Už je to dávno.
Bylo nás sedm sester, sedm krásných Artemidiných průvodkyň. Jezdily jsme s ní po lesích, bavily se, škádlily muže, marně vzdorovaly Diovým neslušným návrhům… Byly jsme šťastné. Dokud jsme na jednom lovu nepotkaly Oriona. Od té doby jsme kořistí byly my. Prchaly jsme před ním, skrývaly se, ale on se svými psy šel neomylně po naší stopě. Požádaly jsme Dia o pomoc, přece jen nám něco dlužil, už kvůli Taygeté… Vyhověl naší prosbě, změnil naši podobu a vynesl nás mezi hvězdy.
Jsme Kuřátky už pár tisíc let. Chceme být zase krásné ženy. Chceme být ženy.
Aspoň slepice!
pozn.: dík tetičce Wiki za informace o hvězdokupě Plejády, které se česky říká také Kuřátka.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Jéééé! To je ale krásné! Já
Lejdynka
Jéééé! To je ale krásné! Já taky chci, aby byly ženy. To by mohla být slušná metafiction sranda.
A mmch tě žeru, protože jsem si zrovna včera na Plejády vzpomněla, už jsem skoro spala, zkouším si je tak vyjmenovat a zaboha si nevzpomenu na Taygeté, a dneska mi to vypadlo z hlavy, takže děkuji! :)
dík
Keneu
To už zase lezu lidem do hlav? 8+)
Taygeté, chuděra, zrovna dopadla nejhůř...
awww
Kleio
Jé, na ty jsem skoro zapomněla. To je hrozně hezký. Ale raději bych je jako ženy než slípky. :)
dík
Keneu
ony by taky radši
ale hlavně nějaký posun aby byl 8+)
Wiki je občas inspirací pro
Dangerous
Wiki je občas inspirací pro krásné náměty na krásná drabble jako je tohle.
^_^
Keneu
díky
Bezva téma, to by mě fakt
kytka
Bezva téma, to by mě fakt nenapadlo.
A ten konec!
dík
Keneu
mě vlastně taky ne, mně se jen vybavilo, že něco takového je na obloze
8+)
Krásný nápad. Chtělo by z
Rebelka
Krásný nápad. Chtělo by z toho udělat nový díl do Rákosníčka :o).
dík
Keneu
Jen nechápu, jaká je souvislost s Rákosníčkem...
Protože to je o hvězdičkách
Rebelka
Protože to je o hvězdičkách :o). A tam vždycky bylo nějaké oživlé souhvězdí, které mělo nějaký problém.
ahá
Keneu
ahá
Super nápad...
Skřítě
Tohle je téma, které jsem vždycky chtěla zpracovávat... asi ho jednou použiju u dětí ve škole... příběhy o hvězdách jsou dost dobré.
dík
Keneu
tak dětem hlavně neříkej, jakej byl Zeus chlívák
Jen
Skřítě
ať se poučí :-)