DMD Bonus č. 4 pro 14. 4. 2019.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Vařila odvar z pelyňku

Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma č. 8: Pelyněk

Psala jsem to s jasnou vidinou fandomu, ale myslím, že se to dá číst i bez veškerého kontextu. Pelyněk se zde vyskytuje pro své nebezpečné účinky na těhotné ženy.

Drabble: 

Procházela rumovištěm, slunce nad hlavou, paprsky blyštící se na ostří zahradních nůžek v košíku. Hledala pelyněk. Obvykle ji při sběru bylin naplňoval klid, klid samoty, která nebolí. Ale tentokrát... Musela myslet na sestru a srdce se jí svíralo. Nezvládla ji ochránit tak, jak sama sobě slíbila. Tohle se nemělo stát.

V zimní zahradě na pracovním stole porcovala pelyněk. Možná ho nebude třeba. Možná. Snad. Všichni si vždycky mysleli, že je ta slabší, vždycky ji podceňovali. A platili za to. Nakonec ano. Nikdo neubližuje její sestře.

Vařila odvar z pelyňku. Už jí ublížili, ale ona se postará, aby nemusela trpět více.

Závěrečná poznámka: 

Pokud fandom znáte, vězte, že toto drabble sice má co dočinění s novými díly, ale vydává se cestou zcela fanfikční.

Obrázek uživatele Finde

Zlatá klec

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji Vzdušné zámky

Drabble: 

Krajánkům, poutníkům nebo bardům a vůbec všemu putujícími lidu je ouvej, když se nemá kde schovat před slotou a nečasem.
Ani naši dva mládenci na tom nebyli jinak. Tehdy se k sobě tiskli pod chatrným přístřeškem, zatímco déšť či sníh jim pronikal za límec, a utěšovali se představami o krásném teplém domě, s hudebním pokojem a útulnou ložnicí.

Teď v podobném obydlí, na knížecím hradě, nedobrovolně přebývali, ale s chutí by ho vyměnili za jakýkoli vzdušný zámek, který si vysnili, jen aby byli zase svými pány. Ale jak chcete utéct, když v patách máte nejen stráž, ale i sledovací kouzlo?

Horkost

Úvodní poznámka: 

Nahrada za tema Pelynek z 8. 4.

Drabble: 

Alice sedela na schodech ministerstva. V ustech mela horkou pachut pelynku. Bylo ji jedno, ze se po ni lide otaceji. Vzpominala na dobu pred sesti lety. Na ovzdusi nabite emocemi. Na nejkrasnejsich par mesicu ve svem zivote. Vzpominala, jak po letech strachu najednou srsela energii a radostnym ocekavanim. Ani trimesicny pobyt v nemocnici ji nezlomil, cekala zazrak.

A zazrak prisel. Za tri roky nemela uz ani na najem.

Jedina nadeje? Socialni davky z ministerstva. To ponizeni. A v komisi?

Sedeli tam oba. Porevolucni majitel cinzaku a namestek, ten, ktery ji tenkrat, pred sesti lety, obuskem zlomil ruku a vyrazil oko.

Závěrečná poznámka: 

Ctete Zdenu Frybovou, deti. :(

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Bolí to víc, než můžu snést

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuju si téma č. 13 z 13. 4. - Pořád spolu.

Drabble: 

Ianto kreslil prstem na Jackově holé hrudi malé kroužky, v očích smutek. Jack zíral na strop potemnělé ložnice a pravou rukou, na které měl Ianto položenou hlavu, druhého muže objímal.
„Jacku?“ zašeptal Ianto.
„Hm?“ zamručel Jack.
„Jak to vidíš s námi dvěma? Jako budoucnost,“ vyhrkl mladík nervózně.
„Ianto, já…“ nevěděl Harkness nahonem, co má vlastně říct.
„Jacku, miluju tě.“

Kapitán zíral na prázdnou láhev.
Nikdy mu to neřekl nazpět. Choval se k němu tak povýšeně.
A teď by přitom cokoli vyměnil za to, aby mu mohl říct, že ho miluje.
Dal by cokoli za to, aby mohli být spolu. Navždy.

Šťastné shledání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za 13.4.: Pořád spolu
Inspirováno skutečností.

Drabble: 

Vyhublého kozla Ferdíka jsme zachránili z krutého zacházení. Kozel u nás ale odmítal cokoliv žrát. Buď postával v rohu chlívku, anebo se bezduše ploužil po dvorku. Vypadalo to s ním bledě.

