Domů
Společnost pro osvětu spisovatelů

Hlavní navigace

  • O nás
  • Diskuse
  • Autoři
  • Fandomy
  • Filtrování
  • Podpořte nás
  • Přihlásit se (opens in new tab)
Skočit na příspěvky ↓

Drobečková navigace

  • Domů
  • Nechápu, co nechápu, objasňuje Kozel exkluzivně pro náš deník

Informace

Pokud si chcete zřídit uživatelský účet, napište nám prosím na sos.hp.ff (zavináč) gmail.com. V mailu prosím uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou u nás chcete vystupovat!

Uživatelské menu

  • Oblíbené povídky z Padesátky
  • Přihlásit se

Nový obsah

  • Chytrému napověz – Terda
Více novinek

DMD

  • FAQ
  • Pravidla
  • Návod na přidání drabble (opens in new tab)
  • 2026
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • 2024
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • Starší ročníky
    • 2023
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2022
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2021
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2020
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2019
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2018
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha (opens in new tab)
    • 2017
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2016
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2015
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2014
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2013
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2012
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2010

Bingo

  • 2026 Tropické bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Vylosované tropy
  • 2024 Klišé bingo
    • Pravidla (opens in new tab)
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Vylosovaná klišé
  • 2014 Klišé bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Bingo! (opens in new tab)
    • Doporučení

Letní dobročinnost

  • Pravidla
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • Starší ročníky
    • 2022
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
    • 2016
    • 2015
    • 2014
    • 2013
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Poezim

  • Pravidla (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Básně

Vánoční nadílka

  • Pravidla
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • Starší ročníky
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2016
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2015
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2014
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2013
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Padesátka

  • Pravidla
  • 2025
  • 2023
    • Bodovací tabulka 2023 (opens in new tab)
  • 2021
    • Bodovací tabulka 2021 (opens in new tab)
  • 2019
    • Bodovací tabulka 2019 (opens in new tab)
    • Upoutávky

Ostatní

  • Články
  • Překladatelova rukavice (archiv) (opens in new tab)

Drupal-web.cz - tvorba a migrace webů v Drupalu. Katecheze. Kniha jízd. Sborová kancelář. Místa reformace.

Nechápu, co nechápu, objasňuje Kozel exkluzivně pro náš deník

Profile picture for user strigga
Od strigga | Čt, 13. 04. 2017 - 21:40

Víte, já se tomuhle tématu od začátku směju. Kozel je polovičkova stará a stále užívaná přezdívka. (Neptejte se proč, nechcete to vědět. :D)
Tak jsem si nakonec řekla, proč ne...

Ze života

Dnes jsme exkluzivně pro vás vyzpovídali muže, který si přál zůstat v anonymitě. Z úcty k jeho přání využijeme jeho letitou přezdívku.
Tak jak to vidíš s tím balkónem, Kozle?
S jakým balkónem? (zmatený pohled) Co? Něco nechápu. Nechápu, co nechápu!
No ptám se, jak to vidíš s těma kytičkama na balkóně!
Bledě. (vyhlédne do tmy) Nevidím je.
A myslíš, že je ještě někdy v životě zasadíme?
Ale jo, doufám v to... vždycky musím doufat v dobrý konec, ne?
Chceš ještě něco dodat?
Co? K čemu? K čemu bych něco dodával? Ne! Nežádej to ode mě! (ukončuje rozhovor nasazením sluchátek)

.. nejsem si jistá, jestli ví, že právě absolvoval rozhovor. A jestli z toho nemá nějaké trauma. :D
Na balkóně máme skutečně už několik týdnů květináče, pytle hlíny a semínka, ovšem sázení probíhá formou "uděláme to v sobotu.. tak v neděli.. pondělí by taky šlo, ne? Ve čtvrtek?"

