Téma konečně přálo pokračování toho, co se stalo s Doramo:
Navazuje na drabble Cesta ven. Pro pochopení asi doporučuji přečíst jako první.
Kdesi jinde… , a taky asi jindy, i když v Československu je patrně už 5. září 1980
Našla si skryté místo za jakýmsi keřem. Jeho jméno neznala, ale nejspíš to bylo jedno. Rostliny, zvířata a věci tu určitě měly svá vlastní jména. Tenhle svět byl totiž podobný, ale zcela očividně to nebyl ten její.
Byla… jinde!
Křovisko naštěstí nemělo trny, ale bylo docela husté, snad ji nikdo neuvidí. Zarazila se. Může ji tu vůbec někdo vidět?
Minuli ji tři tam v chodbě proto, že ji neviděli, nebo proto, že ji… neviděli?
Vlastně by to bylo logické, vždyť v jejím vlastním světě byly cizince schopné vnímat také pouze osoby s otevřeným vědomím. A přesně to teď byla: cizinec.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Pěkné.
Profesor
Pěkné.
díky
Arenga
díky
neviděli ji, protože byla
Tora
neviděli ji, protože byla jinde v čase, nebo proto že je jinde v prostoru?
ona je v jejich čase a v
Arenga
ona je v jejich čase a v jejich prostoru, ale oni ji zjevně nedokážou vnímat - neviděli ani toho esesáka, jenom se instinktivně vyhýbali mrtvole, ale to už se mi do sta slov nevešlo
To je zajímavý
Aries
To je zajímavý
doufám, že zajímavý v tom
Arenga
doufám, že zajímavý v tom lepším slova smyslu, ne zajímavý jako překombinovaný...
já jsem od začátku teda věděla, že se Dora dostane jinam, že pod tou Mlíkárnou neumřela, jak si její rodina myslela, ale celkově jsem se dalšímu vývoji příběhu docela dlouho bránila... letos mě to ale úplně přetlačilo
ano, v dobrým slova smyslu.
Aries
ano, v dobrým slova smyslu. Trochu jsem se obávala nějakého objevení o sto let dřív nebo později, což je hrozný klišé, ale takhle ona je vlastně duch v jiném světě stejně jako duchové v našem, a to se mi líbí
ano, je to tak, ale spíš než
Arenga
ano, je to tak, ale spíš než duch je cizí bytost, někdo, kdo tam nepatří se vším, co z toho vyplývá
samozřejmě, že se bude snažit hledat cestu zpátky, jestli se jí to podaří a jestli se jí to podaří do správného času a aspoň trochu prostoru je samozřejmě otázka
a taky je samozřejmě otázka, co by pak pro Doru byl ten správný čas...
Jsem zvědavá, kdo si jí
Banepa
Jsem zvědavá, kdo si jí všimne.
upřímně řečeno, to já taky
Arenga
upřímně řečeno, to já taky