DMD č. 6. pro 6. 4. 2013. Téma: Klácení zmijí

Dny ředitele Snapea - Zmijozelové zelení zlostí?

Úvodní poznámka: 

Varování - opravdu pitomé drabble, horečka se na mě nekale podepisuje.

Fandom: 
Drabble: 

Trest nastoupíte v sobotu ve čtrnáct hodin. Hlaste se v arboretu profesorce Prýtové.

„Ukaž, máš to samý?“ mávala Ginny vzkazem. „Jo, před chvílí mi to kolejní poslala.“ zakřenila se nadšeně Lenka. „Co je s tebou? Tebe nežere, že máš trest se Zmijozely?“ překvapilo zrzku. „Ne, protože vím, co dostaneme za práci.“ „Řekla jsi práci?“ Pousmání. Dvojité.

„COŽE? Jsme kouzelníci, čistokrevní kouzelníci, nebudeme tady šaškovat, navíc bez magie! Na práci mají Bradavice skřítky!“

„Kroťte svůj jazyk, Zabini.“ mile se usmála profesorka. „Mizející ořechy je nutno sklátit ručně, jsou zrovna tak kouzelné jako vy.“ mrkla.

Ginny se nepěkně zašklebila. „Takže klácení zmijí…“

Hobití pošta

Fandom: 
Drabble: 

"Prý nemohli splnit příkaz, že nenašli žádné zmije. Tady o tom napsali zprávu," podal Haldir svitek Celebornovi a čekal po elfsku klidně.
"Jaké zmije? Já přeci o zmijích nic neříkal," vzal si vzkaz a začal nahlas číst.
"Pane, sice bychom neskonale rádi pokláti...," zmlknul raději a přelétl zbytek textu jen očima. Haldir dál klidně čekal.
"Já ti říkal, že bude průšvih přenášet příkazy přes hobity! To si hráli na tichou poštu?! Vzkázal jsem, že je lesu třeba kácení jedlí. A oni elfům řekli, že mají klátit...," poklesnul Celebornovi hlas.
"Tak to je jediné štěstí, že tu žádné zmije nežijí, že?"

Krize

Úvodní poznámka: 

Hm... had tam je, klácení taky, tak snad mi to projde :-)
Navazuje na drabble Nová známost

Fandom: 
Drabble: 

Antonii se už nějakou dobu zdálo, že Laura není ve své kůži. Skamarádily se ještě ve škole (obě byly v koleji Hadů), ale takovouhle ji nikdy neviděla. Laura teď bývala unavená, nesoustředěná a málomluvná. Antonie měla dokonce podezření, že její kamarádka přestala používat magii. Dělalo jí to starosti. Dnes se k Lauře doslova vnutila na návštěvu, pevně rozhodnutá zjistit, co se děje. Chvíli pily čaj, povídaly si o hloupostech, než se Antonie rozhodla přejít k věci. Laura, bledá, s kruhy pod očima, tvrdila, že to nic není; až do chvíle, kdy se jí podlomily kolena a sklátila se k zemi.

Obrázek uživatele Profesor

Sbírky profesora von Draka 23.

Drabble: 

Dobré odpoledne, studenti. Vítám vás ve svých sbírkách. Jsem velice rád, že jste se výjimečně dostavili včas. Objevili jste ve svých mobilních přístrojích funkci Organizér s možností nastavení upomínky?
Připravil jsem vám nenáročný úkol. Nebudete potřebovat žádné pomůcky kromě propisovací tužky. Půjdeme do uličky šestnáct. Laskavě mne, prosím, následujte.
Nikoli. V uličce šestnáct nejsou pavouci, nýbrž hadi.
Stůjte, prosím. Milí studenti, věřte mi, že upozornění na absolutní bezhlučnost nemám na dveřích bezdůvodně. Zdejší duchové jsou velmi nepokojní. Pokuste se jít tiše. Velice tiše.
Omezte své pohyby. Klátíte se jako zmije před hluchoněmým zaklínačem. Dnešní úkol je pro vás jako stvořený.

