Disney

Obrázek uživatele MataPeprna

Ve jménu práva

Fandom: 
Drabble: 

Vážený pane guvernére,

píši Vám ve věci nehumánního zacházení se členy našeho spolku. Chápeme, že naše činnost může být vnímána jako nevhodná a nemorální. Připouštíme také, že se mnoho z nás dopouští trestných činů porušování domovní svobody, poškozování cizí věci, krádeže apod. Naši členové tedy přijmou jakýkoliv trest, o němž bude rozhodnuto u spravedlivého, nezávislého soudu. Požadujeme však, abychom nebyli vystavování masovému lynčování samozvaných mesiášů, kteří ve jménu ochrany zemědělce vraždí naše bezbranné členy!

Protože věříme, že Kalifornie má být právním státem, žádáme ochranu a exemplární postihy pro všechny, kteří lámou našim členům vaz!

Za sdružení Pacifi(sti)čtí hlodavci
Mickey Mouse

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Ansonville

Aktuálně.dmd

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pro zjednodušení - jména mohla být prostě čísla, ale asi by to celý text kazilo :)
Nápověda: Fandom ;)

Drabble: 

Kadeřnický salon slečny Druhákové nabízí letní sestřih a ztmavení vlasů, což se však příliš nesetkává s oblibou. Naopak velký zájem je o netradiční formu muzikoterapie.

Paní Jedničková představuje novou kolekci jarní obuvi. Výběr je pestrý od škrpálů po velmi křehké zboží, cílová skupina jednonohých je však žalostně úzká.

Městská skládka opět čelí stížnostem na rybinový zápach. Majitelka Čtvrtková se s námi ovšem odmítla bavit.

Cukrárna "Medvídek" láká na své lahodné dortíčky. Dle majitelky, slečny Trojkové, mohou tyto dortíky člověka naprosto změnit!

"Holky, nebojte se být silné a ceněné jako muži!" říká Čtvrťáková, osobní trenérka bojových umění, při otevření nového fitcentra.

Závěrečná poznámka: 

Řešení: Disney postavy: Locika, Popelka, Ariel, Merida, Mulan - jméno odpovídá číslu písmene pro řešení: OPERA

Obrázek uživatele Ansonville

Kam s ním?

Fandom: 
Drabble: 

Milý deníčku.
Po velmi neuspokojujícím obědě jsem se pokusila vymyslet alternativní využití kopru, abych předešla v budoucnu dalšímu znechucení při společném stolování.
Nejprve jsem se pokusila zeleně zbavit podstrkováním větviček do krmení. Nesetkalo se to s úspěchem a tuto možnost jsem definitivně zavrhla, když mi ve tváři skončil nazelenalý žmolek sena s Maximovými slinami.
Pak mě napadlo využít estetickou krásu tohoto prostého chvojí. Nikdo však nový prvek neocenil, a když mě Evžen svým přirozeně jemným způsobem označil za nevkusné lesní strašidlo, přistoupila jsem k poslednímu pokusu. Ani dvojnásobné množství cukru však silnou pachuť nepřebilo, což potvrdí stále nepřirozeně zelený Pascal.

Obrázek uživatele Brygmi

FWD: VŠICHNI SI TO PROSÍM PŘEČTĚTE!!!! DŮLEŽITÉ!!!!

Fandom: 
Drabble: 

SDÍLEJTE TO NEŽ, TO SMAŽOU!!!!
Informace že džin vám splní jen tři přání je NAPROSTO FALEŠNÁ!!!Aladyn nás všecky podvedl!!!Dát džinovi svobodu?Vy věříte ZLODĚJOVI?Lidi, mějte rozum!vždyď zotročil princeznu pomocí kouzel,protože přece BEZ PENĚZ BY HO NEMOHLA CHTÍT!?!?!

