V dece mám zašité všechny své hmotné statky,
pod dekou ukryté chyby a nedostatky.
Pod dekou choulí se mé sny zachumlané.
Pod dekou četla jsem knihy zakázané.
Pod dekou schovávala slzy a nářky,
to když mi nadávali do sprosté lhářky.
Pod dekou zahřívala své tělo zmrzlé.
Pod deku utíkala myšlence vlezlé.
Z deky jako děti jsme udělali stan.
Pod deku jsem tě zvala, abys nespal sám.
V dece jsem se houpala místo houpací sítě.
Pod dekou úkryt hledala, když ses hádal lítě.
Na vandr jsem si vyšla s dekou na provázku.
Pod dekou jsem dala všechno své štěstí v sázku.
A kdyby všechny mé funkce selhaly,
tak právě dekou mé tělo zahalí.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
To je takové krásně houpavé..
Terda
To je takové krásně houpavé... Moc se mi to líbí :-)
To houpání možná evokovala ta
Aplír
To houpání možná evokovala ta houpací síť, ne? Děkuji.
to dělají ty dvojhlásky. Ou v
Aries
to dělají ty dvojhlásky. Ou v češtině je hodně libozvučné a opravdu hOUpavé
OU bylo jen náhodOU :)
Aplír
OU bylo jen náhodOU :)
Jo přesně... zní mi to jako
Terda
Jo přesně... zní mi to jako když jedu na kánoi přes peřeje :-) takový to hou-hou-houpání a šlpou-šplou-šplouchání :-)
Moc mě těší, že to na Tebe
Aplír
Moc mě těší, že to na Tebe tak působí. Houpání a šplouchání to miluju. :)
moc, moc hezké
Aries
moc, moc hezké
Moc, moc děkuji.
Aplír
Moc, moc děkuji.
Parádně trempské.
ioannina
Parádně trempské.
:) Děkuji.
Aplír
:) Děkuji.
Mnoho významů deky! Povedená
Esclarte
Mnoho významů deky! Povedená básnička.
Jsem potěšena. Díky.
Aplír
Jsem potěšena. Díky.
Velmi nostalgické. Krásná
Rya
Velmi nostalgické. Krásná báseň!
Nostalgická, to já někdy jsem
Aplír
Nostalgická, to já někdy jsem. Díky, moc jsi mne potěšila.
JO! Je tam něco vandráckýho.
zana
JO! Je tam něco vandráckýho. Krásný :-)
:) Děkuji.
Aplír
:) Děkuji.