Máma dostala spásný nápad. Zanedlouho u nás zastavila dodávka. Vyšel z ní pohublý, prošedivělý poník. Jakmile ho Ferdík spatřil, zamečel, zatočil ocáskem a vesele k němu doskákal. Přátelsky se dotkli čumáky. Ferdík poníka křepce dovedl do chlívku a oba se s chutí pustili do připraveného sena.

Od mámy jsme se dozvěděli, že poník pochází ze stejného statku jako Ferdík. Spojenci v bídě a utrpení. Přátelé.

Konečně jsou zase spolu.

Obrázek uživatele Naughtilus

Childhood Friends

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma č. 13

Drabble: 

She looked up, tears running down her face stricken with disbelief and fear. She struggled feebly against the restraints.
"Why? Why are you doing this? And why me? I thought you were my friend!"
He chuckled while sharpening the knife.
"I suppose you're expecting to hear some sob story about childhood abuse, a pedo uncle or something like that. Or maybe that I've always loved you, but I knew you would never see me as more as a friend, and this is the only way that we'll always be together."
He chuckled again.
"The truth is, I just like killing."

Obrázek uživatele HCHO

Jaroslav se svěřuje

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 13. Pořád spolu

Navazuje velmi těsně na: Vzpomínky

Drabble: 

Eva vešla se stohem papírů a uviděla Jaroslava s hlavou ve dlaních.
„Co se stalo?“
„Ten telefon,“ řekl zdráhavě. „To byl Jarmilin otec. Prej jen sedí na kanapi, brečí a kouká na telenovely.“
Zahleděl se z okna. „Potkal jsem ji na nějaké večeři. Byla to láska na první pohled,“ křivě se usmál. „Do týdne se ke mně nastěhovala. A byli jsme pořád jen spolu. Jenže pak měl otec mrtvici a musel jsem převzít podnik – spousta práce, zodpovědnost…“
„Nechápala to?“
Zavrtěl hlavou. „Navíc matka chtěla, abychom se vzali. Já to chtěl, moc, a ne kvůli matce.“ Znovu sklonil hlavu do dlaní.

Závěrečná poznámka: 

Přímo navazuje drabble: Eva radí

Obrázek uživatele angie77

Není úniku

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma pro 13.4.2019 - Pořád spolu

Drabble: 

Půjčit si v pěti lidech auto se jevilo jako skvělý nápad.

Poloostrov Baja California jsme sedmimístným bourákem projeli tam a zpět, kamarádka horalka je zkušená řidička. Otestovali jsme, co všechno takový ne úplně terénní stroj dokáže. Místa bylo dost, cena příznivá, pohoda.

Druhé auto měl být džíp s náhonem na všechna čtyři, do hor kolem Měděné soutěsky vhodný. Místo něj jsme nafasovali pickup, takže jsme batohy vozili na korbě zabalené v pytlích na odpadky, aby se na prašných cestách nezničily. Horší byl nedostatek prostoru. Ponorková nemoc se na konci druhého týdne projevovala dost silně a stísněný prostor situaci rozhodně nevylepšoval…

Obrázek uživatele Ilian

Pro dnešek to stačilo

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma Sklepmistr

Drabble: 

"Pozvedněme číši na revoluci, svobodu a přátelství!" zvolal Laurens a všichni si se souhlasným hulákáním připili.

Alexander Hamilton se usmál. Byl v New Yorku teprve chvilku a věci se vyvíjely lépe než by čekal. Když mu zemřela matka a on se musel zaopatřit sám, soustředil se hlavně na přežití. Snažil se vydělávat za živobytí a rozhodně nepočítal s tím, že se na něj lidé složí, jen aby získal pořádné vzdělání.

A teď byl tady a účastnil se revoluce, nejen to dokonce si našel přátele! Pokořit Anglii se jim sice zatím nepodařilo, ale vinný sklep ano a to pro dnešek stačilo.

Obrázek uživatele Achája

Noční můra krejčího

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č.9 Sklepmistr.
Další část krejčovské série, dnes trochu jinak :-)

Drabble: 

"Podívej, co jsem dostal!" volal Petr a nesl přes rameno jakýsi obrovský balík. "Vyřazenou oponu z divadla. Poctivý bavlněný samet. A je toho spousta," smál se a shodil balík na zem tréninkové místnosti.
"Počkej, ty z toho chceš udělat ten renesanční kostým?"
Kývnutí.
"Ale to musíme mít nejdřív střih. Kde ho chceš vzít?"
"No jo. Napijeme se na to a něco vymyslíme."
Václav otevřel skříň a vzal lahev vína.
.
.
.
O notnou chvíli později se pod stolkem válely 3 lahve Sklepmistra a dva přátelé stále zírali na oponu rozloženou na podlaze.