I děti ví,že třetí přání je NEKONEČNÉ MNOŽSTVÍ PŘÁNÍ!Toho musel využít!!!Aladyn to udělal a teď má POŘÁD džina v lampě a POŘÁD ho využívá aby NÁS DOBRÝ LIDI OVLÁDAL!Probuďte se!
Myslíte si,že poviné nošení roušek je náhoda???To je diktatira islamismu s Aladynem v čele!

JAFAR MĚL PRAVDU!JAFAR JE NEVINÝ!
SDÍLEJTE PROSÍM!!!!

Závěrečná poznámka: 

Počítadlo nepočítá s tím, že někdo nepíše za tečkou mezeru. Slov tedy není 90, ale skutečně přesně 100.

Barvy, které vítr zná

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pocahontas mám moc ráda, českou i originální verzi. V praxi by to zřejmě vypadalo tak, že bych nechala anglický název s českým textem, připadá mi, že tu píseň vystihuje víc než originál.

Drabble: 

Pozoroval cizinku obezřetně. Měla v sobě něco podmanivého. Divoška, indiánka. Nepřítel. A přece…

Nezvyklý pocit v hrudi mu připomněl, že sem nepatří. Guvernér by měl odjet, s celou posádkou. Nemají právo zasahovat těm lidem do jejich životů, cítil to.

„Naslouchej větru,“ řekla sladce. „Povede tě.“

„Nic neslyším,“ odvětil.

„Tak mě vezmi za ruku.“

Ocitl se ve víru barev, kroužily kolem něho. Zaplavily ho emoce, které dosud neznal. S ní bylo všechno jiné. Vítr si jemně pohrával s jejími vlasy, čechral je, nadnášel, leskly se na slunci. Nemohl se na tu krásu vynadívat. Jenže pak...

„Bubny,“ vydechla tiše. „Měla bych jít.“

Závěrečná poznámka: 

Přiznávám, že John Smith nebyl můj favorit, já měla ráda Thomase, to mladý ucho, co se moc nepředvedlo. Byl mi hrozně sympatickej ;-)

Bez koruny

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Volně inspirováno královnou, kterou hrála Julia Roberts v moderní verzi Sněhurky (Mirror Mirror). Měla grády! :-D

Drabble: 

Měla ho už dlouho. Nebylo jen sklem zasazeným do drahého kovu, bylo nejlepším přítelem. Radilo, někdy se odvážilo ji i pokárat. Ne vždy s ním souhlasila, většinou ho ale poslechla. Zrcadlo se vyznalo, to ona byla nezkušená a chybující. To zrcadlo ji varovalo, aby se nepokoušela zbavit krále. Ono předpovědělo, že ji Sněhurka sesadí z trůnu. Tišilo její už tak velkou posedlost věčnou krásou. Šeptalo slova útěchy i pochopení, předpovědělo královniny úspěchy a pády. Nikdy se nezmýlilo. A ona nehodlala připustit, aby stejné věty říkalo někomu jinému, patřilo jen jí. Udeřila do něj, sesbírala střepy a vydala se čelit osudu.

Hurá do školy!

Úvodní poznámka: 

Připusťme na chvíli, že Disney princezny a princové byli kdysi malí a roztomilí. Papírové kapesníčky mějte v pohotovosti ;-)

Drabble: 

Školička, ovšem ne ledajaká! Budoucí králové a královny se zde učí základy etikety, i když ne každý si může studium dovolit.

Nahlédněme do první třídy. Popelka si žmoulá šatičky, které jí půjčila kmotřička víla. Opodál zápasí Rapunzel s vlásky, neznámo jak se jí zapletly do radiátoru. Zlomyslný Eric drží nůžky, ale ty mu bere rudovlasá holčička a prohlíží si je. Elsa se nudí, kreslí prstem na okno. Sněhurka má v krabičce se svačinou schované živé zvířátko, už jí stihlo okousat jablíčko.

