"Tak si spočítej výběžky...Ano, správně, je jich osm. A to je základ, kterému budeme říkat celek, vidíš?" Demonstrace sčítání zlomků na kostičce Lega mělo zatím úspěch.
"Takže tahle je, jak vidíš, poloviční. Kolik jich budeš potřebovat, abys dostala celek?"
"Dvě," odpověděla Eliška nadšeně.
"No výborně," zaradoval se tatínek a jal se pokračovat dále ve výuce. Za chvíli už tři čtvrtiny nedělaly neplechu.
"A kolik je tohle?" V ruce držel nejmenší možný dílek. Eliška místo odpovědi vyděšeně třeštila oči.
"No tak, Eli, to zvládneš, to je přece osmina," napovídal.
"Ale míca nám právě spolkla těch zbylých sedm," natahovala k pláči.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Pěkné, závěr pobavil.:-)
Profesor
Pěkné, závěr pobavil.:-)
To je pěkné. Mi to připomnělo
Terda
To je pěkné. Mi to připomnělo, jak jsem prskala, když mi brácha snědl legokytičky. :)
Který druh legokytiček? Těch
Kleio
Který druh legokytiček? Těch velkých, co mají stonek takový tlustý, nebo takový ty menší, co mají tří výběžky, co se na ně dávají ty malý legokvítky?
Čistě ze zvědavosti - a přežil to brácha? :D
Ty malý, ale měly růžový
Terda
Ty malý, ale měly růžový kvítky. A já zrovna v těch sedmi měla úchylku na růžovou. A on mi je snědl!
Ano ctěný pan bratr kupodivu své dětství přežil. :D
:-)
Kleio
Mo kdyby mi snědl růžové kytičky, nepřežil by. :)
Míca bude mít zítra těžký den
neviathiel
Míca bude mít zítra těžký den.
Aplikovaná matematika - takhle mě děsit :-)
Míca bude mít hrbatý hairball
Kleio
Míca bude mít hrbatý hairball. :D
:)))
Zuzka
:)))
A je to! Kéž míca přežije a
Rya
A je to! Kéž míca přežije a Eliška přestane plakat :-)
Míca přežije, Eliška taky,
Kleio
Míca přežije, Eliška taky, akorát kostička už bude navždycky vožmoulaná. :D
:DDDD
Martian
:DDDD
Chtěl bych potkat toho
Nathanel
Chtěl bych potkat toho matematicky nadaného tatínka. Musím trapně přiznat, že zatím zvládám z Lega jen stavět.
A já myslím, že zlomky bys na
Kleio
A já myslím, že zlomky bys na tom dokázal ukazovat i ty. A na to další bude strejda S. ;-)
...KOČKY. :D
Carmen
...KOČKY. :D