DMD Bonus č. 3 pro 12. 4. 2017. Téma: Kozel zahradníkem – Rozhovor

originální a nenapodobitelné :-)

Profile picture for user Aries

Aries

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

co se týče balkónu, příští rok jako když to tam najdeš :-)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Žejo! Já bych to taky

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Žejo! Já bych to taky nehrotila. (Ale je fakt, že bych si tu přála už aspoň nějaký kytky mít. :D)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to originální a nenapodobitelné :-) by Aries

Hlavně klid. V Baumaxu je

Profile picture for user KattyV

KattyV

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Hlavně klid. V Baumaxu je koupíš už narostlé. :o)))))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Žejo! Já bych to taky by strigga

Taky pravda :)))

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Taky pravda :)))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Hlavně klid. V Baumaxu je by KattyV

Uděluji mimořádnou pěnkavu za

Profile picture for user Rya

Rya

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Uděluji mimořádnou pěnkavu za nejsplněnější téma :-)

(mimochodem, víte, že jsou místa kde prodávají kytky už vyrostlé, zasazené v květináčích? ;))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

No jo, víme, dokonce máme

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

No jo, víme, dokonce máme naproti zahradnictví.. :D ale když my to chtěli zkusit od těch semínek. (Ehm, teda, koupili jsme si takhle petrželku. V Kauflandu. Oba jsme předpokládali, že vydrží tak týden. Už je s námi skoro dva měsíce a náramně se jí daří, asi bude muset být přesazena :)))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Uděluji mimořádnou pěnkavu za by Rya

hele, dejte tomu čas, nasypte

Profile picture for user Arenga

Arenga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

hele, dejte tomu čas, nasypte hlínu a třeba něco časem vyroste samo - my máme takhle za oknem už celé roky truhlíky, naposledy jsem cílenou výsadbu provedla snad před čtyřmi lety, rok potom samovolně vyrostla pažitka, pak nic, jen jsme píchali s dětmi do těch truhlíků klacíky, co přitáhly vždycky z venku, taky kaštánky a pár šišek tam bylo, v jednom se vloni pravidelně koupávali ptáci, letos v zimě, protože jsem se nemohla dostat k tomu oknu, za nímž máme krmítko, jsem tam nasypala pytlík ptačího zobu promíšený s červy (to v obchodě nekoupíte, stačí ale zapomenout ve skříni a oni si tam cestu najdou), ptáci měli hody.
No a pointa je, že letos se tři z pěti truhlíků zazelenaly. V jednom teda to, co ptáci nesezobali, s napětím čekáme, co nám tam vlastně vyroste, v druhém něco neidentifikovatelného zeleného, co vypadá jako nějaké rostlinky. Ve třetím takový malý zelený keříček, který mi trochu připomíná rozmarýn... (Ale je to skutečně rozmarýn? Toť otázka...)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

:DDDD Vy jste dokonalí

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

:DDDD Vy jste dokonalí pěstitelé! Ještě dokonalejší než my! Doufám, že se dozvím, co vám tam vlastně vyrostlo!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to hele, dejte tomu čas, nasypte by Arenga

já taky doufám, že se to

Profile picture for user Arenga

Arenga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

já taky doufám, že se to dozvím ;-)

a to tak nějak máme vlastně i zahrádku ;-) Jsme tam s mužem tak stáli a říkali jsme si: To by mohl být medvědí česnek. Anebo jsou to konvalinky. Hm, radši to trhat nebudeme, nejdřív se zeptáme dědy.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to :DDDD Vy jste dokonalí by strigga

takže co nám to tam vlastně

Profile picture for user Arenga

Arenga

9 let zpět
Trvalý odkaz

takže co nám to tam vlastně vyrostlo? ;-)
v jednom truhlíku je taková polní směs, řekla bych (to je to, co vyrostlo z ptačího zobu) - jasně jsem mezi tím identifikovala oves. Onehdy se mezi tím procházel malý vrabeček (stvoly jsou už tak pětadvaceticentrimetrové) a zjevně byl docela spokojený.
V dalším truhlíku bylo to, co bylo podobné rozmarýnu - překvapivě: není to rozmarýn, ale už to stačilo jednou chcípnout a znovu vyrůst, je to vytrvalé
ve třetím truhlíku si osamoceně trůní jakýsi plevel - bude brzy zlikvidován, neboť jsem se hecla a koupila na trhu rajčátka - jako předpěstovaná už, sazeničky
ve dvou dalších osamělá rostlinka, o níž si myslím, že je to slunečnice - plánuju je přesadit na zahradu, tak uvidíme, co uvidíme, jestli to nescipne cestou
no a v poslendím truhlíku je - k našemu velkému překvapení, protože vůbec netušíme, jak se to tam dostalo - je to to, co jsem v dubnu identifikovala jako malé zelené rostlinky: a je to řepka (moje maminka to nejdřív tipovala na brokolici, ale vytáhlo to do výšky a začalo to kvést, takže není mýlky)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to :DDDD Vy jste dokonalí by strigga