Dveře se otevřou. Žena si caparty prohlíží se širokým úsměvem. „Dobré ráno, třído. Jsem vaše učitelka. Jmenuji se Zloba.“

Závěrečná poznámka: 

Výčet postav: Popelka (stejnojmenná pohádka)
Eric, Ariel - Malá mořská víla
Rapunzel - Na vlásku
Elsa - Ledové království
Sněhurka - Sněhurka a sedm trpaslíků
Zloba - Šípková Růženka

Obrázek uživatele Kleio

Jako od maminky

Drabble: 

Chaloupkou otřásal falešný zpěv místy přecházející do nepříjemného ultrazvuku. Prostor naplňoval nepříjemný smrad Ironu a Sava, obojí v koncentracích, které rozežíraly sklo, dřevo a dokonce i pracovní nástroje. Prófa se snažil nenápadně proplížit, bez botiček capkal po podlaze, ale stejně ho čapla.
"Truhlíčku, maličký krumpáčku, takhle nemůžeš do práce," šveholila Sněhurka, naslinila kapesník a vydrbala mu tvářičky a nos.
"A kdepak jsou moji další hošínci? Pojďte za Sněhurkou, ona se o vás postará."
Šest zbylých čepiček se marně krčilo pod postýlkami, stejně je dostala. Láskyplně je omyla, osušila a nabalila jim svačinky, zase byl štrůdl.
"A šup šup makat, pidižvíci."

Závěrečná poznámka: 

To mají z toho, že si do chaloupky nabrali ženskou...

Obrázek uživatele Giles Rigby

Ta třetí

Drabble: 

Líbil se mu její úsměv a velké zelené oči mu připomínaly...
"Smím prosit?"
Položila svou malou ručku v krajkové rukavičce do jeho. Při valčíku si ji přitáhne trošičku blíž, než se sluší, jak bylo jeho zvykem. Během tance se jí bude dívat do očí. Potom půjdou do zahrady. Ostatní bude otázka času, protože každá mladá dáma sní o lásce... Ten její pobuda není žádná překážka.
Všechno bylo jednoduché jako...
Otočil se a na tváři mu razantně přistála cizí dlaň.
"Za co?"
Anna, princezna arendellská, založila ruce.
"Hansi, snad sis nemyslel, že tě nechám zkoušet ty tvoje triky na moji sestřenku!"

Závěrečná poznámka: 

Původní verze měla 158 slov... takže o dost přicházíte ;) (hlavně o příslovce a přídavná jména... a batistové živůtky)

Obrázek uživatele Blanca

Odraz

Fandom: 
Drabble: 

Byl čas padajících sakurových kvítků.
Prošla zahradou, přeběhla mostek a sklonila se k tišině ve vodě.
Z čela si odstranila neposlušný pramen vlasů, rukávem svátečního hávu málem setřela malování. Vlastní odraz ji zarazil v pohybu.
Chvíli se pozorovala, pak vstala a usadila se na lavičce pod třešní.
Rozhlížela se, jako by chrám předků i otcovský dvorec viděla poprvé. Když si přišel sednout vedle ní, spadl jí do rukou spojených v klíně jeden z kvítků.
"Vypadá to, že můj pozdní kvítek se konečně otevřel," řekl a ona přikývla.
"Můj odraz konečně zobrazuje mne, takovou, jaká chci být," pohladila si rostoucí bříško.

Obrázek uživatele Brygmi

Královské Super.cz

Fandom: 
Drabble: 

Tohle tělíčko je volné! Hvězdný pár Popelka (20) a princ se rozvádí! Neuvěříte, co nám Popelka řekla!

Nádherná blondýnka s přírodním poprsím, která ulovila Prince teprve před rokem, vyplnila žádost o rozvod! A je o ni už teď pořádná tlačenka, tak spěchejte do fronty! Z Popelčina blízkého zdroje víme, že tento týden byla nakupovat koberce s Aladinem. Tohle určitě Jasmínu nepotěší! Aladin není sám, kdo by rád, aby mu Popelka vyleštila lampu. Hans je po rozchodu s princeznou Annou volný a nedávno se nechal slyšet, že ho stejně víc rajcují blondýny.

