Meč byl těžký, nohy od stání oteklé, oční víčka těžká.
Světlo měl za zády, aby ho neoslňovalo. Očima hladil panorama nočního Města.
Zazíval, v uších mu zapraskalo. Město bylo tiché, jen odněkud zdola hrála zvláštní hud...
Neslyšel něco?
Aniž by si to uvědomil, schoval se za štít a vytasil meč.
Hlídací pes mu prošel kolem nohou, zazíval, několikrát se otočil kolem dokola a usnul.
Bývalý konzul Marcus Manlius ukryl meč do pochvy. Sedne si. Jen na chvilinku.
Bylo slyšet ticho.
Lampa mihotavě osvětlovala Junonin chrám.
Víčka měl z olova a meč jak z kamene.
Posvátné husy se zdály být neklidné.
Moci si vybrat, jméno Marcus Manlius bych neodmítl.
Po vzoru Římanů píšu město s velkým M.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Jé, to je dobrý! A ta únava
Aries
Jé, to je dobrý! A ta únava je popsaná tak výstižně
Děkuju! Zjistil jsem, že
Šmelda
Děkuju! Zjistil jsem, že nejlíp se mi píše z vlastní zkušenosti. Dobrou noc :D
Až jsem se z toho rozzívala.
kytka
Až jsem se z toho rozzívala. Ale fakt.
Sugestivní. A ta poslední věta!
Krásné!
Arenga
Krásné!
Miluju,
Ak.žena
když jsou mi nenásilně připomínány osoby, které jsem dřív znávala...Díky za to.
Ta poslední věta!
Peggy
Ta poslední věta!
Klaté husy!
Blueberry Lady
Klaté husy!
Dohledala jsem si a je to
Keneu
Dohledala jsem si a je to parádní.
Líbí, stráž a únava jsou
Faob
Líbí, stráž a únava jsou věrní druzi...
To je paráda! Husy na
Esclarte
To je paráda! Husy na Kapitolu.