Vždycky říkám, že cvičák jak hospoda.
Pes si sice dělá co chce, ale ty známosti.
Elektrikář, zedník, plynař, účetní...
Ale nejdůležitější z nich - sedlák.
Milujeme ho všichni.
Potřebuješ hnůj? Zavolej.
Chceš husu? Bude husa.
Ale úplně nejvíc nejlepší, když se zadává zabíjačka.
Rozpis je daný už v květnu a kdo se nepřihlásí, na podzim nemá.
Pak s chladným časem, s lavorem nakrájené cibule a nadrceného česneku, v tašce střívka a v autě lavóry a vaničky na odvoz, přijíždím na místo.
S němým úžasem pozoruji koncert chlapských rukou, jak postupně a precizně se můj zaháknutý prasák mění na nejšťavnatější delikatesy světa.
Vloni jsme nakonec zabíjeli dvakrát.
Ne že bychom byli tak nenasytní, ale podarovali jsme naše známé (městské) a oni byli tak unešeni zjištěním, že maso voní, až si koupili obří mražák a přijeli si pro "svého ňuníka". Sedlákovi náhodou jeden zadaný na poslední chvíli odřekl.
Jo domácí, je domácí :D
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Ty mi děláš chutě. :) Pěkné,
Aplír
Ty mi děláš chutě. :) Pěkné, decentní drabble.
Děkuji :)
mamut
Děkuji :)
U nás doma mražáky tři a v nich prasátko, jehňátko a spousta pipinek (kuřátko, kachnička, krůtička...)
Maso muší bejt :D
Tak přece zabijačka :-) Skoro
Aries
Tak přece zabijačka :-) Skoro jak od Lady (Josefa)
Jojo, když se houpe 150 kilo,
mamut
Jojo, když se houpe 150 kilo, to je obrázek.
A když zavazuju jelítka, to je koncert.
A nakonec ty dobroty přímo do pusy ještě z varny vytažené - to je nebeská mana :D
A ty mastné hrnce jako kolo
mila_jj
A ty mastné hrnce jako kolo od vozu ve dřezu... (už mlčím, už mlčím... :D).
Nedělejte mi chutě! :D
To se umyje, za ty dobroty to
mamut
To se umyje, za ty dobroty to přece stojí :D
Jo, zabijačka... To se
Jackie Decker
Jo, zabijačka... To se nedivím, že je sedlák oblíbený :D Parádní :D
Děkuji :)
mamut
Nejen zabíjačka, on je prostě člověk od srdce :)
Pomůže, připraví, neslibuje - jedná :)
:D parádní
Tora
:D parádní
Děkuji :)
mamut
Děkuji :)
Mňam! Moc hezké drabble. A s
Dede
Mňam! Moc hezké drabble. A s tím cvičákem máš pravdu. Jen na tom našem kdysi chyběl zloděj aut. Zamklo se mi auto, když vevnitř byly klíčky a psi... no fuj. A místní policajt, co vedl ten cvičák, to auto otevřít neuměl! :D Naštěstí tam bylo i pár šikovných chlapů a dostali se do auta okénkem:))
Děkuji :)
mamut
To musela být situace doslova hororová :O
Ale raději víc bez těch zlodějů a zlodějíčků. Takoví nám v jednom roce třikrát vybrali, co šlo. I mříže z kotců vytrhali. Naposledy dokonce probourali zeď klubovny.
Teď už na ně pípá poplašné :D
Opět výborné, opět ukazuješ,
Faob
Opět výborné, opět ukazuješ, jak bohatě žitý život je víc než všechny romány světa...
Děkuji za poklonu :)
mamut
Děkuji za poklonu :)
Sliny se mi sbíhají po
Kitsune's Sun
Sliny se mi sbíhají po přečtení drabble! Faob to taky řekl trefně!
Děkuji, děkuji :)
mamut
Klidně vás pozvu, je ještě plný ´mrožák´ - skoro dva, v půlce druhého je jehně :D
Já chci taky, masóóó :DDD
P.M.d.A.
Já chci taky, masóóó :DDD
Tak přijeď taky :D
mamut
Tak přijeď taky :D
Až se mi sliny sbíhají...
Regi
Až se mi sliny sbíhají...
Viď :D
mamut
Viď :D
Nemáš ty to kousek, co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky? :D