Šťastné a veselé

Fandom: 
Rok: 
Rok 2 009

Milá Rebelko, věř nebo ne, tahle povídka vznikla přesně v téhle podobě ještě před Vánocemi, jenže pak se to celé nějak zvrtlo, v noci po Štědrém dnu jsem se regulérně pokusila umřít a moje Vánoce nebyly ani šťastné ani veselé. Teď už jsem docela v pořádku, ale pro změnu se toho na mě navalilo tolik, že jsem na tvojí povídku prostě zapomněla. Danae ji u mě urgovala a mně najednou připadala hloupá a krátká :-( ale ať jsem s ní tenhle týden dělala cokoli, natáhnout se mi ji nepodařilo. Takže tady máš povídku a slibuji, že jen co budu mít trochu času, pokusím se být talentovanějším ježíškem a napíšu ti ještě jednu. Třeba k Velikonocům. A teď už, šťastné a veselé!

Sirius se spokojeně rozvalil do křesla u krbu a povolil si opasek. Oslava Vánoc u Potterových je jediný známý způsob jak přibrat tři kila za jediný den.
A to, že letos slavili prvně svátky bez Jamesových rodičů na tom nic nezměnilo.
Lily věděla jak těžké budou pro Jamese první Vánoce bez Abigail. Už loni to bylo těžké, po smrti manžela z ní zbyl jen stín. Ale byla tu. Laskavá a vlídná. Srdce domu i rodiny. Není divu, že si vybral James právě Lily, je stejná, vřelá a milující.
Sám pro sebe se uchechtl, bych si taky měl pořídit děvče jako je moje matka. |Nebo škorpióna. Nebo tarantuli.
Lehce ovíněný a dobře naložený se slastně protáhl. Lily nachystala všechno, na co byl James zvyklý a ještě spoustu dobrot, které se připravovaly v její rodině. Takové kouzelnicko - mudlovské Vánoce.
Asi bych se měl taky oženit, přemítal Sirius. Mít se večer ke komu přitulit a ráno mít s kým a pro koho vstát. A mít miminko. Nikdy před tím neviděl mimino takhle zblízka. Těžko hledat odvážlivce, který by mu nějaké půjčil. Ale Harry je jeho kmotřenec. Jsou jedna rodina. Ta Jamesova miniatura s Lilyinýma očima si získala jeho srdce tak, jak to ještě nikdy nikdo před tím nedokázal.
Už aby byl mír. Musí toho kreténa porazit. Prostě musí. Kvůli Harrymu, kvůli všem dětem, které se mají narodit. Kvůli prckovi, co se jednoho dne narodí jemu.
Jenže to se líp říká než udělá.
A teď ještě ke všemu ta zmatená věštba. Přeci není možné aby mimino porazilo takového grázla jako je Tom Riddle. A nikdo nemůže chtít aby čekali na rozhodující souboj dokud nebude z Harryho dospělý muž. Rozhodně ne. A pak taky, kdo ví jestli se vlastně nemluví o tom děcku Longbottomových.
Tenhle rok Voldyho porazí. A najde si děvče. No vlastně ani nebude zas tak muset hledat, ví o jedné co se na něj pokaždé moc pěkně směje. Vykouzlil si skleničku vaječného koňaku, usrkl a zasnil se. Až se příští rok zas sejdou u Potterových, Harry už bude chodit a on sebou bude mít půvabnou Megan. A další rok by se jim mohla narodit holčička s Meganinýma očima. Najednou se cítil strašně ospalý, přeměnil si křeslo v pohodlnou lenošku, z vedlejší místnosti si přivolal deku, zachumlal se do ní, ještě chvíli přemýšlel o úžasné budoucnosti, která ho čeká a pak blaženě usnul.

Komentáře (archiv): 

Út, 2010-02-16 18:49 — Rebelka
Chalibo, moc ti děkuju za

Chalibo, moc ti děkuju za povídku. Ono takový pozdní dárek je možná ještě lepší, než kdybych ho rozbalila pod přeplněným stromečkem. Rozhodně mě teď strašně moc potěšil a navodil vánoční náladu.
Povídku jsem si přečetla několikrát a líbí se mi víc a víc. Přesně takového Siriuse mám ráda. A úplně nejvíc se mi líbilo, že i přes svoji pohodovost mě na konci vždycky rozlítostní.
Ještě jednou děkuji a doufám, že tvoje příští Vánoce budou taky šťastné a veselé:).

Klíčová slova: 
-A A +A