Duben Měsíc Drabble 2011 - Pravidla

Protože duben byl loni oficiálně ustanoven měsícem šíleným a kreativním, vyhlašuje SOS opět ve spolupráci s Týmem Rychlobrku (Nifredil a KaTužka) challenge Duben Měsíc Drabble 2011!

Duben Měsíc Drabble (dále DMD) je multifandomová challenge , jejímž cílem je vybičovat k šílenství tvůrčí aktivitu účastníků a donutit je napsat tolik fanfiction drabble, kolik se do měsíce dubna vejde! Pravidla jsou následující...

1. Od 15. března do 28. března může kdokoli na mail drabble.sos@gmail.com zaslat náměty na drabble, které budou inspirující a multifandomové – to znamená dostatečně obecné, aby se na ně dalo napsat drabble z (téměř) jakéhokoli fandomu. Tedy: „Mor“ je správně, „Mor na Enterprise“ je špatně. „Růžové lízátko“ je správně, „Růžové lízátko profesora Snapea“ je špatně atd. Počet návrhů není omezen, dejte ale prosím přednost kvalitě před kvantitou.
Na konci měsíce března vybere Tým Rychlobrku ze zaslaných témat 30 nejvhodnějších, případně přidá ještě nějaké své vlastní.

2. Od 31. března do 29. dubna bude na stránkách SOSu Týmem Rychlobrku každý den zveřejňováno jedno téma, na které může každý účastník napsat do komentáře jedno drabble z libovolného fandomu. Drabblem se míní povídka o sto slovech, ne více, ne méně. Na každé zveřejněné téma je nutno napsat drabble originální, jedno drabble není možné recyklovat ve více tématech. Do challenge lze vstoupit kdykoli během jejího trvání. Povinnou součástí záhlaví drabble je pouze fandom. Varování/poznámku užijte, bude-li to nutné. Zde najdete příkladové drabble. Chcete-li se pokochat loňskými příspěvky, pohleďte sem či tam.

- Téma dne bude vždy zveřejněno v druhé půli dne předcházejícího, nejpozději pak o půlnoci. Od okamžiku zveřejnění tématu je povoleno uveřejňovat v komentářích drabble.
Téma bude vždy uzavřeno v 23:59 dne, pro který bylo vyhlášeno. Po uzavření tématu již nelze v komentářích publikovat další drabble, lze ale bez omezení komentovat již zveřejněná drabble.
Příklad: Téma na 5. dubna bude zveřejněno již 4. dubna odpoledne či večer a od té chvíle je možné drabble zveřejňovat. Téma bude uzavřeno 5. dubna v 23:59, všechna drabble zveřejněna poté jsou neplatná. V určitou dobu dne bude tedy někdy možné psát zároveň drabble na dvě témata - na téma 4. 4. i 5. 4.

- Bonusové dny: Všechny neděle v měsíci dubnu (3. 4., 10. 4., 17. 4., 24. 4.) jsou bonusové dny, kdy bude možné napsat dvě drabble - jedno na oficiální nedělní téma a druhé na jedno z témat, na které účastník v předcházejícím týdnu drabble napsat nestihl (jestliže v daném týdnu napsal všechna drabble, píše jen nedělní téma). Organizátoři také mohou vyhlásit bonusový den mimo neděli s vlastními pravidly.

- Vámi stvořená drabble je možné okamžitě po publikování na sosu publikovat i kdekoli jinde, po dobu trvání DMD vás však prosíme, abyste při takovém zveřejnění uváděli odkaz na DMD. Takovou možnost propagace si přece nenecháme ujít ;)

3. Hlavní odměnou bude každému účastníku radost z vlastní šílené kreativity i kreativity druhých a možná i pár nadšených komentářů. Zároveň jsou ale připraveny i odměny motivační, které by měly účastníky povzbudit k co největší tvořivosti.
a) Každý účastník, který během dubna napíše 7 a více drabble, obdrží pamětní banner či ikonku DMD 2011.
b) Každý účastník, který napíše 14 a více drabble, obdrží pamětní placku DMD 2011.
c) Šílenec, který napíše během měsíce dubna 30 drabble, obdrží velmi hodnotný dar DMD 2011, který prozatím zůstává tajemstvím.

Máte-li nějaké připomínky, dotazy či konstruktivní návrhy k pravidlům, neváhejte nám je v komentářích sdělit. Všechny vezmeme v úvahu. Jestliže nám chcete DMD pomoci propagovat, vyzvedněte si banner.

Závěrečné poděkování:
Originálními autorkami challenge jsou Aveva a Metamorfóza. Jejich šílené nápady nebudou zapomenuty. Tým Rychlobrku byl k DMD původně přizván zejména proto, že většina aktivních sosaček se chtěla DMD zúčastnit za stejných podmínek jako ostatní a nechtěla tedy kupříkladu znát dopředu složení témat. Po loňské úchvatné zkušenosti s jejich nasazením a kreativitou pak voláme: Už nechceme nikoho jiného! Nifredil i KaTužce jsme za jejich pomoc velmi vděční a slibujeme, že ani ony nezůstanou bez odměny :)

Komentáře

Měla bych dotaz: dá se v

Měla bych dotaz: dá se v bonusovém nedělním témátku dopsat i bonusové druhé témátko? Dvoustovka mě zmáhá. :)

Čísla

Ahoj mám asi trochu hloupý dotaz... počítají se čísla jako slova? Třeba v datumu a tak?

Nechci spamovat témata, tak

Nechci spamovat témata, tak sem: jak často aktualizujete bodování? Páč mám stále jen jeden bod, i když jsem zatím napsala drabble ke každému tématu, tak jestli se mám hlásit o opravu už teď, nebo čekat (ano, chci své bodíky! A navíc mám takového tucha, abych zase nebyla spletena za Tess).

Dotaz na fandom?

Ráda bych se blíže zeptala na povinné fandomy. Když nejsem fanouškem vyhraněného stylu, co mám psát, popř. mohl by mi prosím někdo vysvětlit blíže fandomy a jak se týkají drabble? Díky moc.

fandom

Ahoj Berry,
nevím, jestli jsem ta nejpovolanější, ale snad mě kdyžtak ostatní opraví.

Fandomem se myslí fiktivní svět, do kterého bude povídka (drabble) zasazená. Pod fiktivním světem si představ třeba svět Harryho Pottera (povídka z Bradavic, z Doupěte) nebo třeba Startreku, ale nemusíš se držet sci-fi a fantasy. Loni byly povídky na Rychlé Šípy, českou mytologii, někteří si dokonce vymysleli světy vlastní, některé povídky byly víceméně z reality či alternativní historie. Někteří psali červenou knihovnu.

Nemusíš být vyloženě fanouškem toho kterého světa, ale je dobré, když o něm budeš alespoň něco vědět. Takže když budeš psát, jak šel Čtyřlístek na houby, tak bys měla vědět, že Myšpulín je ten mozek, Fifinka ženská ruka, Bobík svaly a Piňďa je prostě divnej :-)

Aby sis to lépe představila, doporučuji se podívat na nějaká drabble z loňského roku.

Děkuji

Díky moc, asi se už trošku chytám. Na minulá jsem se dívala, ale pořád mi to nějak unikalo. Takže si jakoby vezmu už nějaké postavy, ale vymyslím jim nový zážitek (nadneseně). Nějak se uvidí ;-). Děkuji moc!

Přesně tak. Je to klasická

Přesně tak. Je to klasická fanfiction (příběhy psané fanoušky nějakého fiktivního světa, jsou neautorizované a je jich plný internet;)). Berry, jestli se můžu zeptat, jak jsi se dostala na tuto stránku a k DMD? Protože podle toho odkud pocházíš, bych ti to mohla vysvětlit nějak, aby ti to bylo blízké :-)

Nemusí se jednat vyloženě o nový zážitek (ač vím, že jsi to myslela nadneseně), ono se toho taky v těch sto slovech moc nestihne, ale nějakou třeba momentku ze života apod.

Každopádně se zapoj a my tě kdyžtak nasměrujem;)

Odkud

No, dostala jsem se přes jazyk-naseho-srdce.blog.cz, ale jinak si tak povídkuju a básničkuju z reálného světa.

Nif, líp by to těžko někdo

Nif, líp by to těžko někdo vysvětlil :) (Doufám, že letos Čtyřlístek bude!)

No moment, on loni nebyl

No moment, on loni nebyl Čtyřlístek?! To jsem v šoku, já si asi vsugerovala, že byl... každopádně na něm letos trvám:D Takže už víte, jak potěšit půlku organizátorky :D

Ha, nedělí bude letos pět -

Ha, nedělí bude letos pět - 1., 8., 15., 22., 29.

To koukáš na květen ;)

To koukáš na květen ;)

Zatracený oboustranný

Zatracený oboustranný cizojazyčný kalendáře. :-))
Tak jo, 3., 10., 17., 24., eeeeee, 30. je sice červenej, ale je to jenom sobota... tak jenom čtyři. Škoda. :-(( :-))

Třeba nám těch pět nedělí

Třeba nám těch pět nedělí vyjde příští rok :)

Vyjde - jestli počítač nelže

Vyjde - jestli počítač nelže nebo jestli jsem se nepřepočítala :o).

Jóóóóóóóóoóó!!!

Jóóóóóóóóoóó!!! \o/ \o/ \o/ (to má bejt *poskakuje a jásá*)

Dotaz

Pokud někdo pošle návrh na námět drabble a ten bude vybrán, může dotyčný navrhovatel poslat drabble na toto téma, nebo je z jím navrženého tématu vyloučen?

Může, proč by nemohl. Ale to

Může, proč by nemohl. Ale to téma by muselo být fakt výstavní, aby bylo vybráno:-) Loni to tak taky bylo. Třeba tu slavnou dagueorrotypii vymyslela, mám dojem, Danae.

shrnutí: Na vlastní téma samozřejmě můžete taky psát drabble. Bodík je samozřejmostí (za drabble, ne za téma). Ale ona to nebývá vždy výhoda:)

Já mám třeba dojem, že témat

Já mám třeba dojem, že témat ode mě se objevilo hned několik, a to žádné z nich výstavní nebylo. Zato to bylo strašně nefér, protože na vlastní témata se píše nejhůř!

A jak jsem mrkala na drát,

A jak jsem mrkala na drát, když se objevila! A žádnou výhodu při psaní jsem nepozorovala, dávno jsem na ni zapomněla, moment překvapení fungoval úplně stejně jako u ostatních :)

Neopakovatelná výzva!

Chjóchjó, spokojeně chráchtám.

Takže všichni okamžitě a střelbitě posílat geniální návrhy na témata!

Nějaké téma se vám loni líbilo? Z kterého tématu jste mlátili hlavou o klávesnici? Které bylo největší výzvou? Máte radši široká témata nebo téma, v kterém se autor nemůže ani hnout, tak si vymyslí geniální kličku? Teď a nikdy jindy je vaše možnost ovlinit průběh DMD! Napište nám, co si chcete napsat! ...nebo čím potrápit ostatní!

mail je stejný jako loni: drabble.sos@gmail.com

Pošlete své téma ještě dnes!:D