V Londýně v Přírodovědném muzeu mají nádherně osmdesátkovou část, kde mimo jiné předvádějí koloběh uhlíku na rozkládajícím se králíkovi.
Cameo by Richard Dawkins.
V jednom malém britském lesíku žila rodina králíčků. Maminka králíček, tatínek králíček, dědeček králíček a kupa malých králíčat.
Jenže jednoho dne snědl dědeček králíček poslední lístek salátů a pak bylo dočista po něm.
"A co teď," ptala se králíčata: "bude teď z dědečka duch?"
"Kdepak," řekl vědec, který se z ničeho nic vynořil z křoví: "duchové nejsou. Váš dědeček se rozloží na malé kousky - molekuly uhlíku."
"A pak z něj bude duch?" zeptal se jeden králíček, který měl delší vedení.
"Kdepak," řekl vědec: "příroda ty molekuly hezky zrecykluje. Z vašeho dědečka bude třeba další salát!"
"Fuj," řekla králíčata a odhopkala.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Opravdu krásná pohádka.::-)
Profesor
Opravdu krásná pohádka.::-)
Králíčata by určitě raději
Rya
Králíčata by určitě raději ducha a já taky! :-)
...
gleti
přidám se. S duchem mohou komunikovat, se salátem nikoli.
Kachnička (ne, nerozkládá se!)
Giles Rigby
Pohádky jsou prostě tvůj žánr;)
:D :D :D To mě dostalo!
Tenny
:D :D :D To mě dostalo!
:DDDDDD
Martian
:DDDDDD
Zajímavá naučná pohádka.
Esclarte
Zajímavá naučná pohádka.