Herci ochotnického divadla se v šatně připravují na poslední představení Maryši v sezóně.
„Lidi, průšvih,“ vpadne do místnosti Magda, „Karel je nemocný!“
„Cože?!“ zděsí se Jana. „Kdo bude hrát Vávru? Je volný Marek?“
„Nemůže, hlídá dvojčata…“
„A co Vašek?“
„Má nohu v sádře. Bude to Pepa..“
„To snad ne! Ten si nepamatuje text! Improvizuje! Posledně se nezeptal, jestli je kafe od žida nebo ze spolku. To zná každej! Kafe vypil, ale místo aby padl na stůl, začal po mě loudit pusu! Hrajeme drama a on z toho udělá frašku!“
Magda významně pohlédne ke dveřím.
„Jé, ahoj Pepo“ hlesne Jana, „Už jdeme?“
Před vstupem na scénu na něj ještě zasyčí:
„Proboha, dneska nezapomeň umřít!“
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Komentáře Drabble 2026 (8)
To se povedlo! :)
Rya
To se povedlo! :)
Pěkné. Docela věřím, že…
Banepa
Pěkné. Docela věřím, že přesně takhle se to už někdy stalo - i mimo DMD.
Úple realistické. Typický…
Sal Amander
Úple realistické. Typický divadelnícky deň :D
:D
N.Ella
:D
Super :)
Aries
Super :)
Takhle se rodí legendy. :D
Kleio
Takhle se rodí legendy. :D
Není nad výborný záskok, to…
Tora
Není nad výborný záskok, to znají i Cimrmanni, že. Skvělý nápad.
Vida, že i tohle téma je…
Owlicious
Vida, že i tohle téma je pojmout veskrze vesele. :D