Fandom: realita
Věnování: rodině, i když si to nikdy nepřečtou
U nás doma se čaj pije odjakživa. Černý, silný čaj, který člověka postaví na nohy, i kdyby dva dny nespal.
Co pamatuji, čekal na nás každé ráno na stole šálek čaje. Nejdříve ho připravovala babička, později pomyslnou štafetu převzala maminka. Dnes se o to dělíme všichni.
Nepsané pravidlo našeho domova? Kdo vstane první, připraví čaj.
Vyrostli jsme, dospěli, a když se občas zastavíme, můžeme vnímat, jak se věci v průběhu času mění.
Ale jedna věc zůstává dokonale neměnná.
Uklidňující, trvalá a nějakým hřejivým způsobem posvátná.
Příprava čaje je totiž náš každodenní soukromý obřad, naše díkůvzdání. Protože čaj to je domov.
St, 2011-04-27 23:17 — Peggy
Tohle je krásně pohodové,
Tohle je krásně pohodové, vřelé, laskavé, uklidňující. Moc hezké.
Čt, 2011-04-28 07:39 — Bilkis
Díky! :) Když čtu tvůj
Díky! :) Když čtu tvůj koment, říkám si, že jsi to přesně popsala. Takhle vnímám čaj. :D
St, 2011-04-27 17:55 — hidden_lemur
Nádherná představa...
Kéž by to takhle fungovalo i u nás.
Čt, 2011-04-28 07:37 — Bilkis
Nikdy není pozdě začít,
Nikdy není pozdě začít, založit tradici... :) U nás se sice čaj pije odjakživa, ale naučili jsme to i spoustu lidí, kteří na to zvyklí nebyli. Všichni naši partneři (ať už bývalí nebo současní) se u nás naučili pít obrovské množství čaje... :D A jednou se to stejně tak naučí i naše děti, pevně v to věřím. :D
St, 2011-04-27 16:56 — Profesor
Moc hezké. Dýchá z toho
Moc hezké. Dýchá z toho vlídná pohoda. Dej to doma přečíst.;-)
U nás doma je to stejné. Dřív dělala čaj maminka, dnes já. Ale jenom o víkendu, když vstáváme všichni stejně.
(Jenom ten černý lomcovák mě vzpruží asi tak na dvě hodiny. Závislák, no.;-))
Čt, 2011-04-28 07:35 — Bilkis
Nedám! Ne potom, co se mnou
Nedám! Ne potom, co se mnou máma zase nemluvila.
My pijeme čaj na litry, takže prostě jedeme celý den už od rána a je jedno, kdo kdy vstane, čaj tam musí být vždycky. Proto nemám ráda, když vstanu první, musím ho nejdřív připravit, než si ho můžu dát. :D
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit