Nesoutěžní.
Nechyběl mu důvtip. Lidé brali jeho rady, jako by pocházely od pravého Boha. Jeho ego si mnulo ruce, že je osobním rádcem krále Davida. Byl mu přítelem a blízkým společníkem.
Zrada pošpinila jeho čest.
Lačně v hlavě převaloval myšlenku stát se mocným, ovlivňovat události v zemi. Proto se dal na stranu vzbouřence.
„S početnou armádu zaskočíme krále. Jeho slabost předurčuje naše vítězství. Musíme ale jednat rychle,“ radil mladému ctižádostivci.
„Využiju příležitost, přemítal. „Jistě krále porazím. Pak se budu hřát v přízni jeho syna a tahat za nitky.“
Dal Absalomovi vynikající strategickou radu. Všechno mohlo vyjít, kdyby ho jen býval poslechl.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Absalom je ten mladý? A proč
Aries
Absalom je ten mladý? A proč neposlechl?
Ano, byl to Absalom a stručně
Aplír
Ano, byl to Absalom a stručně řečeno, dal na radu jiného muže Chušaje. Chušaj byl Davidův přítel. Na jeho přání se vydal za Abalomem a "zmařil jeho radu" tím, že mu dal jinou, která se Absalomovi zdála lepší.
Blíže https://www.bible21.cz/online#2samuel/17
(Špatný rádce - míněno špatný člověk - zrádce.)
aha, díky
Aries
aha, díky
Parádní, taky jsem v paměti
Faob
Parádní, taky jsem v paměti včera tímhle směrem pátral, špatných rádců je tam přehršel, ale na nějakou dobrou radu ne a ne si vzpomenout!
Děkuju. Těžko hledat. Hodně
Aplír
Děkuju. Těžko hledat. Hodně dobrých rad dával Ježíš, ale to zas vůbec nebyl špatný rádce. :)
Takže jako špatný rádce pro
Esclarte
Takže jako špatný rádce pro krále, ale dobrý pro vzbouřence?
Nu, Achitofel byl moudrý a
Aplír
Nu, Achitofel byl moudrý a radil vzbouřenci Absolomovi dobře, ale ten nakonec dal na radu Chušaje. To v důsledku bylo dobře pro krále Davida, jinak by zřejmě byl v boji poražen.
Když Achitofel zjistil, že ho Absolom neposlechl, domyslel si důsledky a raději si vzal život. (Viz odkaz na Bibli v komentáři Aries - výše.)
Tohle jsem třeba úplně
Lee
Tohle jsem třeba úplně zapomněla, ale je to super zpracováno! :)
Díky, umíš potěšit hezkými
Aplír
Díky, umíš potěšit hezkými komentáři.