Požádali jsme Popelku o vyjádření a řekla: „Bez komentáře."

Obrázek uživatele Blanca

The truth about heroes

Úvodní poznámka: 

Letos mi můj vlastní originální fandom stávkoval a nemám pocit, že bych v něm vytvořila něco extra. Takže jsem nakonec vybrala takové trochu "crack" (čti *šílené*) drabble, které mi prostě vlezlo do hlavy a nechtělo pryč, dokud jsem ho nenapsala. A myslím, že trochu trpělo nedostatkem pozornosti (vřele doufám že nikoli kvůli neznámému fandomu). Nechť žije muzikál.

Drabble: 

Bunch of thugs idling around.
Eggsy enters.
Ducks a hit from the nearest thug.
"Parkour" sequence ensues.

Eggsy:
One jump ahead of the slow pokes
One skip ahead of my doom
Next time gonna use a nom de plume
One jump ahead of the hitmen
One hit ahead of the flock
I think I'll take a stroll around the block...

Enter Harry, fighting off the thugs.

Harry: Your father would be so disappointed.

Eggsy wants to react but:

Harry:
I can show you the world,
fighting, pretending, splendid,
tell me Eggsy now when did you
last put your life on line?

Exit Harry and Eggsy, scene change - bootcamp.

Merlin:
You're a spineless, pale, pathetic lot,
and you haven't got a clue.
Somehow I'll make a man, out of you!

Roxy clears throat.

Merlin:
Be a man! You must be swift as a coursing river...

Boys fail in quests. Roxy tries to interrupt Merlin's song, repeatedly. No success. Pointing a gun at pug... shoots a thug appearing behind Eggsy instead.

smirking Roxy:
Why keep on assuming
Men will save the day
I can be the hero
And do it my own way!

I'm who I am,
I don't need a man!

Závěrečná poznámka: 

Pokud byste si náhodou chtěli zazpívat s nimi:
Eggsy se učil "One jump ahead" od Alladina.
Harry si hraje na prince a láká Eggsyho na "Whole new world" z téže disneyovky.
Merlin slibuje "I'll make a man out of you" z Mulan.
Roxy zpívá parodickou "I don't need a man", resp. Frozen - the musical.

Obrázek uživatele Blanca

The truth about heroes

Drabble: 

Bunch of thugs idling around.
Eggsy enters.
Ducks a hit from the nearest thug.
"Parkour" sequence ensues.

Eggsy:
One jump ahead of the slow pokes
One skip ahead of my doom
Next time gonna use a nom de plume
One jump ahead of the hitmen
One hit ahead of the flock
I think I'll take a stroll around the block...

Enter Harry, fighting off the thugs.

Harry: Your father would be so disappointed.

Eggsy wants to react but:

Harry:
I can show you the world,
fighting, pretending, splendid,
tell me Eggsy now when did you
last put your life on line?

Exit Harry and Eggsy, scene change - bootcamp.

Merlin:
You're a spineless, pale, pathetic lot,
and you haven't got a clue.
Somehow I'll make a man, out of you!

Roxy clears throat.

Merlin:
Be a man! You must be swift as a coursing river...

Boys fail in quests. Roxy tries to interrupt Merlin's song, repeatedly. No success. Pointing a gun at pug... shoots a thug appearing behind Eggsy instead.

smirking Roxy:
Why keep on assuming
Men will save the day
I can be the hero
And do it my own way!

I'm who I am,
I don't need a man!

Obrázek uživatele strigga

Před velkou cestou

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Mě už prostě napadaj jenom samý hovadiny. :D

Drabble: 

"Tak kde je?" zahučel Ori.
"Říkal, že přijde," odpapouškoval Glóin, za poslední hodinu pošesté.
"My víme!" zavyl Balin a přetáhl si přes uši kapuci.
"Zbývá mi poslední sousto," informoval všechny Bombur. "Jestli do minuty nepřijde, na žádnou cestu s ním nejdu."
Kili vyvrátil oči vsloup. "Vy děláte, jako byste Thorina neznali. Ten přijde pozdě, jen aby nám dokázal, že může."
"Promiňte," ozvalo se zpoza kamene, "sháním pár lidí do filmu, konkrétně sedm kusů vaší velikosti. Jednalo by se o bydlení v chaloupce s příjemnou dívkou, slušný honorář, jídlo zdarma..."