Obrázek uživatele Ebženka

Člověk časem zmoudří

Úvodní poznámka: 
Všem účastnicím akce: To bylo super! Doma vše relativně OK. Ale teď mě omluvte, musím naklátit nějaké zmije.
Fandom: 
Drabble: 

Kbelík vody, měchuřina, hůlka s provázkem. Asistent Spálený Kvák zkontroloval naposledy rekvizity připravené pro obřad Klácení zmijí.
Vzpomněl si s chvěním, jak se ještě jako učedník zeptal, proč Klácení zmijí, když v obřadu žádná zmije nefiguruje a klátí se pouze vykonavatel obřadu nad stolem. Za nevhodnou otázku stokrát napsal "nebudu pokládat nevhodné otázky", za náznak neschváleného vtipu v ní dostal výprask konopným provazem namočeným v ananasovém pudinku. Z ananasu dodnes zvrací, modřiny z výprasku se hojily dva týdny.
Dnes je chytřejší. Žádné otázky, ani náznak pochybností, a hlavně - žádný neschválený humor.
A to byl vlastně i smysl obřadu Klácení zmijí.

Obrázek uživatele may fowl

V cukru

Úvodní poznámka: 

Toto není BJB. Toto je jen drabble hodné tématu.

Fandom: 
Drabble: 

Vzala ručník do ruky a nohy na ramena. Utíkala tak daleko, co jí dech stačil, a najednou se ocitla v Lékořistánu, kde v řekách tečou kameny, ze země místo kořenů trčí klávesy a v chlívkách se chovají maršmelouni. Postavila si tam dům z fidorek a do léta z něj okousala čokoládu. Léto… Na léto tam byl spoleh, ne jako předtím doma!
Pozvala svého doktora na návštěvu, samozřejmě. Tolik nesobeckosti v ní ještě zbylo. Nechala přistavit lavičku pod zmijovník a když bylo slunce melounově žluté, zatřásla tím stromem, až pršela háďata. To aby dokázala, že není nahraditelná. Sobě. Jemu. Jim oběma.

Obrázek uživatele estriel

Get them when they're young

Drabble: 

They're all vipers, Shizuki had always known it, so she will do what is needful. Her father had wanted a son, but she can do as well as any son, or better.

She's gonna do it the way father taught her: the daggers in the belt of her kimono, poison in the ring on her finger, a piece of string curled around her wrist. You have to get them young, like weeds, before they smother everything that could be good.

Her friends smile when Shizuki comes to lessons next day, but she knows what must be done. They're all vipers.

Obrázek uživatele estriel

Zmije

Úvodní poznámka: 

Nevhodné pro osoby mladší 15ti let kvůli vulgárním výrazům a obsahu.

Drabble: 

Postel vrže, žena leží na zádech, nohy roztlemené, oči do stropu, obličej nic moc, tělo ochabující - zub času už hlodá. Mirek se na ni radši nedívá a prostě píchá, ale není to ono, ta zmije se nesnaží a Mirkovi zkazí celou náladu. Dá jí facku a sleze z ní.

Sice je to svinstvo, ale dceři je patnáct, pevnej zadek a prsa jak balóny, kundičku má luxusní, to je ono… ale nějak se nic neděje, Mirkovi visí, protože to háďe furt jen řve.

Mirek si ho honí, zmije jedny za nic nestojí, jen kvůli tomu se udělá na stranu se svaloušem.

Obrázek uživatele mila_jj

Hadonoš - Ophiuchus

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.
Sepsáno proto, abych příliš nezanedbávala fandom, který jsem vytvořila tak trochu účelově kvůli statistice :).

Drabble: 

Můj otec nestál za mnoho, ale děti se mi vyvedly. Hygieia, Meditrine a Panakeia jsou čistotné holky a Telesforos se taky ve světě neztratí. Ovšem jak říkával Cheirón, jednou jsi dole, jednou nahoře. Za služby pro lidstvo jsem dostal nejdřív 30 kA/100 MV a pak místo na ekliptice.

Bydlení je to luxusní, Helios si ho začátkem prosince nemůže vynachválit, a líbí se i zmiji. Jen ji štve, že je na dvě půlky. On si totiž Hercules zopakoval svůj oblíbený dětinský vtípek. Takže v tom děláme astronomům binec: Serpens Caput a Serpens Cauda se klátí samostatně a já to držím uprostřed.

Závěrečná poznámka: 

Pro pojmenování souhvězdí Hadonoš existuje několik mytologických možností, tato je nejčastěji citovaná. Jak se tedy jmenuje hlavní hrdina drabblete (to je hádám jednoduché) a jak jeho rodiče?

