Byla jako mladá gazela: tělo štíhlé a ohebné, oči veliké a plaché. Trhala lotosy.
Král na ni okouzleně hleděl. „To je ona!“ pomyslil si. „Představím se jako písař písaře svého nosiče vějíře, získám její lásku … otec mi ji však nebude chtít dát … utečeme spolu … nakonec bude mojí první královnou.“
„Krásná dívko, jak se jmenuješ a kdo je tvým otcem? Požádám jej o tvoji ruku.“
„Vaše veličenstvo, synu Reův … (atd.)! Jsem Neferet, vaše šedesátá manželka. Přivedli mne před pěti lety a máme spolu (ukázala naproti, kde běhal asi čtyřletý hošík) syna Pentaura.“
Král si povzdechl. Kdepak, romantická láska není pro něj.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Na jednu stranu mi je toho
Terda
Na jednu stranu mi je toho faraona líto... Mít tolik manželek, že už si je ani nepamatuje. Ale líbí se mi to. :-)
Moc se mi to líbí.
Aplír
Moc se mi to líbí.
Když jsem to psala, měla jsem
Hippopotamie
Díky! Když jsem to psala, měla jsem na mysli Ramesse II, který proslul velkým harémem a spoustou dětí, ale v podstatě to může být i kterýkoli jiný egyptský král.
Musím se přiznat, že inspirací mi byla jedna moje oblíbená pasáž z knihy Boleslava Pruse Farao: starý faraón pozoruje na dvoře hru dětí a jeden chlapeček ho zaujme. Nechá si ho zavolat, hladí ho dobromyslně po hlavě a ptá se na jeho jméno, a chlapeček mu odpoví: "Já jsem přece princ (ten a ten), tatínku!"
Kdo si to taky má pořád
Aries
Kdo si to taky má pořád pamatovat. Dobrý
Hihi, to je povedené!
Danae
Hihi, to je povedené!
Je to vtipné a krásně napsané
Rya
Je to vtipné a krásně napsané!
Děkuji!
Hippopotamie
Děkuji!
Brutální, když se člověk
Peggy
Brutální, když se člověk zamyslí nad jejich osudem.
Výborné drabble!
No jo, když se romantika
Aveva
No jo, když se romantika potká s realitou :o)
Zábavné ;o)
Chudák! Už si ani užít nemůže
Lejdynka
Chudák! Už si ani užít nemůže, když všechny ženské už má v harému!
Mně se tedy vybavil Šalamoun, ale asi to funguje se všemi možnými.
A mmch mě nadchnul písař písaře nosiče vějíře :D
Cheche, to je vtipné. Ale
Esclarte
Cheche, to je vtipné. Ale třeba teď šedesátá manželka i synek dostanou šanci.
Uááááááááááá :-)))))))))))
P.M.d.A.
Uááááááááááá :-)))))))))))
To je vážně povedené!
kytka
To je vážně povedené!
Ach ta paměť :D
Smrtijedka
Ach ta paměť :D
A jakmile ji má, tak ji
Dangerous
A jakmile ji má, tak ji nechce, no jo. I když je to skoro až smutné... Ale pěkné.