Navazuje na Osočení
Následuje po Místě činu
Výkřiky a zmatek.
Sviští blesky.
Stoleté dubové dřevo se kroutí a praští.
Prší kletby.
Křehké nádoby se mění na střepy.
Lampa vzala za své.
Temnota se svíjí vzteky.
Zaklínadla drtí štíty.
Zafučení větru. Náhlé studené ticho.
Lada se těžce zvedá uprostřed spouště, vykouzlí sféru. Snaží se vzpamatovat.
Dveře dokořán, Vostrý je pryč.
Na dlaždicích zůstal napůl omráčený strážník.
Břetislav zvolna ruší svůj štít a zděšeně lomí rukama, nenachází slova.
„Průšvih jak Hradčany. Vostrý letěl pro posily,“ vzdychne Lada. Nervózně se uchichtne: „Strážníka jste ale sejmul parádně.“
„Musím zavolat Vyšehrad.“
„Neblázněte. Šoupneme ho ven, on se probere. Zamkněte to tady. Zdrháme.“
Příště: Smečka
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
mně se prosím tohle taky líbí
Jeřabina
mně se prosím tohle taky líbí!
děkuji, tak už jdu taky spát
Aries
děkuji, tak už jdu taky spát :-)
No to bude průser jak vrata.
Killman
No to bude průser jak vrata.
to teda bude
Aries
to teda bude
No teda! Pěkně ses rozjela!
kopapaka
No teda!
Pěkně ses rozjela!
díky
Aries
díky
Velice akční!
Rya
Velice akční!
snaha byla :-)
Aries
snaha byla :-)
Lada je krásně pragmatická ;)
strigga
Lada je krásně pragmatická ;)
ona vždycky :-)
Aries
ona vždycky :-)
Takový vandalismus! Vrbenský
neviathiel
Takový vandalismus! Vrbenský ho přerazí
v to doufám
Aries
v to doufám
Lada je skvělá! A Sojky je mi
ef77
Lada je skvělá! A Sojky je mi líto, představuji si ho jako distinguovaného pána a teď je, chudák, vržen do takových nepříjemností.
Přesně tak. Doufal, že mu
Aries
Přesně tak. Doufal, že mu Lada pomůže, a ne že bude mít z obchodu kůlničku na dříví a ještě větší malér na krku
Uf. To je teda nářez! Jsem
Terda
Uf. To je teda nářez! Jsem napnutá jak kšandy.
abych pravdu řekla, jsme dvě,
Aries
abych pravdu řekla, jsme dvě, děsím se, že se do toho zamotám a už nerozmotám
Staccato vět!
Faob
Boj popsán správně dramaticky, temnota se svíjející vzteky je moc hezký obrat. Přechod do klidnějších vět hezky kopíruje faktické dění. Posílám kachnu.
děkuji uctivě
Aries
děkuji uctivě
Já věděla, že jsou správný
Bilkis
Já věděla, že jsou správný tým. :) Dali mu zabrat. Jen je mi líto strážníka, přišel k tomu úplně nevinně.
jak už to na světě chodí, ten
Aries
jak už to na světě chodí, ten slušnej dopadl nejhůř
Kachna a komentář. Jenže, co
Peggy Tail
Kachna a komentář. Jenže, co dodat?
díky za kachnu i mlčenlivý
Aries
díky za kachnu i mlčenlivý komentář
Uff. To JE teda akční!
kytka
Uff. To JE teda akční!
díky!
Aries
díky!