, co mám dělat“, panika, panika a úprk. ;)
Mně asi nakonec taky, ale
ioannina
Mně asi nakonec taky, ale byla by srozumitelná jako první? Dávají tu smysl Ayreho odpovědi?
Mně jo. A právě to domýšlení
Martian
Mně jo. A právě to domýšlení vět mě na tom baví.
Na můj vkus je toho v první
ioannina
Na můj vkus je toho v první verzi vyžranýho málo a v druhý moc. Přece jen, když likviduješ z 80 slov 70 (jo, prvně jsem napsala a spočítala Jorgeho), tak zbude příliš málo. Třeba tam není poznat, z čeho Ayre vydedukoval slovo "střílí (se tu)". Marienburg a cechovní dům jsem tam dostala, zbytek rozumět v podstatě nemusí, ale to s tím střílením je v té hodně rušené verzi už na hraně.
Dost často je mi Tvých postav
HCHO
Dost často je mi Tvých postav opravdu hodně líto... Což ovšem nic nemění na tom, že bez toho by to zdaleka nebylo tak napínavé čtení :)
Právě. Selanka by ostatně
ioannina
Právě. Selanka by ostatně nebavila ani mě psát.