Domů
Společnost pro osvětu spisovatelů

Hlavní navigace

  • O nás
  • Diskuse
  • Autoři
  • Fandomy
  • Filtrování
  • Podpořte nás
  • Přihlásit se (opens in new tab)
Skočit na příspěvky ↓

Drobečková navigace

  • Domů
  • Chybička se vloudila

Informace

Pokud si chcete zřídit uživatelský účet, napište nám prosím na sos.hp.ff (zavináč) gmail.com. V mailu prosím uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou u nás chcete vystupovat!

Uživatelské menu

  • Oblíbené povídky z Padesátky
  • Přihlásit se

Nový obsah

  • Chytrému napověz – Terda
Více novinek

DMD

  • FAQ
  • Pravidla
  • Návod na přidání drabble (opens in new tab)
  • 2026
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • 2024
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • Starší ročníky
    • 2023
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2022
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2021
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2020
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2019
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2018
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha (opens in new tab)
    • 2017
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2016
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2015
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2014
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2013
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2012
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2010

Bingo

  • 2026 Tropické bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Vylosované tropy
  • 2024 Klišé bingo
    • Pravidla (opens in new tab)
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Vylosovaná klišé
  • 2014 Klišé bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Bingo! (opens in new tab)
    • Doporučení

Letní dobročinnost

  • Pravidla
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • Starší ročníky
    • 2022
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
    • 2016
    • 2015
    • 2014
    • 2013
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Poezim

  • Pravidla (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Básně

Vánoční nadílka

  • Pravidla
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • Starší ročníky
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2016
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2015
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2014
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2013
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Padesátka

  • Pravidla
  • 2025
  • 2023
    • Bodovací tabulka 2023 (opens in new tab)
  • 2021
    • Bodovací tabulka 2021 (opens in new tab)
  • 2019
    • Bodovací tabulka 2019 (opens in new tab)
    • Upoutávky

Ostatní

  • Články
  • Překladatelova rukavice (archiv) (opens in new tab)

Drupal-web.cz - tvorba a migrace webů v Drupalu. Katecheze. Kniha jízd. Sborová kancelář. Místa reformace.

Chybička se vloudila

Profile picture for user Tess
Od Tess | Čt, 29. 04. 2010 - 21:16
DMD č. 30 pro 30.4.2010. Téma: Co není v hlavě musí být v nohách

Čarokrásné údolí ubíhá do dáli mezi mohutnými rameny hor, tři bělostné vrcholky, Celebdil, Fanuidhol a Caradhras na ně shlíží. V dáli zívá z temného úbočí Brána Morie. Před chvílí z ní vyběhla osmičlenná skupinka. Někteří její členové vzlykají. Jeden si sáhl ke krku a poté propukl v žalostný nářek a zhroutil se.
„Frodo, musíš vstát. Tady nemůžeme zůstat,“ sklonil se nad ním statný Hraničář. „Vím, že jsi zdrcený Gandalfovou smrtí, ale do soumraku musíme před skřety získat pořádný náskok.“
„Měl jsem Gandalfa rád,“ vzlykl Frodo, „ale proto nepláču.“
Obrátil uslzenou tvář ke svým společníkům.
„Nechal jsem Prsten v Komnatě záznamů!“

Pán prstenů
2010

Pá, 2010-04-30 19:23 — Lejdynka
Ááááá! Tess! Já už na tebe

Ááááá! Tess!
Já už na tebe nemám slov.
Dokonalost. A Frodo - no, o moc radši, než Pottera, ho asi zrovna nemám, a tak mě tohle ani nepřekvapuje :))
Byla bych pro okružní jízdu Morií second time.

Pá, 2010-04-30 19:33 — Tess
Já filmového taky moc

Já filmového taky moc nemusím, má neutále roztomile tragický výraz. Zato knižní Frodo, to je něco úplně jinýho. TEN by tam ten Prsten nenechal :D

Pá, 2010-04-30 23:33 — ioannina
Jo, tohle si myslím

Jo, tohle si myslím taky.
Filmy jsem viděla jednou a prý kdybych se na ně chtěla koukat znovu, tak jenom v přísné samotě a s roubíkem, protože kdo prý má ty jízlivý a sarkastický komentáře poslouchat. ;o))
(Zato knížky umím prakticky zpaměti...)

Pá, 2010-04-30 23:49 — Tess
Já jsem pak celá fascinovaná

Já jsem pak celá fascinovaná zírala na nějaký dvd rip, který byl rozšířený, a objevily se tam oproti kinoverzi docela zásadní scény!
Tohle by neměli dělat...
(Nejvíc jsem trpěla - profesně - když přijížděj do Helmova Žlebu. To rovnou povídám - a co ta díra v hradbách?)

Pá, 2010-04-30 20:01 — Lejdynka
Jo. Takhle jsem to myslela.