Když Thorin konečně dorazil, našel trpaslíků jen pět.
Tak čekali dál.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Dia

Život v muzikálu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ten kouzelný zpěv
Na vlásku
A píšu Rapunzel, protože se mi Locika nelíbí.

Drabble: 

Slyšel jsem, že lidé si občas říkají, jaké by to bylo žít v muzikálu. Moc si to nemalujte. Já v jednom žiji a čajíček to tedy není. Obzvlášť, když jste nikdy neradi zpívali.
Ne, opravdu. Přijde vám normální, když kolem vás zpívají serenády? Ta bloncka byla na zpěv obzvlášť ujetá. I když, u ní to bylo celkem kouzelné.
Samozřejmě ona byla kouzelná. Doslova!

,,Ty bláho, její vlasy září!" byla moje reakce.

Nakonec jsem ale získal i ten zámek. I když na tom mi už nezáleželo. Na ten kouzelný zpěv Rapunzel jsem si už zvykl. Teď už se i rád přidám.

Obrázek uživatele BC_Brynn

Knihomoľka

Fandom: 
Drabble: 

Bella si vyložila nohy na čalúnenú pohovku. Pomkla sa bližšie ku krbu. Oranžové plamene vyhrievali celú knižnicu a vrhali na steny mihotavé tiene v podobách statočných rytierov z knižky, ktorú čítala.

Ťažké dubové dvere sa pootvorili, Adam tíško vkĺzol dnu a usadil sa na koberec vedľa nej. Hlavu jej zložil do lona.

Pohladila ho po vlasoch a s úsmevom čítala ďalej. Keď sa jej táto knižka minie, otvorí ďalšiu, a ešte ďalšiu... bolo ich tu toľko, že ich nadosmrti nestihne všetky prečítať.

Tam vonku tvorili kráľovský pár.

Tu, v tichu prerušovanom len šušťaním otáčaných listov, žili ona a jej Zviera.

Obrázek uživatele Dia

Královská návštěva

Úvodní poznámka: 

BJB
Crossover Brave a Frozen.

Drabble: 

Merida nasedla na Anguse. Byl čas vyrazit na cesty. Už dlouho chtěla navštívit Elsu. Do Arendelle byla dlouhá cesta a musela se pořádně vybavit. S Angusem se "nenápadně" vetřou na loď a bude.

Elsa si s přípravami na návštěvu Meridy nedělala hlavu. Jediné, co jí stačilo byla čokoláda, které tu bylo dost od té doby, co si Anna vzala Kristoffa. Už jí totiž tolik neujídala. Elsa se na Meridu těšila. Konečně bude mít pokoj od vládnutí a vyrazí na nějakou dobrodružnou cestu s někým, kdo také nepotřebuje muže.

,,Jsem tady! Cestou jsem potkala živýho sněhuláka. Divný," vyhrkla Merida při příchodu.

Obrázek uživatele Kumiko

Pryč

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Upozorňuji, že jde o Frozen ale AU! Kdo jste to neviděli, radím vám koukněte se sem: http://www.youtube.com/watch?v=jNuZC5_9pQQ

Drabble: 

Hlavně klid.
„Stráže, zavřete brány! Ples je u konce.“
„Elso, počkej!“ Královně sklouzla rukavice z ruky...
„Vrať mi mou rukavici!“
Uklidni se. Nic se neděje. Je to jen rukavice. Ty to zvládneš ovládat sama! Nepotřebuješ ji.
„Elso, prosím, já už takhle dál nemůžu.“
„Tak odejdi.“
Co jsem to řekla? Ne, klid. Hlavně v klidu, není proč panikařit.
„Co jsem ti kdy udělala?“
„To stačí, Anno.“
Prosím, dost. Nechci ti ublížit.
„Ne, proč? Proč se mě tak straníš? Proč se uzavíráš před světem! Čeho se tak bojíš?!“
Královna proběhla dveřmi a zmizela.
Prosím, Anno, odpusť mi.
Nebezpečí bylo pro dnešek zažehnáno.