Hahahaha

Profile picture for user mamut

mamut

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Hahahaha
To je opravdu pan Kozel :)
Ale já bych byla v klidu. Když nevyseje letos, vyseje napřesrok. A zatím se koupí ty hotové :D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Jasný. Já jsem naprosto v

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Jasný. Já jsem naprosto v klidu. Podle mě bude stačit, když do těch pytlů s hlínou uděláme pár děr a necháme tomu volný průběh, ono tam něco vyroste. :D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Hahahaha by mamut

Kozel prokrastinátor, mé

Umeko

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Kozel prokrastinátor, mé duševní dvojče! Jak ho chápu!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

:D Já taky! Děkuju!

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

:D Já taky! Děkuju! (A Kozel prý taky děkuje :D)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Kozel prokrastinátor, mé by Umeko

Když se ne a ne dostavit nápad...

Profile picture for user Faob

Faob

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

... přizpůsobíme holt realitu zadání! Vtipné, nápadité, střelené!

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

On tohle byl první nápad,

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

On tohle byl první nápad, který se dostavil už po přečtení tématu, a nešlo se ho zbavit! :D Při tvorbě drabblete nebylo ublíženo žádné realitě, naopak zůstala realitou nejrealističtější, neb rozhovor je zcela autentický. :)))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Když se ne a ne dostavit nápad... by Faob

Víš,

Profile picture for user Faob

Faob

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

přísně vzato, teploměr, který vložím do vody, tu vodu ovlivňuje...

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to On tohle byl první nápad, by strigga

Že by proto měl náš malý

Profile picture for user Arenga

Arenga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Že by proto měl náš malý dneska tak horký koupání? Hm, asi ne no ;-)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Víš, by Faob

Díky, vyzkouším!

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Díky, vyzkouším!

(Ne, já myslím, že ti rozumím. Jen tomu nešlo odolat. :))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Víš, by Faob

Dokonale ze života :)

Profile picture for user HCHO

HCHO

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Dokonale ze života :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Kozel děkuje :D

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Kozel děkuje :D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Dokonale ze života :) by HCHO

^v^

Profile picture for user Blanca

Blanca

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Takové reality jsou nejlepší! A zdar dlouholetým přezdívkám!
:D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Ano, souhlasím a děkuji! :D

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ano, souhlasím a děkuji! :D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to ^v^ by Blanca

Příští týden má sněžit, já

Profile picture for user Aveva

Aveva

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Příští týden má sněžit, já bych s tím vyséváním ještě počkala, aby to nepomrzlo ;o)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Vyčkáváme, vyčkáváme :D

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Vyčkáváme, vyčkáváme :D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Příští týden má sněžit, já by Aveva

Já nemám dosud ani nakoupené

Profile picture for user neviathiel

neviathiel

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Já nemám dosud ani nakoupené kytičky a hlínu :)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Ono to vyjde nastejno :)))

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ono to vyjde nastejno :)))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Já nemám dosud ani nakoupené by neviathiel

Znáš mě dobře :-D

Profile picture for user neviathiel

neviathiel

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Znáš mě dobře :-D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Ono to vyjde nastejno :))) by strigga

Ještě, že nemám balkon.

Profile picture for user Regi

Regi

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ještě, že nemám balkon. Dopadlo by to podobně. :-)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

:))

Profile picture for user strigga

strigga

9 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

:))

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Ještě, že nemám balkon. by Regi

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit