Takže rozcvička? No dobře, tak tedy pohádku pro dospělé - než to dopíšu,
snad bude po dvaadvacáté :) .
Šílený liják hnaný větrem tloukl do oken. Ještě že natrefili na hostinec.
Promrzlými prsty si nedokázala stáhnout rukavičku. On na tom nebyl lépe. V zoufalé snaze pomoci jí z mokrých šatů použil i zuby. Rozepínal, rozvazoval a trhal, až tam stála jen v korzetu a spodničce.
Podíval se na ni a znovu se roztřásl, ale tentokrát vzrušením. Další závan větru srazil kouř z komína zpět do místnosti a odhozená spodnička se vznesla až ke stropu.
Nadšeně vykřikl a jí bylo jasné, že má vlézt do postele. Popřípadě za kamna.
Sama. Protože on stráví noc šitím horkovzdušného balónu, který konečně poletí.
Popsaná historka bývá uváděna v řadě pramenů, takže ji snad lze považovat za pravdivou. Propršený výlet manželů Montgolfierových inspiroval Josepha Michela k tomu, aby zanechal marných pokusů s vodíkem a vodní párou a pokusil se zkonstruovat horkovzdušný balón. Další vývoj je přehledně shrnut na stránkách
http://techmania.cz/edutorium/art_vedci.php?key=1161
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Málem jsem se udusila :-)))
Rya
Málem jsem se udusila :-)))
Beru to jako pochvalu. Dávej
mila_jj
Beru to jako pochvalu. Dávej na sebe pozor, možná bude i hůř :) .
Tak ten konec jsem vážně
Tenny
Tak ten konec jsem vážně nečekala. :D Je to super!
Díky.
mila_jj
Díky.
Jooooo! Díky, super drabblík!
Tora
Jooooo! Díky, super drabblík! Na ty tvoje se vždycky moc těším!
Já se těším na kočky. Ony
mila_jj
Já se těším na kočky. Ony umějí tak pěkně vyprávět...
:D Já čekala, že na konci
strigga
:D Já čekala, že na konci bude nějaký podraz, ale teda šití balónu.. :D
Co taky čekat od tohodle
mila_jj
Co taky čekat od tohodle fandomu...
Bezvadný!
Aries
To jsem ráda, že jsi zas tady!
Já taky. A vůbec vás zase
mila_jj
Já taky. A vůbec vás zase ráda všechny vidím.
Díky všem! No jo, manželky
mila_jj
Díky všem! No jo, manželky výzkumníků musí mít svatozář :) .
ó
Keneu
Úžasné.
Slíbí pohádku pro dospělé a nakonec je z toho pohádka pro fyziky. :)
Ajaj... chybička se vloudila.
mila_jj
Ajaj... chybička se vloudila... o fyzicích přece nikdo nemůže říct, že jsou dospělí :D .
Tak tohle mě odrovnalo.
Carmen
Tak tohle mě odrovnalo. Chudák paní manželka. :D
Že jo? Co ona si chuděra
mila_jj
Že jo? Co ona si chuděra vzala na cestu domů pod šaty?
Já si fandomu nejprve vůbec
Bilkis
Já si fandomu nejprve vůbec nevšimla. Tak jsem čekala, co z toho vyleze, a on balón! :) Bezva!
Díky.
mila_jj
Díky.
No jo no, chlapi, vůbec
P.M.d.A.
No jo no, chlapi, vůbec nezvládají multitasking. Buď mají krev v hlavě, nebo... někde jinde :-)
Co si budeme povídat, je to
mila_jj
Co si budeme povídat, je to jiný biologický druh :) .
Tentokrát jsi mě teda dostala!
kytka
Já si fandomu všimla, neb ho aktivně vyhledávám, ale celou dobu jsem nechápala, dokonce jsem v jednu chvíli myslela, že to je nějaký omyl :))) a teprve u poslední věty mi docvaklo.
Parádní zpracování!
Drabble dobré, konec výtečný a překvapivý...
kopapaka
...teď budu rýpat...
Korzet?!?
Spodnička to byla!
Pravdu máš. Přepočítala jsem
mila_jj
Pravdu máš. Přepočítala jsem to. Krinolína je třikrát těžší než korzet (jestli má korzet cca 0.5kg) a má desetkrát větší plochu, takže poletí líp. Opravím.
Jejda, zas budu rýpat...
kopapaka
Jejda, zas budu rýpat...
Horký vzduch i další plyny lehčí vzduchu mají asi příliš malou nosnost - vodík myslím unese 1,1 kg na metr krychlový, horký vzduch jen asi třetinu a to při teplotě 100 stupňů... Hádám, že to tedy opravdu byla jen spodnička, pověšená na šňůře a nafouknutá horkým vzduchem. Takže je možné, že to pro ty dva nakonec dopadlo dobře. Určitě trvalo, než ta spodnička proschla natolik, že se mohla nafouknout :D
Dobře rýpeš. Co jsem zkoušela
mila_jj
Dobře rýpeš. Co jsem zkoušela dělat nějaké odhady, váha látky byla zanedbatelná proti váze kostic - látka do půl kila, kostice přes kilo a hodně. Fakt by to chtělo něco bez výztuže, pokud by se to mělo vznést jen díky teplotnímu gradientu.
Prima drabble s překvapením.
Aplír
Prima drabble s překvapením. Taky jsem doposledka nechápala spojitost s fandomem.
Tak to mne těší, byl to
mila_jj
Tak to mne těší, byl to neumělecký záměr.
:)
Erys
Hehe, chudák ona :) Ale drabble je skvělé, a o historce bych vůbec netušila.
:)
mila_jj
:)
Tak takhle to bylo s
KattyV
Tak takhle to bylo s horkovzdušným balónem? Jo, na poli vědy je nutno přinášet oběti a občas rezignovat na objetí.
Bez objetí není dětí. Jak to,
mila_jj
Bez objetí není dětí. Jak to, že vědci nevyhynou, když nekončí pod peřinou?
(Já už blbnu, chci téma.)
Musí spolíhat na náhodný
ioannina
Musí spolíhat na náhodný mutace ve zbytku populace?
Drabble paráda! Jelikož tě znám, jen jsem čekala, kdy ta habaďůra s romantikou praskne. :-D
Tenhle kousek je obzvlášť
Tirik
Tenhle kousek je obzvlášť vypečený, milá JJ!
Chachá, tak ten závěr mě
Esclarte
Chachá, tak ten závěr mě pobavil.
Díky všem.
mila_jj
Díky všem.