Závěrečná poznámka: 

Ach. No, snad mi odpustíte nepřesnost dialogů.

Obrázek uživatele Dee

Medvědův průvodce po Skotsku

Fandom: 
Drabble: 

"Chtěl bych všem vzkááázat, jsem na cestě-"
"Kodo!"
"Co pořád?"
"Buď tiše! To nevíš, že tady žije šílená zrzka ulítlá na medvědy? Střílí z luku, tu bys nechtěl potkat. A její táta má na nás obzvlášť pifku, prý mu nohu vzal medvěd..."
"To ho určitě musel vyprovokovat jako první!"
"No, on ten medvěd je ve skutečnosti proměněný člověk," zamotal se Kenai.
"Vážně, jako ty? A nezajdeme na návštěvu?"
"TIŠE! Viděls to?"
"Júú, modrý světýlko! A další!"
"Poslyš, Kodo, nemyslím,že je to tu bezpečné... Co je ten kruh z kamenů? Pojďme pryč... Kodo?"
"Tři medvědí bratři! Kenaii!" žaloval Koda rozrušeně.

Obrázek uživatele Maglynn

Fukátko

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Miluju Ariel :)

Drabble: 

Plavala mezi troskami lodi. Ta tady včera nebyla, pomyslela si. Je úplně nová.
Tvář se jí roztáhla v úsměvu. Prohlížela si vrak očima sběratele.
Když se o několik hodin později vynořila nad hladinu a pátrala očima po rackovi, měla s sebou tašku plnou pokladů, které neznala.
Jedna věc ji však zaujala více než všechny ostatní. Dřevěná věcička, kulatá a bachratá na jednom konci, úzká na tom druhém. Ariel věcičku nemohla pustit z ruky, tak dokonalá byla svým tvarem. Zvedla ruku nad hladinu a pozorovala, jak se na té věcičce v kapkách vody odráží slunce.
Kde je ten pták, pomyslela si.

Obrázek uživatele BC_Brynn

Drobizg

Fandom: 
Drabble: 

„Poď bližšie,“ pokynul mu kráľ Tritón.

Skôr než Sebastian stihol protestovať, kráľ ho zdvihol vo svojej širokej dlani a vložil priamo do kolísky.

Bábätko naňho zažmurkalo modrými očkami, natiahlo ručičku, siahlo – chňaplo.

Vzápätí Sebastiana pustilo a rozkričalo sa na celý podmorský palác.

Sebastian sa zľakol a uskočil. Kráľ Tritón sa sklonil nad kolískou a snažil sa svoju dcérku učičíkať, no tá ďalej rumázgala, ako by ju na nože brali.

Sebastian sklonil zrak k svojim klepetám. Boli ostré. Možno... možno by mal ostať od princeznej Ariely v bezpečnej vzdialenosti.

Nahlas by to nikdy nepriznal, ale trošku mu z toho bolo smutno.

Obrázek uživatele Innes

Vražedné sklony

Fandom: 
Drabble: 

Idioti
Kreténi.
Nic nedokázali.
Nikdy.
Jen křičet, mávat pazourou a nevážit si nikoho a ničeho.
Nenáviděl je, nenáviděl sebe a s každým úderem krumpáče do skály jeho vztek sílil.
A ty jejich debilní písně.
Jedna vedle druhé jen samá uhozená propaganda. Jak to bude lepší a jak bude sluníčkové.
Jedno kopnutí za druhým. S každým praskají ty jejich malé kostičky, lebčičky, židličky… tak rád by to s nimi skončil. Ale On byl v postavení toho otroka. A oni nad ním vítězili.
„Co se to děje s Rejpalem?“ ptal se Kejchal.
„Nevím, ale myslím, že bychom se dnes měli radši zamknout.“