Sezení

Fandom: 
Drabble: 

„Každý z nás má jiného koníčka a já mám, pravda, trochu neobvyklého,“ začal své vyprávění kluk těsně po dvacítce.

„Nevím, kdy přesně moje závislost začala, ale už tím trpím víc než tři roky.“

Psycholog pokýval hlavou, ale do hovoru nevstupoval.

„Sám pro sebe to nazývám klácení zmijí.“

„Zajímavý název.“

„Znáte ty starší nepříjemné ženské, které neustále musí něco pomlouvat, všechno dělají lépe, všude byly a na každou situaci mají ideální řešení.“

„Ano, takové znám.“

„Tak já se snažím dostat jich co nejvíc do postele a pak je hned opustit.“

„A daří se Vám to?“

„Jsou jich stovky a pronásledují mě.“

Obrázek uživatele Layla TB

Krášlení

Úvodní poznámka: 

Tohle téma bylo snad pro každého těžké. Ale nakonec se s tím dá poprat. Problém je spíš s tou originalitou a spokojeností s konečným produktem.

Fandom: 
Drabble: 

Hadi se tiše klátili ve větru spolu s dalšími ingrediencemi na šňůře.
"Co všechno žena musí pro krásnou pleť udělat? Zmijí jed je to nejmenší. Alternativní medicína je teď na vrcholu. Kam se na to hrabou magické lektvary. Nic není nad pořádnou mast. I když jsem slyšela, že na východě teď objevili metodu pomocí jehel."
Královna se pečlivě zhlížela v zrcadle. Prsty laskala pokožku a pátrala po sebemenší nedokonalosti. Když dlaní prohrabavála vlasy, padl jí pohled na portrét v rohu místnosti. Mrštila po něm sklenicí. Už se ani nenamáhala ptát zrcadla.
"Ani to nestačí. Lovče? Mám pro tebe další úkol."

Závěrečná poznámka: 

Pokud jste to nepoznali, pohádka, o které je řeč, je Sněhurka.

Neviditelný fandom: 
Sněhurka
Obrázek uživatele Anne

Zmijí problém

Úvodní poznámka: 

A opět nějaký alternativní vesmír.

Fandom: 
Drabble: 

Problém nastal, když v cele zemřel Weevil. Owen zjistil, že je na vině zmijí jed, jež byl pro mimozemšťana smrtelný. Začali řešit, jestli lze chytit hada v obrovských prostorách základny. Ianto a encyklopedie si s tím nevěděli rady a zdálo se to být nemožné i pro Jacka.
Tehdy se ukázalo, jak je dobré mít v týmu kyberženu. Lisa jej vypátrala pomocí svých čidel citlivých na pohyb. Neotálela vytáhnout zmiji z pod hromady kabelů vedoucí od Toshina počítače. Chvíli se zmije klátila ve vzduchu, dokud ji nespatřilo bystré oko Myfanwy, která nezaváhala nad vidinou pochoutky a vytrhla ji Lise z ruky.

Kdo si počká...

Drabble: 

Kostelní hodiny odbily poledne. Sálající slunce lákalo starou zmiji ven, ale odolala. Jen zvedla hlavu z křoví a škodolibě sledovala výjev u pařezu.
Malá zmije se radovala z výsadního místa. Zřejmě se trochu podivovala nad tím, proč není obsazené, ale dlouho to neřešila a roztáhla se po celé jeho šíři.
Starý zmiják sledující zmiji zpovzdálí neměl pranic radost. Taková malá. Co s ní? Pomalu našlapoval k pařezu. Malá zmije ho v poslední chvíli zaslechla, ale to už bylo pozdě. Chytil ji za ocas. Za chvíli se v torně prala s ostatními, zatímco se stará zmije vyplazujíc jazyk šinula na pařez.

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Hajný, pytlák a zmije

Úvodní poznámka: 

Tentokrát jsem se inspiroval jednou sprostonárodní písní. Útlocitným čtenář-ům/-kám se omlouvám za vulgarismus zde obsažený, prostě to z děje vyplynulo, byť na rozdíl od původní předlohy zde obsah v podstatě košilatý není.

Drabble: 

Tam v lese na pasece,
tam se zmije hřejí,
a tak jeden podivín, labužník,
častokrát i je jí.

Jednou hajný z hájovny
k pasece se vrátil,
přistihl tam pytláka, chudáka,
jak tam zmiji klátil.

Rozzlobil se jako ďas,
střílet uměl skvěle,
a tak trefil pytláka, chudáka,
rovnou do prdele.

Zmije ty jsou chráněné,
co sem na ně chodíš,
ať už tě tu nevidím, hejhulo,
naštval jsi mě totiž.

Z toho milí čtenáři,
poučení mějte,
před pychem si do kalhot, na zadek,
moc silný plech dejte.

Anebo chuť na zmiji
zajít si nechejte,
krmi méně bizarní, bezpečnou,
k obědu si dejte.

Vhodný čas, abychom zahlédli pářící rituál zmije obecné

Drabble: 

Přichází má oblíbená vzdělávací večerní chvilka s miskou cerálií! Vezmu ovladač, zapnu televizi. Copak mi tam dneska dávají? Á, výborně, dokonce luhy a háje mírného pásu!
---
A právě jsme na okraji lesa na slunné kamenité loučce. Je konec dubna a to je právě vhodný čas k tomu, abychom zahlédli...
---
Já ho prostě miluju.
---
Ano, podívejme se, tady jsou. Zastihli jsme zmije obecné právě uprostřed pářícího rituálu, kdy...
---
Náhle se vysílání přeruší.
---
"Vážení posluchači, omlouváme se za přerušení pořadu, máme však pro vás smutnou zprávu. David Attenborough dnes v 19:00 zemřel na náhlé...
---
Lžička s rozmočenými lupínky mi vypadne z pusy.

Závěrečná poznámka: 

Vážně těžce ponesu, až se to skutečně stane. :(

Obrázek uživatele eliade

Zmije, nebo život!

Úvodní poznámka: 

Toto drabble je v podstatě fanfiction na písničku Čarodějka Chvějka (k poslechu zde: http://www.youtube.com/watch?v=hOZPJMmch6E ). Přemýšlela jsem, jestli mám zavést nový fandom, ale nakonec jsem se rozhodla že to udělám takhle.
PS: BJB jak vyšité (ale co taky jiného na takovéto téma, že...).

Fandom: 
Drabble: 

Byla deštivá, temná noc. Skoro by se mohlo zdát, že se svět právě nachází v tlamě nějaké obrovité příšery. Ještě k tomu děsivě slintající příšery.
Přesto si dva lidé v tom nečasu vyšli do lesa. Čarodějka Chvějka s taškou plnou zmijí a nenapravitelný kleptoman Šlohohnát. A ti dva na sebe náhodou narazili. Tak se stalo, že zazněla otázka: „Nakolik si osoba zmoklá cení zmijí svých?“
Ve dne – nebo kdyby aspoň svítil měsíc – by bylo vidět, jak Šlohohnát zbělal, zesinal, zmodral a nakonec zfialověl.
Jenomže byla tma. Možná až neobyčejně temná tma.
Proto bylo slyšet jen: „Já-cha-cha-chá! A další do sbírky.“

Obrázek uživatele Owes

Poslední zasyčení

Fandom: 
Drabble: 

Sledovali to všechno z bezpečné vzdálenosti.
Nejenže tu mohlo dojít k úrazu, ale především – a to si řekněme na rovinu – ani jeden nechtěl vidět ty nejhorší detaily.
Bylo to příšerné. Odporné. Smutné.
Nelítostně popravované zmije se klátily z jedné strany na druhou a zoufale se zmítaly v dopředu prohraném boji s nadřazeností lidské rasy. Jejich agonická křeč, doprovázená posledním zasyčením, zanedlouho ustala, jen aby se mohlo celým areálem v nevadské poušti rozhostit tísnivé, pohřební ticho.
„Je to hrozný,“ řekl Hammond s pohledem upřeným na hromádku šrotu, která kdysi bývala charismatickým Dodge Viperem. „Ale v NASCARu už by si stejně neškrtly.“

Závěrečná poznámka: 

Pro ty, kteří by snad nevěděli: NASCAR = National Association for Stock Car Auto Racing; společnost, která pořádá v USA motoristické závody.

Obrázek uživatele zana

Proti proudu

Drabble: 

Netušili, proč to Tintaglia chce. Ale slíbila jim pomoc za pomoc. Splavnit Deštnou řeku pro mořské hady nebylo vůbec jednoduché. Voda byla dost žíravá na to, aby práce s ní bolela a nářadí dlouho nevydrželo. Tintaglia je popoháněla tak nevozně, až z toho byli vyděšení.
Pak připlavali. Z dálky vypadali … fantasticky. Obrovští, exoticky barevní. Když se z moře probíjeli proti proudu už několikátý den, všimli si konečně lidé, jak mizerně vypadají. Otrhané ploutve, matné a odchlíplé šupiny…
Ti vpředu ještě jakžtakž plavali. Vzadu už byl jejich pohyb proti proudu spíš taková křeč.
Tintaglia létala sem a tam a povzbuzovala je.

Obrázek uživatele Marek

Soutěž

Fandom: 
Drabble: 

„Dobrý den! Je to rok od posledního ročníku této soutěže. Vítejte na 235. ročníku soutěže Klácení zmijí!“
„První ze soutěžících je již na své startovní pozici. Ministr kouzel dává pokyn výstřelem z hůlky a je odstartováno.“
„Pan Evžen, obhájce minulého ročníku, si se svým kouzelným bidlem doslova klestí cestu mezi stromy, na kterých rostou zmije.“
„Nejedná se o hady, jak by se mohlo zdát, ale o 10 centimetrů dlouhé speciálně šlechtěné ovoce, ze kterého se dělají laskominy.“
„Pan Evžen se blíží do finále, jeho koš je téměř plný. Ještě chvilku. Konec!“
„Svým časem 4:15 se zařazuje na průběžné první místo.“

Neviditelný fandom: 
Harry Potter
Obrázek uživatele Suzanne

Zmije

Úvodní poznámka: 

Psáno s migrénou, takže to podle toho vypadá:)Azbuku to nezobrazí správně, takže se všem, kdo umí rusky omlouvám. Už se mi nechce drabble přepisovat.

Fandom: 
Drabble: 

гадю́ка.

Měla to vytetované na zádech.

Vypadalo to exoticky, ale byla to azbuka, ruská abeceda. Znamenalo to zmije.

Byla jako ten had, mrštná, rychlá, nebezpečná. Potenciálně smrtící.

Měl s ní pod krytím obchodníka se zbraněmi, jehož obchody nejsou zrovna legální, navázat kontakt, protože podle zdrojů MI6 dodávala zbraně a munici do neklidných zemí rovníkové Afriky.

Dopadlo to jinak. Neměl tušení, že i Zmije může být krásná, chytrá, vtipná.

Jenže tentokrát mu nešlo jen o to sklátit další nebezpečnou ženu, Zmiji.

V ráně mu zůstal jed. Nemohl ji zabít, nemohl na ni zapomenout.

Agent 007 jen doufal, že to není smrtelné.

Oblíbená kratochvíle

Fandom: 
Drabble: 

Každoroční slavnosti klácení amfisbain byly dlouho očekávanou událostí. Za prvního jarního úplňku se sešli lidé z měst i vesnic, zapomněli na vzájemné neshody a bok po boku se vydali hubit hady.
Tato tradiční událost byla všeobecně oblíbenou kratochvílí. Za zástupem ležela těla mrtvých hadů, kteří se nestačili včas schovat, a většina jich tak zůstala - kromě těch největších, odnesených před porotu v rámci soutěže "Hadobijec roku." Na své si tak přišlo ptactvo a další příživnické potvory.
Vzato kolem a kolem, každý byl spokojený. Snad až na jednu zúčastněnou stranu.
"Nás se nikdo na názor neptal," reptala mladá amfisbaina uhýbající dopadajícím holím.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele L.P.Hans

Experiment

Drabble: 

Erwin se díval, jak skupina mediků odnášela asistenta. Od doby, kdy začal dělat pokusy na zmijích, to byl už osmý. A přitom experiment to byl slibný. Jestliže zavře asistenta bez instrukcí do jedné místnosti se zmijí a sofistikovaným klátidlem, může dokázat, že zmije je v jednom okamžiku klácena a zároveň v okamžiku totožném klácena není. Doposud se mu však podařilo pouze dokázat, že zmijí kousnutí běžný člověk nepřežije a zároveň, že laboratorní asistent je běžný člověk. Možná by měl vyzkoušet jiné zvíře, třeba kočku. Ano, to by mohlo vyjít, jestliže nahradí asistenta radioaktivní látkou. A otrávený plyn, to je ono!

Obrázek uživatele neviathiel

Průšvih

Fandom: 
Drabble: 

Začalo to nevinně. Seděli jsme venku v trávě. Hanka řekla, že jsem fajn kluk, ale že se jí líbí někdo jinej. Tvářil jsem se kamenně a přesedl si naproti ní, protože to bylo správnější. Sedl jsem si přímo na spící zmiji a ta potvora mě kousla. V duchu jsem proklel všechny zmije okolo. Seděl jsem přitom na zemi a byl rozrušený, ale v tu chvíli mně nic nedošlo.
Příštího roku se přemnožily žáby.
Zmije tam už nikdy nikdo neviděl. Prý všechny pomřely na nějakou novou nemoc a se mnou to nemá nic společného.
Děsí mě to. Byla to opravdu náhoda?

Závěrečná poznámka: 

Slibuji, že příští drabble nebude o nepovedeném rande... :-)

Obrázek uživatele vatoz

S teplým koláčem

Drabble: 

Hucklleberry Fin se klátil po prašné cestě a okopával kameny. Čekal na Toma.
Ten přiběhl s kusem ještě teplého koláče. „Tumáš,“ rozdělil se, „Tak cos našel?“
„Koukej,“ Huck dramaticky vytáhl z kapsy mrtvou zmiji.
„Fíha, ta je,“ chválil Tom.
„Praštil jsem jí tyčí při shazování jablek.“
„A já už vím, co s ní provedeme,“ ušklíb se Tom, „Někde ji nastražíme, aby si lidi mysleli, že je ještě živá.“

Položili ji zaklikacenou v kuchyni, vzali si další kus teplého koláče a čekali.

Z kuchyně se ozval jek tety Polly, následovaný řinkotem tříštícího se nádobí.

„Klatě, to zas bude mazec!“ zasakroval Tom.

Obrázek uživatele strigga

Prázdno

Úvodní poznámka: 

Když jsem tohle téma poprvý viděla, bylo mi jasný, že nic vtipnýho na to nevymyslím.
Přiznávám, že to téma je tady hodně schované; nebudu se zlobit, když mi to neprojde, ale tak třeba... :)

Fandom: 
Drabble: 

Zaklepání. Těhotná žena v županu otevírá dveře.
Na prahu stojí mladý muž, pod černými vlasy zasychající krev.
"Vy jste Molly Weasleyová."
Přikývla.
"Já... musím vám říct - vaši bratři, Fabián a Gideon, jsou... zabili je."
Zapotácela se. Chytil ji za ramena.
"Byla... udělala to moje sestřenice," zašeptal; stálo ho zřejmě dost přemáhání neuhnout očima. "Ona vyslala tu kletbu, shodila ochoz a... chtěl jsem - nemohl jsem nic..."
Zavrtěl hlavou. Neřekl už nic, jen jí roztřesenou rukou vtiskl do dlaně zlaté hodinky.
~
Když o devatenáct let později Belatrix konečně dostala, nevzpomněla si na ně. V hlavě měla jen Freda. A strašně, strašně prázdno.

Závěrečná poznámka: 

Kdyby měl někdo pochybnosti, tak Fabián i Gideon Prewettovi jsou vážně kanonické postavy a Mollyini mrtví sourozenci; ty hodinky dostal Harry k sedmnáctinám, vzpomínáte?

(P.S.: Tady má Carmen ten svůj depresivní kousek. :D)

Obrázek uživatele Smrtijedka

Stovka pastí

Úvodní poznámka: 

Téma mě taky nejdřív nijak nepotěšilo, ale nakonec se mi líbí, co mi z něj vyšlo. Snad se bude líbit i vám :).

Fandom: 
Drabble: 

Každou chvíli to vypukne.
Stohlavý dav se tísní před okovanou bránou a nedočkavostí ani nedýchá.
3... 2... 1 – teď!

Vrata se otevírají a první nadšenci se dávají do běhu. Vzduchem se mihnou uspávací šipky, o kus dál ze zdí chodby vystřelí ostří kvalitních švýcarských seker.
Někteří jsou možná zaskočeni, někteří překážky míjejí bez mrknutí oka a tiše počítají. A nakonec pár nadšenců, kteří počkají na poslední minuty.
Špatný krok – plameny sežehly obočí neopatrným, ale to je nezastaví.
V zákrutě ovšem musí alespoň zpomalit každý.
„Za kachničky!“ zařve kdosi a první had se kácí k zemi.

Nic nezastaví účastníky DMD. Nikdy!

Neviditelný fandom: 
DMD
Obrázek uživatele Aveva

Z příručky potulného kejklíře

Fandom: 
Drabble: 

Kapitola 7. - Jak předstírati inda

Zmiji ulov na jaře v háji a stoč ji do slaměného koše s dobře zajištěným víkem.
Píšťalu z vrby vyřež sobě na půl lokte dlouhou, na tři tóny nejméně.
Pečlivě začerni sobě tváře i tělo opáleným uhlem. Na uši nesmíš zapomenout, ani na partie pod bradou.
Pruh látky hrubě tkané, ne kratší než čtvero loktů, si pevně obtoč kolem hlavy.
Druhý pruh ne kratší pěti loktů pak ne tak pevně kolem beder.
A aby tobě zmije hezky zpříma stála, nakrm ji ráno dostatečným množstvím oprané mrkve, pak se tobě k zemi v nevhodném okamžiku nezklátí.

Obrázek uživatele Kaspar-Len Myslitel

Vzpomínka

Drabble: 

Sherlock Holmes seděl ve svém oblíbeném křesle a pravidelně pokuřoval. S každým novým vyfouknutím vonného kouře do pokoje si povzdechl. To neuniklo jeho věrnému druhovi Dr. Watsonovi a vida, jak se jeho přítel čímsi trápí, rozhodl se po chvíli k otázce: „Co vás trápí příteli?“.
Sherlock Holmes se na něj dlouze a tázavě podíval a po chvíli váhání, kdy opět mocně potáhl ze své dýmky, opět sklopil oči a tiše odpověděl: “pamatujete se Watsone na případ se Zmijí Bahenní? Jak jsem ji zahnal pomocí hole zpět na doktora Roylotta?“. „Ano, pamatuji“, přisvědčil Watson. „Tak vidíte“ kvitoval Holmes a odmlčel se.

Obrázek uživatele Ampér

Jak vyklátit zmije

Drabble: 

Proces klácení zmijí lze fakticky rozdělit na dvě části – přípravu a samotné vyklácení.
Při samotném vyklácení vřele doporučujeme použít ježka (jak západního, tak východního). Zmiji vyklátí poměrně rychle destrukcí její páteře.
Při přípravné fázi, tj. odchycení zmije, používáme zařízení z dílny Mistra JdC. Lze s ním polemizovat pouze v tom, že při odchytu zmijí můžeme jako pomocníka doporučit použít některé ptáky. Jmenovitě se jedná o denní dravce (nejlepší výsledky byly dosaženy u káněte). Pro veřejnost doporučujeme papoušky od velikosti ary. Velmi nadějně se jeví také brodiví, především čápi. Naopak velmi špatné výsledky byly dosaženy s nočními dravci a drobným ptactvem.

Obrázek uživatele Keneu

Ve větvích

Fandom: 
Drabble: 

„Myslíš, že zdrhnul?“
„Franta? To těžko. Řek, že má volno a že jde vomrknout tu zříceninu.“
„Stejně to byla od něj blbost, že šel sám. Co kdyby potkal... někoho...“
„Neblázni. Kdo by utíkal tudy? I kdyby se dostali přes nás, přes řeku nepřejdou.“
Došli až ke zřícenině. Roky tu nebyl nikdo jiný než vojáci. Příroda přebrala vládu nad Novým Hrádkem. Větve prorůstající okny se klátily ve větru. Ne, trochu víc. Něco bylo vyrušeno, už podruhé a dalo se to do pohybu.
„Tam někdo leží! Franto!“
„Je mrtvej. A já asi vím, co ho zabilo.“
Syčení zmijí v korunách stromů zesílilo.

Závěrečná poznámka: 

Podyjí, Nový Hrádek u Lukova. Za minulého režimu zakázané pásmo. Minimum lidí, zato spousta užovek stromových. Proč by tam nemohly být i zmije?
Mezi významy slova klácení je i shazování ořechů z ořešáku tyčí. A pak už jen asociace...

Stránky

-A A +A