Stará učebna mistra Thornvalda byla vymetená, dubové lavice vydrhnuté do běla, stěny čistě vylíčené, skříň se dveřmi, které nikdy nešly dovřít, opravená. Krabice s ingrediencemi precizně srovnané a plné. Na každé lavici kotlík vycíděný do vysokého lesku.
Dovnitř se nahrnuli noví žáci, posedali si do lavic, někteří prolézali místností a zkoumali, co se dalo. A dohadovali se.
„Můj táta je lékárník!“
„Pche, to je toho, lektvary. Můj táta je kovář!“
Jenom jedna světlovlasá holčička v zadní lavici seděla úplně tiše.
Vstoupil mistr, přísný v černé mnišské klerice. Prošel učebnou. Položil ruce na pulpit.
„Posaďte se. Zavři dveře, Liso.“
„Ano, mistře.“
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Tohle si musel užívat...
Kirsten
Tohle si musel užívat... Budiž mu přáno.
Taky ty dva vidím, jak na
ioannina
Taky ty dva vidím, jak na sebe v duchu pomrkávají. :-))
Zaslouží si to. Však si to tvrdě vybojovali.
Jakpak on to s ní myslí? Bude
Rya
Jakpak on to s ní myslí? Bude na ní hodný?
nojo asi si to budu muset přečíst, co ;)
moc hezký kousek
Můžeš hádat! Jestli na ni
ioannina
Můžeš hádat! Jestli na ni bude hodný.
Je černej mág.
Ale je to Severin.
Zažil na vlastní kůži Thornvalda.
Je s ní mezi lidma. Mezi spoustou lidí.
Riskoval pro ni vlastní příčetnost.
Tak co bys řekla?
Stačilo říct jméno a byla
Rya
Stačilo říct jméno a byla bych doma :-)
Promiň, mně nedošlo, že ho
ioannina
Promiň, mně nedošlo, že ho nejspíš jen podle toho hábitu nepoznáš. :-)
To je dobře, :-)
zana
To je dobře, :-)
Takže už víš, jak to celý
ioannina
Takže už víš, jak to celý dopadne? Nebo aspoň tušíš?
Pokud se mi Múza zase nevzbouří, samozřejmě.
Moc hezký...
kopapaka
Moc hezký...
Moc díky!
ioannina
Moc díky!