Obrázek uživatele Birute

Sborové šílenství

Když vyšla z pokoje na snídani, došlo jí, že to bude jeden z těch dní.
Za okny paláce sborem zatrylkovalo ptactvo. Tuto předehru následoval sopránek její nevlastní zářivé sestry: „Jaký nádherný den, kdy se splní můj sen!“
Už zase nějaké narozeniny nebo námluvy?
„Jaký nádherný den!“ přidal se písař běžící kolem se štosem papírů.
„Musím přišít ten lem!“ sdělovala mu pisklavě komorná obložená šaty.
Páže, které mělo z nezářivé princezny obvykle nahnáno a krylo se před ní podnosy,
komornou popadlo kolem pasu a tančilo s ní valčík v hale.
„Jaký nádherný den!“ zahlaholil král na schodišti.
Nezářivá princezna si povzdechla.

The End

Dveře se za nimi zabouchly a oni se ocitli na chodníku.
„Ale proč? Proč nás takhle vyhodili?“
„Už nás nepotřebují. Nikdo nás nechce vidět.“

Šourali se bok po boku směrem k vrátnici.
„Ale proč zrovna nás?“
„Nikoho od nás nechtějí.“
„Ani medvídky? Nebo veverky?“ Pauza. „A ani kachničky??“
„Vůbec nikoho.“
„Jak to? Vždycky nás chtěli! Líbili jsme se jim!“
„Teď se jim líbí jiní. Třeba rybičky. Nebo auta.“
„Prooč?“
„Nevím. A zmlkni už!“
„Vždyť nic neříkám...“

Po očku sledoval schlíplého parťáka a najednou mu to došlo. Má šanci! Může to říct on! Konečně! Popoběhl dopředu a zhluboka se nadechl.
„Tádydádydádydá...“

Fandom: 

Konec dětství

Lesem znělo tisíce výstřelů. Všechna zvířata se dala na zběsilý úprk. Maminka mě popoháněla, ať stále běžím a neohlížím se. Lovci se tu od mého narození objevili teprve podruhé. Byl jsem tak vystrašený! Běžel jsem, co mi nožky stačily. Klopýtal jsem přes větvičky a nízká křoviska. Už jsme byli hluboko v lese, když výstřely začaly slábnout. Najednou bylo úplné ticho. Začali jsme s maminkou zpomalovat. V tom zazněl poslední výstřel. Znovu jsem se rozeběhl, ale ozývala se jen ozvěna mých kopýtek. S hrůzou v srdci jsem zastavil. Otočil jsem se a rozhlédl po okolí. V křoví ležela má maminka mrtvá.

Fandom: Bambi

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Jeřabina

Komplex méněcennosti

Poznámka: mě opravdu jindy takovéhle morbidní úchylnosti nenapadají. Řekla bych, že za to může Ness!

Modrobílý vrah se přikrčil. Na tuhle příležitost čekal léta. Už nikdy nebude ten druhý, ten méně oblíbený a opovrhovaný nešika. Teď ho konečně pod falešnou záminkou vylákal na osamělé místo. Konečně se pomstí!
Myší srdce bije tak rychle, že svým zvukem připomíná střelbu z Kalašnikova AK-47. Tenhle myšák měl navíc strachy zrychlený tep. Přijít na opuštěné parkoviště kvůli anonymu mu přestávalo připadat moudré.
Náhle zazněl výstřel a zlaté knoflíky se zaleskly ve světle zářivek. Tělo dopadlo na zem. Když se v Mickeyho zorném poli objevila silueta, zmohl se už jen na tiché: „Donalde... proč?“ a jeho srdce vystřelilo naposledy.

Fandom: 
Rok: 
2011
-A A +A