Poznámka: Po odeslání osmi těch … sčítacích formulářů jsem úplně hotová. A protivně cynická. Tudíž tu málem byla stravitelnost raka kamenáče norkem americkým. Snad se vám tohle bude líbit víc.
---
Bylo pozdní odpoledne, počátek dubna. Sluníčko už mělo sílu, a tak babka Vytáčková seděla na svém obvyklém místě před krámem. Poslouchala ptáčky a pozorovala hnědého voříška, který nedaleko zaléval trs narcisků.
Mladá Milena Korýtková si myslela, že bába spí. Nehybná postava její dojem jen potvrzovala. Dokud nepřišla blíž.
Tehdy dívka spatřila, jak babička vyndává z chladu za lavičkou vaničku rakviček a šlehačku.
„Dáš si se mnou, holka?“ nabídla děvčeti.
„Děkuji, nedám. Musím zhubnout do plavek,“ odmítla dívka. Stařenka očima přelétla Mileninu kyprou postavu.
„Holka zlatá, já myslím, že si se mnou klidně můžeš dát,“ uzavřela s úsměvem Magdalena svůj průzkum.
Po, 2011-04-11 22:17 — Aries
Mně je ta babka sympatická
Mně je ta babka sympatická :-)
Pro psaní komentářů se přihlašte
Po, 2011-04-11 22:34 — Peggy
Checht!
Není nad upřímnost :-)))
Pro psaní komentářů se přihlašte
Út, 2011-04-12 09:35 — Danae
Mňam, taky bych si dala :)
Mňam, taky bych si dala :)
Pro psaní komentářů se přihlašte
Út, 2011-04-12 12:30 — Esclarte
Jé, to je ta babka, co
Jé, to je ta babka, co chodila ku kapličce se seznamem na hajzlpapíru, né? Je to moc pěkné a milé. K čertu s plavkami, ať žije cukroví.
Pro psaní komentářů se přihlašte
Út, 2011-04-12 14:21 — Profesor
Malá úsporná odpověď:
Děkuji všem za komentáře.
Esclarte: Jo, je to ona. Přesně tak plavky nepůsobí takové požitky jako jídlo.
Danae: Já měla nedávno...;=)
Peggy: No, však.;-)
Aries: Opravdu? Potěšení na mé straně. Mně totiž přišla až moc cynická.
Pro psaní komentářů se přihlašte
Út, 2011-04-12 14:51 — Aries
Mně to tak nepřišlo.
Kdyby byla mladší, tak jo, ale staré paní mají na tyhle věci jiný názor. Nějak jsem si vzpomněla na vlastní babičku, co mi při mém věku a rozměrech pořád říká "doufám, že v té Praze pořádně jíš"
Pro psaní komentářů se přihlašte
Út, 2011-04-12 18:26 — Tall
To asi nebyla hodná, milá a
To asi nebyla hodná, milá a laskavá pohádková babička (i když tady se povídky pr... ehm upravují velice často.)
Pro psaní komentářů se přihlašte
Út, 2011-04-12 19:13 — Profesor
Pohádková určitě ne. Laskavá
Pohádková určitě ne. Laskavá a hodná celkem ano, když má den. Děkuji za komentář.
Pro psaní komentářů se přihlašte
St, 2011-04-20 10:36 — Dangerous
Rakvička se už pak ztratí.
Rakvička se už pak ztratí. ;)
Hahá, Vytáčková! Skvělá babka. :D
Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-24 13:00 — Profesor
Dík.
Dík.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit