Moje články

 • Obrázek uživatele Tora

  50. část - Mráz kopřivu nespálí

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Tak jo, jdeme do toho. Kupodivu, teď, když vkládám poslední kapitolu, je mi tak nějak smutno. Bylo to fajn být každý týden s vámi v Padesátce.
  Rekapitulovat už nebudeme, jen si připomeneme, že předposlední kapitola končila tím, že Kerner střelil Šejlu zblízka do hrudníku...

 • Obrázek uživatele Tora

  49. část - Jako kobra králíka

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Blížíme se k samému závěru. Sheila a Gonny ještě pořád nenašli knihu, po které pátrali prvně v Maříži, poté ve Slavonicích, v Brně a na závěr v Klášteře. Nyní jsou v Telči, kam jim (doufají, že i s knihou) ujel Kerner, o kterém již ví, že je možná šílený, možná agresivní, ale určitě nelítostný vrah. Díky Sheilině nadání a Helebrantově znalosti terénu objevili Kernerovo auto zaparkované nedaleko kaple svatého Karla Boromejského, postaveného nad vlčí jámou.

 • Obrázek uživatele Tora

  48. část - Napětí stoupá

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Šejla a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Začali v Maříži, přes Brno se obloukem vrátili zpět do Slavonic. Při svém pátrání se dostali až ke klášteru ve stejnojmenné vesnici Klášter. Před kostelem našli zraněného Kopačku, v kostele Kernera, který otevřel prostup a nahnal do něj houf lidí, kterým slíbil, že je tudy provede za dráty. Schovaná Šejla viděla, jak odnáší knihu, ale nemohla mu zabránit, byl ozbrojený. Poté otevřela poklop, zachránila lidi i Gonnyho, kterého omráčil odstřelený úlomek sloupu. Teď se všichni tři snaží dostihnout Kernera, než způsobí další potíže.

 • Obrázek uživatele Tora

  47. část - Nebyl tady Lomikar?

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Šejla a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Začali v Maříži, přes Brno se obloukem vrátili zpět do Slavonic. Při svém pátrání se dostali až ke klášteru ve stejnojmenné vesnici Klášter, kde někdo neznámý otevřel prostup. Šejla a Helebrant odrazili nápor korbiroidů a pak našli zraněného Kopačku. Helebrant ho odvezl do nemocnice, zatímco Šejla se vplížila do kostela, kde našla Kernera, který donutil houf lidí vlézt dolů do krypty s otevřeným prostupem. Pak je tam zavřel, z jedné zpovědnice vytáhl odloženou Hvězdnou knihu a zmizel. Šejla, ukrytá v jiné zpovědnici vše sledovala. Zasáhnout se neodvážila, chtěla pomoci těm dole, kde, jak doufala, je i Gonny. Ve chvíli, kdy se snažila odsunout závoru, se do kostela kdosi vrátil.

 • Obrázek uživatele Tora

  46. část - Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Šejla a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Začali v Maříži, přes Brno se obloukem vrátili zpět do Slavonic. Při svém pátrání se dostali až ke klášteru ve stejnojmenné vesnici Klášter, kde někdo neznámý otevřel prostup. Zatímco Gonny utíkal dovnitř prostup zabezpečit, Šejla a Helebrant našli před vchodem zraněného politruka Kopačku, kterého někdo postřelil jeho vlastní zbraní. Vzápětí zaslechli z kostela výstřel. Zatímco Helebrant odvážel Kopačku do nemocnice, Šejla vnikla do kostela, kde našla Kernera, jak do prostupu nahání hlouček vyděšených lidí. Gonnyho nikde nespatřila.

 • Obrázek uživatele Tora

  45. část - Nečekané setkání

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Šejla a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Začali v Maříži, přes Brno se obloukem vrátili zpět do Slavonic. Při svém pátrání se dostali až ke klášteru ve stejnojmenné vesnici Klášter, kde někdo neznámý otevřel prostup. Zatímco Šejla a Helebrant likvidovali korbiroidy, kteří otevřeným prostupem okamžitě pronikli na Zem, Gonny šel do kostela prostup zavřít. Po likvidaci tvorů ze světa za rozhraním se Šejla i Helebrant vrátili k postavě ve vojenské uniformě, která ležela celou dobu bez vlády před klášterem.

 • Obrázek uživatele Tora

  44. část - Ofélie, nechoď do kláštera!

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Šejla a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Začali v Maříži, přes Brno se obloukem vrátili zpět do Slavonic. Revírník Helebrant, kterého nejdřív podezřívali, že to byl on, kdo Knihu vzal, jim chtěl dokázat, že tomu tak není. Podlehli jeho nátlaku a ze skříni v ložnici odposlouchávali páteční Helebrantovu sešlost. Jeden zajímavý rozhovor sice vyslechli, ale na závěr se Šejla prozradila a jeden z dvojice, která se v ložnici tajně domlouvala, ji objevil. Jenže místo toho, aby ztropil poplach to vypadalo, že se Šejly lekl. Odstrčil ji a utekl.
  Revírník ho později podle popisu identifikoval jako šéfa kulturáku Kernera. Druhý z tajemné dvojice byl podle všeho politruk Kopačka, s kterým se už Gonny a Šejla potkali před časem na vojenské rotě.
  Rozhodli se, že ráno je moudřejší večera a že druhý den zjistí, o co vlastně v noci šlo. Jenže vše se nějak urychlilo...

  Varování: sprostá slova - asi tři! (mé bety vědí, jak já "ráda" píšu sprostá slova, proto to už musí být situace, abych je použila!)

 • Obrázek uživatele Tora

  43. část - Už je to tak, jsme špioni na baterky

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Z Maříže, kde našli jen prázdnou schránku, odjeli do Brna, a po různých peripetiích zjistili, že se musí vrátit zpět do Slavonic, tam kde pátrání začalo. Helebrant, kterého nejdřív podezřívali, že to byl on, ko Knihu vzal, jim chtěl dokázat, že tomu tak není. Podlehli jeho nátlaku a ze skříni v ložnici odposlouchávají páteční Helebrantovu sešlost. Jeden zajímavý rozhovor opravdu v ložnici vyslechnou, bohužel na závěr se Šejla ve skříni prozradí a je vytažena ven z úkrytu.

 • Obrázek uživatele Tora

  42. část Hlasy ve tmě

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Z Maříže, kde našli jen prázdnou schránku, odjeli do Brna, a po různých peripetiích zjistili, že se musí vrátit zpět do Slavonic, tam kde pátrání začalo. S podezřením, že revírník Helebrant je v případu nějak zapletený, u něj znovu zazvonili. Delší rozhovor dopadl tristně - malíř se dušoval, že je nevinný a donutil Sheilu a Gonnyho vlézt do skříní v malířově ložnici, odkud se chystají odposlouchávat, jak bude malíř tahat ze svých hostů rozumy.

 • Obrázek uživatele Tora

  41. část - Malíř je rád, že se konečně něco děje

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Z Maříže, kde našli jen prázdnou schránku, odjeli do Brna, a po různých peripetiích zjistili, že se musí vrátit zpět do Slavonic, tam kde pátrání začalo. S podezřením, že revírník Helebrant je v případu nějak zapletený, u něj znovu zazvonili. Našli u něj katalogy z výstavy malíře Kiliána, na kterých byly vyobrazeny hodinky i se souřadnicemi a rozhodli se, že uvěří jeho vysvětlení a poví mu, co vlastně hledají a proč jsou znovu ve Slavonicích. Společně přemýšlí, kdo a jak by mohl najít Hvězdnou knihu.

 • Obrázek uživatele Tora

  40. část - Celé je to jakési podivné

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Z Maříže, kde našli jen prázdnou schránku, odjeli do Brna, a po různých peripetiích zjistili, že se musí vrátit zpět do Slavonic, tam kde pátrání začalo. S podezřením, že revírník Helebrant je v případu nějak zapletený, u něj znovu zazvonili. Našli u něj katalogy z výstavy malíře Kiliána, na kterých byly vyobrazeny hodinky i se souřadnicemi a rozhodli se, že uvěří jeho vysvětlení a poví mu, co vlastně hledají a proč jsou znovu ve Slavonicích.

 • Obrázek uživatele Tora

  39. část - Není Kilián jako Kilián

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Ok, takže sedmé překvapení je SOUNDTRACK.
  Popravdě, když píšu, mám nejraději ticho. Hudbu si pouštím ve chvíli, kdy přemýšlím nad dalším dějem, nebo když prostě nepíšu.
  Ale pokud by mě někdo nebo něco inspirovalo, tak by to byla asi tahle či podobná hudba.

  Nicméně, vraťme se k ději.
  Sheila a Gonny hledají Hvězdnou knihu. Z Maříže, kde našli jen prázdnou schránku, odjeli do Brna, a po různých peripetiích zjistili, že se musí vrátit zpět do Slavonic, tam kde pátrání začalo. S podezřením, že revírník Helebrant je v případu nějak zapletený, u něj znovu zazvonili, a jeho odpovědi jim moc radosti neudělaly.

 • Obrázek uživatele Tora

  38. část - A jsme tam, kde jsme už byli...

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila hledají knihu, která měla být ukryta ve skříňce, nalezené v kryptě kostela v Maříži. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi úkrytu skříňky. Přes fotografa, mladého Švece, se dostali až k malíři Kiliánovi. Ten jim sdělil spoustu informací a proto jsou teď Gonny se Sheilou opět ve vlaku a vrací se tam, kde začínali hledat. V jednom z návštěvníků, které jim Kilián vypodobnil, totiž poznali malíře Alexandra Helebranta. Svého kolegu strážce, funkcí revírníka, u kterého přespávali ve Slavonicích.

 • Obrázek uživatele Tora

  37. část - Trocha teorie nikoho nezabije

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila hledají knihu, která měla být ukryta ve skříňce, nalezené v kryptě kostela v Maříži. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi úkrytu skříňky. Přes fotografa, mladého Švece, se dostali až k malíři Kiliánovi. Ten jim sdělil spoustu informací a proto jsou teď Gonny se Sheilou opět ve vlaku a vrací se tam, kde začínali hledat. V jednom z návštěvníků, které jim Kilián vypodobnil, totiž poznali malíře Alexandra Helebranta. Svého kolegu strážce, funkcí revírníka, u kterého přespávali ve Slavonicích...

 • Obrázek uživatele Tora

  36. část - Žádné dobré zprávy

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila hledají knihu, která měla být ukryta ve skříňce, nalezené v kryptě kostela v Maříži. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi úkrytu skříňky. Přes fotografa, mladého Švece, se dostali až k malíři Kiliánovi. Ten jim sdělil spoustu informací a Sheila si od něj koupila obraz. Cestou zpět je však zaskočili neznámí útočníci. Pro strážce však nebyli žádnými soupeři. Teď jsou Gonny se Sheilou opět ve vlaku a vrací se tam, kde začínali hledat, do Slavonic. Jedno jim však chybí - papíry od fénu.

 • Obrázek uživatele Tora

  35. část - Špatný pokus

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku, nenašli však knihu, která ve skříňce měla být skryta. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Zjistili však jen to, že hodinky jsou velmi cenné. Nakonce se dostali až k malíři Kiliánovi - hodinky byly vyfoceny do katalogu k jeho výstavě. Kilián jim sdělil spoustu informací a Sheila si od něj koupila obraz. Cestou zpět však strážce zaskočili neznámí útočníci.

 • Obrázek uživatele Tora

  34. část - Kamenná kolonie

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku, nenašli však knihu, která ve skříňce měla být skryta. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Od paní Švecové a jejího syna nic moc nezjistili, zato vypátrali, že hodinky mají obrovskou cenu, což jim nevědomky potvrdil i Švecův kamarád Stančík. Víc však nezjistili nic. Jako stébla se chytají poslední možnosti, kterou jim přihrála náhoda, tedy návštěvy malíře Kiliána.

 • Obrázek uživatele Tora

  33. část - Jsme v troubě, ještě víc než prve

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku, nenašli však knihu, která ve skříňce měla být skryta. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Od paní Švecové a jejího syna nic moc nezjistili, zato vypátrali, že hodinky mají obrovskou cenu, což jim nevědomky potvrdil i Švecův kamarád Stančík. Nic víc však u něj nezjistili...

  V této kapitole jako deus ex machina zafungovaly sosačky, které si zrovna teď přály zásah DEUS EX MACHINA. Sice se nám trošku oddálila akce, ale zas se nám příběh o kousek posune, doufejme...

 • Obrázek uživatele Tora

  32. část - Už víme co máme, ale nevíme, kde je to, co nemáme

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku, nenašli však knihu, která ve skříňce měla být skryta. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Od paní Švecové a jejího syna nic moc nezjistili, zato v klenotnictví zůstali stát ohromeni nad cenou celozlatých, diamanty a platinou vykládaných hodinek.

