Volně navazuje na http://www.sosaci.net/node/40996 Kořist
„Zdravý a výborný. Mňam ,“ hladí si břicho Vašek. „Jdu si přidat,“ odstrčí se na židli. Nesouhlasné zavrzání.
Babička se přidá k protestu: „To néééé!“ Její prodloužené éé se výhrůžně vlní nahoru a dolů.
„Mám hlad,“ nedá se odbýt Vašek. Hrne se k hrnci. Nazdvihne pokličku. „Vždyť je tu ještě dobrá polovina!“
„To bude večeře. Musíme šetřit. Viděls sám, že v krámě koupíš leda mýdlo. Kdoví jestli,“ vraští čelo hospodyně.
„Chceš mojí porci?“ vzdychne Bětuš. „Už nemůžu."
„Kdepak! To dojíš, Bětko!“ zasáhne babi. „Jsi jako lunt.“
Oba pubescenti vzdychnou.
Děda má před sebou křížovku. Na luštění nemá ani tužku ani pomyšlení.
Srpen 1968
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
"Chceš dva knedlíky? Dostaneš
Faob
"Chceš dva knedlíky? Dostaneš čtyři!" Velmi úsměvná a typická historka uprostřed temné reality, odlehčení dokazující, že svět se válkou, katastrofou či okupací nemění nějak zgruntu, ale postupně, krůček po krůčku... A tichý humor si občas line - ač nám připadá svatokrádežné i o tom mluvit - i těmi nejhroznějšími událostmi. Parádní střípek!
Máš pravdu, komentovali jsme
Aplír
Máš pravdu, komentovali jsme každý jinak, ale ve stejném duchu. :D
Výborné. A na co myslí asi
Rya
Výborné. A na co myslí asi děda?
Děkuju.
Aplír
To si radši nechává pro sebe.
když vždycky něco bylo nějak
Aries
když vždycky něco bylo nějak a najednou to neplatí...
Dík.
Aplír
V životě to tak někdy bývá.
Úplně slyším to výhružně se
kytka
Úplně slyším to výhružně se vlnící nééé :)
Poslední věta se koc povedla.
Potěšila jsi mne. Dík.
Aplír
Potěšila jsi mne. Dík.
Evidentně nikdo nemá, co by
Killman
Evidentně nikdo nemá, co by chtěl...
To jo, snad až na babičku -
Aplír
To jo, snad až na babičku - ta uhájila večeři. On by Vašek byl schopen ji sníst na posezení.
Musím se přiznat, že jako
Remi
Musím se přiznat, že jako první mě napadlo, že jsou v karanténě skrz koronavirus, jak prej ani mýdlo není atd. :D
Historie se (alespoň v
Aplír
Historie se (alespoň v některých detailech) opakuje. :)
Prodloužené ééé pobavilo... jako bych to slyšela...
Skřítě
Pointa zase vyvolává husí kůži... pěkné.
Děkuju.
Aplír
Jsem moc ráda, že se líbí.
Drabble je celé povedené, ale
Esti Vera
Drabble je celé povedené, ale hrozně se mi líbí hlavně to "nemá tužku ani pomyšlení"
Mám radost, že se ti to líbí.
Aplír
Mám radost, že se ti to líbí. Díky.