"Pane," plukovník se krátce uklonil.
Chtěl se ihned dále věnovat přípravám, ale jeho protivník, nedbaje na veškeré dekorum, přistoupil blíž.
"Dobré ráno, pane. Podívejte se, nešlo by tohle řešit civilizovanějším způsobem? Je tato krvavá záležitost stále ještě hodna skutečného gentlemana?" tvářil se drze, ale možná měl strach.
Starší muž neodpověděl.
Souboj proběhl dle pravidel.
Až úleva svítání a první pramínek krve rozvázaly Brandonovi jazyk.
"Až nyní, pane, si snad můžete brát do úst skutečné gentlemany. Neradil bych vám znovu zkřížit cestu mou nebo rodiny Dashwoodovy, ale vaše bezcitné jednání je tímto odčiněno. Civilizovanějším způsobům vás však těžko ještě kdo naučí."
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Awwww :)
Saphira
Awwww :)
:)
Zuzka
:)
pěkná atmosféra!
Arenga
pěkná atmosféra!
dík :)
Zuzka
dík :)
Njn, na některý nic než hrubá
Tenny
Njn, na některý nic než hrubá síla neplatí.
Super drabble. .)
však já bych mu taky...! :))
Zuzka
však já bych mu taky...! :))
Jako již tradičně jsem úplně
strigga
Jako již tradičně jsem úplně mimo ve fandomu, ale užívám si to!
To mi těší, že to jde i bez
Zuzka
To mi těší, že to jde i bez znalosti rybníčku :)
když já nevím, co provedl,
Aries
když já nevím, co provedl, takže nevím, komu fandit :-)
Ale drable je dobrý
no coby, tvářil se, že má rád
Zuzka
no coby, tvářil se, že má rád jednu a pak si vzal jinou, protože měla prachy. A té první napsal velice nemilý dopis a uvrhl ji v naprosté zoufalství.
Nemilý dopis, to je nemilé :-
Aries
Nemilý dopis, to je nemilé :-)
jo, teď mi vlastně dochází,
Zuzka
jo, teď mi vlastně dochází, že tohle nebyl ten skutečnej důvod. Skutečnej důvod byl, že ten samej hajzlik ještě ke všemu v mezičase svedl schovanku pana plukovníka, opatřil ji dítětem a zmizel.
Nebylas to ty, kdo mi to
neviathiel
Nebylas to ty, kdo mi to kdysi vysvětloval? :)
pravděpodobně jo :)) Jenom
Zuzka
pravděpodobně jo :)) Jenom jsem měla asi nějak vypnuto, když jsem psala tu odpověď pro Aries.
jo tak to už pádný důvod je
Aries
jo tak to už pádný důvod je
Můj oblíbený hrdina!
kytka
Můj oblíbený hrdina!
Oni se opravdu bili, nebo je to AU?
Opravdu se bili. I když podle
Owlicious
Opravdu se bili. I když podle kánonu nikdo nebyl zraněn, pokud se dobře pamatuju. Nebo tedy ne tak, aby se to rozkřiklo.
Opravdu se bili, v knize je
Zuzka
Opravdu se bili, v knize je to naznačený tak nenápadně, že jsem si všimla až na druhý čtení (anglický). A strašně mě to překvapilo. Ale jak říká Blanca, průšvih z toho nebyl, resp. senzace či cokolivěk jinýho.
To jako fakt? Vždyť jsem to
KattyV
To jako fakt? Vždyť jsem to četla několikrát a tohle mi uniklo.
On to tam plukovník zmiňuje
Owlicious
On to tam plukovník zmiňuje mezi řečí, když vysvětluje Elinor, co je Willoughby vlastně zač, zatímco Marianne leží v horečkách.
V jedné filmové adaptaci je
neviathiel
V jedné filmové adaptaci je to dokonce on screen. Jenže prostříháno tak, že to vypadá jako zbytečná bitka kvůli Marianne, ne jako nutná bitka kvůli Brandonové schovance, aby bylo učiněno společenské povinnosti zadost
Jop, to je minisérie z roku
Zuzka
Jop, to je minisérie z roku 2008. Jinak je taková nemastná neslaná, ale cením, že tam tuhle scénu dali, i když trochu vypadlou ze souvislostí.
Na té se mně upřímně líbila
neviathiel
Na té se mně upřímně líbila jen představitelka Elinor. Jinak nemastné neslané, až na věci, které byly stejně převzaté z adaptace z 90. let...
Dobrý to je!
Faob
A jestli dobře rozumím, tak už ho nikdo nenaučí ničemu...
Patrně ne, ale mtvej neni :)
Zuzka
Patrně ne, ale mtvej neni :)
(^U^)
Gwen
Jé, plukovník...
*krčí se bezpečně za keři a nehlasně povzbuzuje*
Ona si ho ta Marion skoro ani nezaslouží...
:) *taky je tam schovaná*
Zuzka
:) *taky je tam schovaná*
^v^
Owlicious
Brandon je chlap jak se patří :)
A Willoughbyho naučí jedině sám život...
a možná ani to už ne.
Zuzka
a možná ani to už ne.
Líbí!
Rya
Líbí!
Mě taky! Moc :)
HCHO
Mě taky! Moc :)
Plukovník má noblesu. A proti
neviathiel
Plukovník má noblesu. A proti němu stojí noblesa v mínusu, takže nula od nuly pojde
:))
Zuzka
:))
Teda jak ho nijak moc nemusím
Esclarte
Teda jak ho nijak moc nemusím, tady bych mu zlíbala ruce. Není nad pravého gentlemana s pádnou zbraní.
Že? Děkuju, jsem ráda, že
Zuzka
Že? Děkuju, jsem ráda, že jsem mu mohla trošku zvýšit skóre :)
oj oj, Zuzka a krvák, ale v
myday
oj oj, Zuzka a krvák, ale v zájmu dobrých mravů se to dá pochopit ;)
:)) Občas i maličkou krvárnu
Zuzka
:)) Občas i maličkou krvárnu zvládnu.
^^
Dangerous
^^
:)
Zuzka
:)
Paráda, plukovník je kabrňák.
Keneu
Paráda, plukovník je kabrňák. *rozpuštěná*
To je, já ho ráda. Díky!
Zuzka
To je, já ho ráda.
Díky!