 • Obrázek uživatele Tora

  31. část - Nevíme, co máme

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  V minulých dílech Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Vrátili se do Brna a šli za paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Paní Švecovou objevili v nemocnici, kde se octla zřejmě po hádce se svým synovcem. Posléze našli i synovce a zjistili, že inkriminované hodinky nafotil do katalogu k výstavě svého kamaráda malíře. Tam je mohl vidět kdekdo...

 • Obrázek uživatele Tora

  30. část - Něco za něco

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  V minulých dílech Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Nyní hledají v Brně paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Paní Švecovou objevili v nemocnici, kde se octla zřejmě po hádce se svým synovcem. Posléze našli i synovce a snaží se zjistit, kdo a proč měl o ty zvláštní hodinky tak eminentní zájem...

 • Obrázek uživatele Tora

  29. část - Dyk vona to vzala vo ten stůl vomylem!

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  V minulých dílech Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Nyní hledají v Brně paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Hovorná sousedka jim prozradila, že paní Švecová je v nemocnici a také to, že před tím, než ji odvezla sanitka, byl u ní na návštěvě její ne moc povedený synovec. Gonny v nemocnici slíbí paní Švecové, že se se synovcem ohledně hodinek dále domluví a získá jeho adresu.

 • Obrázek uživatele Tora

  28. část - V domě bolesti a smutku

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  V minulých dílech Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Doufali, že v ní bude Hvězdná kniha, ale bohužel marně, skříňka byla prázdná. Opustili tedy Slavonice a vrátili se do Brna. Nyní hledají paní Švecovou, od které Gonny koupil hodinky se souřadnicemi prostupu a úkrytu skříňky. Věří, že od ní získají nějaké další informace, podle kterých najdou toho, kdo byl u skříňky první a zjistí, co v ní vlastně bylo.

 • Obrázek uživatele Tora

  27. část - Povedené rybízek

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  V minulých dílech Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Doufali, že v ní bude Hvězdná kniha, ale bohužel marně, skříňka byla prázdná. Opustili tedy Slavonice a ve vlaku do Brna přemítali, co budou dělat dál. Sheila cestou objevila ve skříňce tajnou schránku, ve které byl seznam Hledačů a řetízek s přívěskem.

  V této části je předepsané ROZPŮLENÍ. Pravda, hodilo by se dřív, krásně by se půlila třeba rewanijská bestie. Tak holt budeme muset rozpůlit něco jiného...

 • Obrázek uživatele Tora

  26. část - Když natočíme nejdelší osten ježka...

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  V minulých dílech Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Doufali, že v ní bude Hvězdná kniha, ale bohužel marně, skříňka byla prázdná. Opustili tedy Slavonice a ve vlaku přemítali, co budou dělat dál. Sheila prohlížela skříňku a vyrušil ji přitom mladý průvodčí.

 • Obrázek uživatele Tora

  25. část - Když vás v nejlepším vyruší průvodčí

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  A jsme v půlce Padesátky, to to uteklo, co? Nejvyšší čas, aby se začalo něco dít že? Tak malá rekapitulace a jedeme dál. Dnešní kapitola je o něco delší, ale snad to nevadí.
  Gonny a Sheila, strážci rozhraní, našli v kryptě kaple téméř zbouraného zámečku v Maříži tajemnou skříňku. Doufali, že v ní bude Hvězdná kniha, ale bohužel marně, skříňka byla prázdná. Rozloučili se tedy s vojáky - Staňou, Holemým, velitelem i politrukem, a vrátili se zpět k revírníkovi, malíři Helebrantovi.

 • Obrázek uživatele Tora

  24. část - ... a kdyby se svatí někde neflákali...

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny v kryptě kaple bývalého zámečku v Maříži objevili průchod za rozhraní a současně za dramatických okolností nalezli záhadnou skříňku. Pak ale Gonny bezděky otevřel prostup a na svět se začala dobývat obrovská bestie. Wigitory si s ní naštěstí poradily, jediný, kdo byl vážněji zraněn, byl vojín Holemý, který zůstal poté, co se na něj zřítila další část zdi, v bezvědomí.

