Isidor s Gustavem odpočívali u lesa, když zalechli smutné krákání.
"Co to je?"
Na pařezu seděla vrána a plakala. Ale jaká! Bílá jako mléko, dočista jako Gustav. Vlk k ní přišel a zeptal se:
"Co se ti stalo?"
Vrána popotáhla.
"Nikdo mě nechce, rodina mě vyhnala."
"Proč?" zeptal se Isidor.
"Proč asi? Podívej se na mě!"
Vrána roztáhla křídla.
Vlk i beránek ji pečlivě prohlédli.
"Já nevím, co je špatně," řekl Isidor.
"Nejsem černá! A nikdy nebudu!" vrána se znovu rozplakala.
Gustav se podíval na Isidora. Isidor na Gustava.
"Nechceš k nám?"
"K vám?" vrzla vrána.
"No, k nám. Domů."
Vycházím z knížky O černém beránku a bílém vlkovi od Bernarda Clavela. Isidor je ta černá ovce, Gustav je vlk. Bílý. Je to poněkud BJB, ale DMD bez BJB ani nemůže být, ne?
Chtěla jsem Rumcajse, ale byl moc dlouhej. Pak mě napadl Křemílek a Vochomůrka, ale to taky značně překročilo stovku.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Ty pohádky jsem měla
Kleio
Ty pohádky jsem měla hrozitánsky ráda. Ještě, že ti dva jsou, aby vrána měla kamarády. <3
moc pěkné
Tora
moc pěkné
Neznám, ale moc se mi
Zuzka
Neznám, ale moc se mi zamlouvají.