Byla krásná. Vystavená světu - nebo králi - na odiv.
Byla svolná. Její muž byl daleko.
Byla chytrá. Věděla, co dělat, když noc nezůstala bez následků.
Byla poslušná. Svou část plánu provedla dokonale.
Byla bezmocná. Protože zásadovost a loajalita přemohla chtíč.
Byla zdrcená. Jak se sluší a patří na mladou vdovu.
Byla chráněná. Protože král nenechá napospas ženu po dobrém vojákovi.
Byla klidná. Teď už se jí nemůže nic stát.
Byla kořistí. Udělala z krále zloděje a vraha.
Byla nevěrná. Jen prorok se to odvážil nazvat pravým jménem.
Zaplatila příliš mnoho.
Kající se král oslavuje smrt dítěte jako znamení odpuštění a naděje.
Příběh Batšeby a Davida.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
tak zrovna tento kousek skoro
Keneu
tak zrovna tento kousek skoro neznám, jen z písničky a velice mě to zaujalo, děkuju za tip, je to překrásné (já miluju tyhle formálně svázané věci)
Docela krutý příběh ve své
Peggy
Docela krutý příběh ve své podstatě...
Chudák manžel...
A ona draze zaplatila - přišla o dítě.
Au au au au au....
Zuzka
Au au au au au....
Tohle hrozně bolí. Vždycky mi
Lee
Tohle hrozně bolí. Vždycky mi tenhle příběh přišel hrozný. Proč, Davide?