 • Obrázek uživatele Tora

  23. část - Tu máš, potvoro

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny spolu s vojáky Holemým a Staňou v kryptě kaple bývalého zámečku v Maříži objevili průchod za rozhraní a současně nalezli záhadnou skříňku. Pak se ale krypta na Gonnyho a Šejlu zřítila. Ze sesuvu se vyhrabali, zjistili, že je skříňka prázdná a Gonny nekontrolovaným vzteklým kopnutím otevřel bezděky prostup. Dolů do krypty se skrz propadlý plot prodrali i Staňa s Holemým, ale než se společně vrátili zpět na povrch, otevřeným prostupem se začala dobývat na náš svět obrovská bestie. Strážci odsunuli vojáky za sebe a čekali, na vhodná okamžik, kdy budou moci tvora zahnat, ale Staňa ve svatém nadšení oběhl Šejlu a bodl ho bodákem do čenichu.
  Poté jsme maličko odbočili do retrospektivy, ale teď už bude nutno se s bestií nějak vypořádat.

 • Obrázek uživatele Tora

  22. část - Déjà vu

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny spolu s vojáky Holemým a Staňou v kryptě kaple bývalého zámečku v Maříži objevili průchod za rozhraní a současně nalezli záhadnou skříňku. Pak se ale krypta na Gonnyho a Šejlu zřítila. Ze sesuvu se vyhrabali, zjistili, že je skříňka prázdná a Gonny nekontrolovaným vzteklým kopnutím otevřel bezděky prostup. Dolů do krypty se skrz propadlý plot prodrali i Staňa s Holemým, ale než se společně vrátili zpět na povrch, otevřeným prostupem se začala dobývat na náš svět obrovská bestie. Strážci odsunuli vojáky za sebe a čekali, na vhodná okamžik, kdy budou moci tvora zahnat, ale Staňa ve svatém nadšení oběhl Šejlu a bodl ho bodákem do čenichu.

  Dnešní kapitola je, jak bylo v zadání, RETROSPEKTIVNÍ a bude se týkat událostí, proběhlých hodně hodně hodně dávno před aktuálním děním. Jak to dopadlo s poraněnou rewanijskou bestií a našimi hrdiny si budete muset počkat do příštího týdne. Ale věřím, že se nudit nebudete...

 • Obrázek uživatele Tora

  21. část - Návštěva

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny spolu s vojáky Holemým a Staňou došli k ruinám bývalého zámečku v Maříži. Objevili nefunkční - nebo nebezpečný - průchod za rozhraní. Našli také záhadnou skříňku, ale v té chvíli se na ně zřítila část stropu bývalé krypty. Gonny vyhrabal sebe, Sheilu a nakonec i skříňku. Ta však byla, až na pochybný a krátce trvající výskyt plyšových bačkůrek, prázdná. Ve zdi krypty se po Gonnyho vzteklém kopnutí otevřel průchod, současně se do krypty přes zbytky propadlého stropu prohrabali i Holemý se Staňou. Bohužel Staňa nepochopil, že záchrana by měla jít shora, a tak se dole v kryptě nakonec sešli všichni čtyři.

 • Obrázek uživatele Tora

  20. část - Konečně se dozvíme, co se hledá a navíc, že všechny cesty vedou… kam?

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny spolu s vojáky Holemým a Staňou k ruinám bývalého zámečku v Maříži. Objevili nefunkční - nebo nebezpečný - průchod za rozhraní. Holemý se ve sklepě udeřil do hlavy a Staňa ho vynesl na čerstvý vzduch. Gonny se Sheilou pak objevili ve stěně uschovanou jakousi skříňku, ale než ji stačili otevřít, zřítila se na ně část stropu. Gonny vyhrabal sebe, Sheilu a nakonec i skříňku. Opustili jsme je ve chvíli, kdy Gonny skříňku otevřel.

  Omlouvám se za dnešní délku textu, ale ono se mi tam na začátku cosi připletlo... prostě nějaká plevelitýda či co... jestli ony fakt nebudou putovní.

 • Obrázek uživatele Tora

  19. část - Je to k nevíře, ale stále žijeme

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny, strážci rozhraní, dorazili po drobném extempore na vojenské rotě spolu s vojáky Holemým a Staňou k ruinám bývalého zámečku v Maříži. Našli vchod do podzemní kaple, kde objevili nefunkční - nebo nebezpečný - průchod za rozhraní. Holemý se ve sklepě udeřil do hlavy a Staňa ho vynesl na čerstvý vzduch. Gonny se Sheilou pak objevili ve stěně uschovanou jakousi skříňku, ale než ji stačili otevřít, zřítila se na ně část stropu. Gonny se zpoza sutin dokázal vyhrabat, ale Sheila zůstala zaklíněná pod spadlými trámy.