Jo. Takhle jsem to myslela. Ač jsi to musela říct za mě. Samozřejmě jsem měla na mysli toho filmového.
Kniha je pro mě úplně někde jinde. Tam je Frodo jiný. Ten ne, radši by si nechal ukousnout prst. Tak.
:)

Pá, 2010-04-30 10:34 — Rebelka
Skvělé!

Já už bych ho tam asi nechala, třeba někam zapadl a bude pokoj ;).

Pá, 2010-04-30 17:21 — Tess
Ale pořád lepší, než aby

Ale pořád lepší, než aby Frodo zatloukal a pravda se ukázala až u Orodruiny :D

Čt, 2010-04-29 22:58 — angie77
Jojo

Vždycky se nezadaří... Takže si proběhnou všichni Morii ještě jednou, co? :-)

Čt, 2010-04-29 23:02 — Tess
Tak tak. S okruhem. Takzvaně

Tak tak. S okruhem. Takzvaně vyhlídková cesta :)

Čt, 2010-04-29 22:18 — Danae
A jeho jméno už provždy bylo

A jeho jméno už provždy bylo "Ten, kterej ho tam nechal". Je to super!

Pá, 2010-04-30 19:25 — Lejdynka
Ten, kterej ho tam nechal a

Ten, kterej ho tam nechal a Chlapec, co to nejspíš nepřežije - dvé z DMD přezdívkových perel.
:D

Pá, 2010-04-30 20:05 — Tess
Mně se víc líbí "Ten, který

Mně se víc líbí "Ten, který nenese prsten" ;)

Čt, 2010-04-29 22:37 — Peggy
"Ten, kterej ho tam nechal" -

"Ten, kterej ho tam nechal" - Danae, teď mě ale napadla naprosto nevhodná asociace. Nepublikovatelná před desátou večer... ať žijou dvojsmysly!
*stydí se, rdí se a schovává tvář do dlaní*

Pá, 2010-04-30 19:24 — Lejdynka
To je v pořádku, mě taky.

To je v pořádku, mě taky. Klid.
-už dávno se za to nestydí-

Pá, 2010-04-30 13:17 — Danae
Checht! Ale obávám se, že v

Checht! Ale obávám se, že v tomto případě by byly přezdívky ještě peprnější ;)

Pá, 2010-04-30 10:31 — Rebelka
*kácí se pod stůl*

Mně přišel vtipný už jen ten první význam, který myslela (že jo?;) ) Danae. Ale tohle už je na mě moc. *umřela*

Čt, 2010-04-29 22:32 — Tess
Chudinka Frodo, to se s ním

Chudinka Frodo, to se s ním potáhne už na věky...

Čt, 2010-04-29 21:54 — Profesor
Chybička, ajajaj. Moc dobré.

Chybička, ajajaj.
Moc dobré.

Čt, 2010-04-29 21:39 — neviathiel
Srážka:-D Máme skoro stejné

Srážka:-D
Máme skoro stejné názvy:D a koukám že i podobná... telata:D

Čt, 2010-04-29 22:42 — Tess
Ale naštěstí v jinejch

Ale naštěstí v jinejch kravínech! :D

Čt, 2010-04-29 21:24 — Peggy
Ha ha, zapomnětlivej Frodo,

Ha ha, zapomnětlivej Frodo, hezký :-))) No jo, ale jak to bylo dál???

Čt, 2010-04-29 21:28 — Tess
No protože Caradhras je furt

No protože Caradhras je furt nechtěl pustit a vlastně ani neměli ten Prsten, vo kterej šlo, tak se museli vrátit spodem kolem Železného pasu, zabít Hlídače, odklidit balvany v znovu vlézt do Morie... pak se proplížit kolem skřetů (kteří tou dobou vlastně už byli někde u nějaký Minas Tirith), udělat si provazový můstek místo toho zbořeného a...

Čt, 2010-04-29 21:34 — Peggy
:-D :-D :-D Tess, už jsem

:-D :-D :-D Tess, už jsem se naučila, že před čtením čehokoliv od Tebe musím dát nejprve z dosahu jídlo a veškeré nápoje. Teď jsem přidala další poznatek: chceš-li Tess večer čísti zvukotěsné místnosti nemaje, připrav si alespoň jeden velký polštář na utlumení řehotu a další před sebe, abys při mlácení se smíchy neměla příliš mnoho boulí... Což je samozřejmě hluboká poklona!

Čt, 2010-04-29 22:30 — Tess
Hluboká poklona s mohutnými

Hluboká poklona s mohutnými díky přijata, vylisována, zařazena do sbírky... :D

Čt, 2010-04-29 21:22 — Birute
A pak si jednu nedej! XD

Nebo jednu nevraž Tomu, jenž nenese Prsten.

Čt, 2010-04-29 22:43 — Tess
"Ten, kdo nenese Prsten".

"Ten, kdo nenese Prsten". Přezdívka století :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit