Nepřímo navazuje na zrzavé drabble ;-)
kdesi na Moravě, Vánoce 1888
Milostpaní velkostatkářová toužila být dámou se vším všudy, snad i proto, že nepocházela z nejvyšších kruhů.
„Pořádáme hudební večírek,“ sdělila Danielovi s významným úsměvem. „Nedovedu si představit, pane učiteli, že by to mělo být bez vás. Opravdu nedovedu! Tady je pozvánka. Tu pro vás jsem psala já osobně! Bude to privátní akce, jen pro vybrané hosty. Večeře a potom hudební produkce. Určitě přijdete, viďte! Varhany sice nemáme, ale piano jsme nechali nově naladit.“
Přijal bez zdráhání. Nechtěl paní velkostatkářovou zarmoutit – i kdyby pro něj pomyšlení na hudební večer nebylo tak lákavé.
„Báječné!“ zatleskala radostně. „I slečna Treschlová slíbila, že přijde.“
Paní velkostatkářová by o sobě nejspíš neprohlásila, že je číkoli fanynka, natož největší, ale myslím, že z toho, jak se vyjadřuje a jak moc o Danielovu přítomnost na hudebním večírku stojí, je to více méně jasné... ;-)
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
:-)
Profesor
Jasné to je a hezké taktéž.
děkuji
Arenga
děkuji
moc povedené
Aries
moc povedené
také děkuji
Arenga
také děkuji
S jakým energickým nadšením
strigga
S jakým energickým nadšením ho zve :-)
jsem ráda, že je to tam vidět
Arenga
jsem ráda, že je to tam vidět
Nemá paní velkostatkářová
Tora
Nemá paní velkostatkářová nějakou tu dcerku na vdávání? Že je tak vstřícná...
mají Uršulu, kterou Lydie učí
Arenga
mají Uršulu, kterou Lydie učí na klavír (ne moc úspěšně) a francouzsky (tam to ujde), děvčeti bude ale asi tak 12-13 let, řekla bych
ale to víš, pan učitel je na malém městě honorace
Zdá se, že se vážně Hodně
Killman
Zdá se, že se vážně Hodně snaží.
Hodně :-)
Arenga
Hodně :-)
Doufám, že si za piáno sedne
mila_jj
Doufám, že si za piáno sedne někdo, kdo umí. Jinak chudák pan učitel.
za piano si sedne sám pan
Arenga
za piano si sedne sám pan učitel
a taky jistá slečna Lydie
Tak to se těším :)
HCHO
Tak to se těším :)
Viz Lydiin deník :-)
Arenga
Viz Lydiin deník :-)
Už jsem našla :), já to holt
HCHO
Už jsem našla :), já to holt bohužel nestíhám všechno číst průběžně ...
chápu, já stíhám tak 30%
Arenga
chápu, já stíhám tak 30%
Ten večírek bude stát za to
Alexka
Ten večírek bude stát za to na několika úrovních. :)
určitě ;-)
Arenga
určitě ;-)