 • Obrázek uživatele Tora

  Mami hajá

  Úvodní poznámka: 

  Letos jsem se vůbec nemohla rozhodnout, které drabble vybrat. Něco ze Strážců? Nebo z divokého západu? Pak jsem dorolovala k tomuhle kousku a bylo vybráno.
  Proč? Protože mou hvězdičku prostě miluji.

  Psáno na téma Nejzářivější hvězda.

  Drabble: 

  „Mama!“
  To je sama, na rozdíl od mami, což je maminka.
  „Nemůžeš jít sama z kopce, sletíš!“
  Prásk.
  „Vidíš, vstávej, šup!“
  „Mama!“
  „Jasně, že sama.“
  „Mami hajá,“ oznamuje moje nejzářivější hvězdička kolemjdoucí paní.
  „Ano, hajá, je nemocná,“ snažím se zjemnit řečené. Paní se usměje a jde dál.
  „Mamí hajá,“ oznamuje hvězdička sousedovi. Starší pán je evidentně dobře naložen, takže vesele odpoví: „Ta se má, ta tvoje maminka. A tatínek taky hajá?“
  „Hajá,“ přisvědčí hvězdička. „Na mami,“ dodá důležitě.
  Pán vyprskne, já popadnu hvězdičku do náruče a mažeme domů.
  Rodičům posléze dlouho vrtalo hlavou, proč na ně sousedi tak šibalsky pomrkávají…

 • Obrázek uživatele Tora

  Třetí výběr

  Drabble: 

  Teď už ne podle abecedy, ale prostě jak jsem si oblíbené ukládala...

  Elementálové od Lejdynky. Pobavili velice.

  Jiný živočišný druh od Amaranty.Zatrnulo mi.

  96 hodin od Owlicious.
  Rozněžnilo.

  Nepatřím k vám (a jsem za to ráda) od TheBlueEyedBandit. Zabodlo vzpomínkou.

  Sklíčka od Mamut. Taky bych si přála vidět draky...

  2002 od hidden lemur. My, co máme řeku kousek za domem a její návštěvu už zažili (někteří), ji takhle už vidět nechceme...

  Každý den od Peggy Tail. Zvláštní drabble, moc se mi líbilo.

  Optimalizace chaloupky od myday. Dostala mě do kolen, smíchy.

  Pauza v misi od Danae. Jestli mě Peggy Tail dostala do kolen, tak Danae definitivně pod stůl. Též smíchy.

  Matky, matičky, matice od Evangelista Biolog. Zmátli mě totálně.

  Zoufalství v hlase od Taarg.
  Po přečtení se mi regulárně chtělo brečet a myslím, že mě rozhodil naprosto nejvíc ze všech letošních drabblů. Silné a bohužel obávám se, že pravdivé. Kéž by už lidi měli rozum taky.

  Jak se Kerbík naučil počítat od Tyfónka. To je tak něžné a hezké...

  Kterak Angličané zvítězili taktikou strašlivou od Rebelky. Pobavilo mě strašlivě.

  Čáry, kouzla, halucinace od Svojanovské.
  Celý cyklus o Svojanově mě bavil. Paráda.

  Temná od wandriky. Úplně jsem stvořitele viděla, jak se probírá materiálem a neví, co s tímhle kouskem.

  Závěrečná poznámka: 

  Díky moc všem. Těm, na které se nedostalo, se omlouvám, ale je vás prostě moc.
  Od každého by se do výběru dalo najít mnohem víc krásných kousků...
  Jste skvělí.

 • Obrázek uživatele Tora

  Druhá patnáctka výběru

  Úvodní poznámka: 

  Omlouvám se, zapomněla jsem, že se má dávat jen jeden denně, tak teď vynechám... mazat to už nebudu.

  Drabble: 

  Bez ladu a skladu, jak jsem si házela věci do oblíbených...

  Rodičovské představy ratolesti nebaví - Skřítě čtu moc ráda, většinou se skvěle pobavím.

  Vidět nestačí - Keporkak, letošní nováček. Její drabblíky znám ze šuplete, byla jsem moc ráda, že jsem tu na ni narazila.

  V rouše beránčím elliade a její sportovci, úžasný svět, doporučuju!

  Nekrolog na bývalé ódy Aplír, pobavilo moc.

  Hřiště - Mordomor toho letos moc nenapsal, velká škoda.

  Konec vesmíru - Aveva a její božátko - boží!

  Fňuk - netopýr budečský a jeho dva netopýrci, doufám, že už jsou kámoši

  Strašidlo nejstrašnější - Faob, též těžko vybírat, spousta skvělých drabblat

  Návštěva u babičky - Hippotamie - skvělý kousek

  Nespoutané kadeře - Wolviecat - pobavilo moc

  Noc na Dněpru - PanVrchní - líbilo moc

  Totální vzpoura winterpool - jak dobře to znám!

  Bacha na buchty - zirafice - též nováček, též super kousky

  Mistr Jeřábí šat - ef77 - nádhera, opravdu nádhera

  Plnou traťovou - Linkový stykač - též nový nick a velmi zajímavý svět kolem tramvají.

 • Obrázek uživatele Tora

  První tucet - tedy přibližně

  Úvodní poznámka: 

  Jako každým rokem dávám do prvního výběru ty autory, jejichž drabble vyhlížím a na které se moc těším. A deset je teda opravdu málo!
  Seřazeni jsou dle abecedy, aby bylo jasno :).

  Drabble: 

  Arenga - stíhá neskutečně moc věcí najednou. Rodinu, dva fandomy v DMD, betování, psaní na další stránky - nechápu, jak to dělá. Mám ráda její fandom Rotolf z Rohova, a jaké jiné drabble vybrat, než to, které mi bylo věnováno:
  Dobré místo pro život

  Aries - dobrá duše DMD, neúnavná čtenářka, komentátorka, ale hlavně skvělá drabblistka, její kousky nabité akcí miluju. Jen vybírat jde těžko. Tak třebas
  Obklíčen (ale mohlo by tu být kterékoli, vše jsou skvělé).

  Chrudoš Brkoslav Štýřický - jeho svět mě fascinuje. A někdy je mi jeho aktérů líto, třebas tady: Lyžařův hořký den .

  KattyV - se svou letošní dětskou partou pro mne byla na špičce. Skvělý příběh, krásně dotažený dokonce. Přála bych Ti, Katty, aby se ti podařilo, co chystáš. A opět těžký výběr. Nakonec jsem vybrala Jak ho nezná - protože mě opravdu vzal za srdce.

  Killman - jeho Odria je spletitá, náročná, ale čtu ji ráda. A občas opravdu dojme, jako třeba tady I bezejmenným se občas plní sny .

  kytka píše prostě úžasně. Její kousky Z Nového světa mě opravdu berou. Třebas Čtvrtá zima . Normálně mi vstávají chlupy, fakt.

  mila_jj - nelze vynechat, ani náhodou. Její vědecká stoslůvka... nechápu rozsah jejích vědomostí. Fakt. Úžasné Vystoupit z davu a zazářit jsem četla fascinovaně několikrát.

  neviathiel - letošní příběh jsem četla s napětím, a byla jsem moc ráda za to, jak dopadlo. A tenhle kousek, ten se mi zaryl do paměti: Nad oblaky .

  Regi - oscilující a vyvažující svět psí a svět poloobří, v obou má výborné kousky. Díky za odpověď na můj hloupý dotaz: Loučení s Frídvulfou .

  Rya - pan Grenadin, Sovátko a Myšák nebo cokoliv dalšího otevřete, stojí za přečtení. Prostě umí. Nejvíc mě vzalo vyznání víry .

  strigga - její vážné kousky jsou výborné, ale pro mne má naprosto skvělý smysl pro humor, miluju ZSZP, ale letos mě poslala do kolen tímto kouskem: Rychlonožkova óda na Haha Bimbi aneb Jak mně by jen bylo líp... .

  terda - Skřivánka čtu moc ráda, stejně jako i ostatní její drabblíky. Tentokrát jsem vybrala něco hned ze začátku - Koňské délky .

  tess - Ostrovy vyhledávám. Líbí se mi, jak je ten svět postavený a líbí se mi postavy, které v něm ožily. Vran, Rezka... a letos i Badatel. Beran.
  Za všechny Pevný bod .

  tif.eret - letos psala i jiné věci, než jen horory, a přiznám se, mně se ty nové kousky líbily víc. Třeba toto, tam mě pointa dostala: Starý zloděj.

  vinpike - letos jsem do prvního výběru zařadila (z jeho tří identit) jeho. Protože prostě Jeroným. Co víc říkat? Není třeba. Zvlášť když se pustí mimo svůj rajón: Kdo se ke mně přidá? .

  Závěrečná poznámka: 

  Říkala jsem tucet? Aha, tak to pardon, to nějak nevyšlo, zdá se...

 • Obrázek uživatele Tora

  Nemám to lehký

  Úvodní poznámka: 

  Letošní rok byl pro mne zvláštní. Byla jsem zvyklá psát na jeden fandom, letos jsem jich vystřídala několik, psalo se mi někdy lépe, jindy hůře.
  Výsledky posoudit nedokážu, ale jsem ráda, že jsem zvládla psát celý měsíc.
  Díky všem, kdo četli, a vřelé díky všem, kdo komentovali.
  Poslední slovo letos má samozřejmě Rozárka, kdo jiný.

  Drabble: 

  Ještě kousek.
  Není to ono. Musím výš.
  To je dřina, tohleto. Lehnu si na bok a zkusím natáhnout packy. Nejde to. Málo místa. Znovu vstát a popojít pár kroků. Opatrným šlapáním zjistit půdu pod nohama, ještě abych tak propadla do hlubin, to se vám vždycky tak leknu, to si ani neumíte představit.
  Takže znovu. Tady je koleno, tady bok… cože? To teda ne, takhle by to nešlo! To přeháníte, ne? Nacpu se do úzké mezírky a znovu se pořádně zavrtím.
  Pěkně se rozdělte a udělejte mi místo! Tady jsem pánem já!

  „Rozálie,“ řekne rozespale domácí, „zas musíš ležet napříč postele?“

  Závěrečná poznámka: 

  Ať vám to píše celý rok a v dubnu zase ahoj!

 • Obrázek uživatele Tora

  18. část - Co teď a co potom

  Povídka: 
  Úvodní poznámka: 

  Sheila a Gonny, strážci rozhraní, dorazili po drobném extempore na vojenské rotě spolu s vojáky Holemým a Staňou k ruinám bývalého zámečku v Maříži. Podle údajů, vyrytých na starých hodinkách našli vchod do podzemní kaple, kde objevili nefunkční - nebo nebezpečný - průchod za rozhraní. Holemý se pak ve sklepě udeřil do hlavy a Staňa ho vynesl na čerstvý vzduch. Gonny se Sheilou objevili ve stěně uschovanou jakousi skříňku, ale než ji stačili otevřít, zřítila se na ně část stropu.

 • Obrázek uživatele Tora

  Když sen se mění v můru a nejsi přitom vzhůru

  Drabble: 

  Chechtáky klechtáky rypáky
  Štěkají kousají chrochtají
  Dobývají se potají
  Tam kde se lidé bodají
  Slovy pojmy dojmy
  Pláč křik bolest dej mi
  Křičí a rypáky vzpínají
  Pocity hrůz rádi nasají

  Rozpárat zapárat uzavřít
  Nepustit nedopustit nepřipustit
  Nejsme tu pro legraci
  Nejsme tu na hraní
  Nejsme tu na zpívání
  Jsme tu na čištění
  Hory doly černý les
  Neštěkne už po nich pes

  Paprsek rozprsek přepršek
  Rozčtvrtí ubije rozdrtí
  Vyletí proletí uletí
  Srdce plíce ruce kuše
  Mají přízraky i duše
  Netuším netušíš netuší
  Strážcům se plakat nesluší

  Uvíznout v čase
  Uvíznout dá se
  Uvíznout v smrti
  Uvíznout drtí

  Přidala ses dobrovolně
  Sheilo

 • Obrázek uživatele Tora

  Kam se hrabe vesmír

  Drabble: 

  Přišla návštěva a plká o blbostech. Světelný vítr. Mikrokosmos. Kosmos. Odvrácená strana měsíce a tak. Samý kraviny.
  Já mám jiný starosti.
  Občas se tu zničehonic vynoří rybička. Pluje po zemi, zvětšuje se, zmenšuje… a nedá se za svatou kočku chytit. Drápky už mám ošoupaný, domácí se raduje, že jsem shodila zimní špeky… Ale to mi povězte, mňauvajs, kam ta rybka mizí?
  Je tu.
  Není tu.
  Připluje maličká, zářící.
  Odpluje velká, rozplesklá.
  Klidně mi vleze na záda a domácí se lámou smíchy.
  Potvora jedna.
  Tsssk, nějaký kosmos, to je máčka.
  Největší záhada všehomíra je, kam mi sakra pořád mizí moje rybička?!

  Závěrečná poznámka: 

  Aby bylo jasno, jde o tuhle hračku.
  Máte-li kočky, doporučuju, naši Rozárku baví mnohem víc než fádní červené laserové světýlko.

Stránky

-A A +A