"Víš, co? Lehni si, já tě obstřihnu!"

A bylo vykonáno.

Závěrečná poznámka: 

Tento příběh je založen na pravdě a vyprávěl mi ho můj muž.
Dva členové šermířské skupiny (jména byla změněna), které manžel poznal kdysi na studiích, takto opravdu střihli a pak ušili nádherný pánský renesanční kostým pro šermířská vystoupení. Jen u toho prý vypili 3 lahve brandy, ne vína :-D
No mě je z toho špatně, jen si to představím!

Cenzorní šotek

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 7 - Některá témata by se měla zakázat

Drabble: 

Máte i vy v počítači cenzorního šotka? Ne? Osudová chyba!

Pro svou královničku jsem nepostradatelný. Chráním ji před zlem vnějšího světa. Dělám to opravdu důsledně. Občas kvůli tomu uhodí do mého příbytku svou něžnou ručkou.

A jak jí pomáhám? Znáte to. Některá témata by se měla zakázat, musím přece opatrovat cudnost své královny.

Blokuju hanbaté stránky. Začerňuju sprostá slova v messengeru kamarádek. Vypnu reproduktor, když chce mluvit o něčem, co má být tabu. Reklamy na zvětšení prsou házím do spamu. A rozhodně se nesmí podívat na video plné polonahých svaloušů.

Udeřím kdykoli a kdekoli. Jsem její ninja, tichý a smrtící...

Závěrečná poznámka: 

Také se vám občas stane, že vám bez vašeho přičinění zmizí z počítače něco, co jste dlouho hledali, nemůžete se dostat na stránky k informacím, protože web chvíli existuje a chvíli zas ne, a když jste v nejlepším povídání po skypeu, začne vynechávat zvuk? Spolutrpitelé, přihlašte se ;-)

Dovolená na Jupiteru

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazení tématu č.12 - Vzdušné zámky

Drabble: 

Zatajil se mi dech, když jsem z okýnka raketoplánu konečně uviděl cíl naší cesty. Majestátní Vzdušný zámek hladce proplouval atmosférou Jupitera, jeden z nejúžasnějších technických zázraků pětadvacátého století.
Takto ze vzdálenosti desítek kilometrů vypadal jako obyčejná vzducholoď z doby úsvitu aeronatiky, ale to byla jen hra s perspektivou, protože ve vodíkové atmosféře Jupiteru ho nešlo s ničím porovnat. Ve skutečnosti to byl obrovský stroj schopný pojmout desítky tisíc turistů i personálu.
Přesto hladce a elegantně klouzal po hustém vodíku, symbol okázalého luxusu, pohodlí, zážitkové gastronomie a divukrásných pohledů na okolní svět. Moderní ekvivalent starodávné výletní lodi.
Místo mé zasloužené dovolené.

Obrázek uživatele Envy

V televizi

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazované téma: Některá témata by se měla zakázat

Drabble: 

Mladý muž sedící na gauči s dálkovým ovládáním v ruce znuděně přepíná kanály na televizi, než ji vypne a ovladač odhodí někam na stranu.

"To je hrůza." Povzdychne si a stočí hlavu ke stropu. Z kuchyně vykoukne spolubydlící.

"Copak?" Povytáhne obočí.

"Televize plná doktorů, kriminálek, případně rodinných hádek a nevěr. Je to strašný, tohle už by se mělo zakázat. Není už nic na na co by se normální člověk mohl koukat."

"Tak někdo na to koukat musí, jinak by to netočili." Vleze na gauč k prvnímu mládenci.

"Zakázat." Protočí oči v sloup.

"Ale no tak."

"Musí být i jiná témata."

Obrázek uživatele TheFallingLeaves

Nikdy tě neopustím

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada tématu číslo 13 Navždy spolu.

Drabble: 

Sliby se mají plnit. Pomyslela si.
Proč jsi mi jen tehdy dal ten slib? Povzdechla si a začala vzpomínat.
Na slib stvořený mezi dvěma dětmi. Na slib, který oba složili, když jim bylo jen pět let. Na slib a na vzájemnou přísahu.
„Anne, až budeme staří a velcí, tak se vezmeme a budeme navždy spolu! Já přísahám Anne, že tě nikdy neopustím.”
Též jsem tehdy přísahala, Same. Smutně si pomyslela Anne, při vzpomínce na jeho slova.
Nesplnila jsem ji, tak proč jsi ji musel splnit tak doslovně? Otázala se sama sebe a přiložila ruku na srdce, které dřív bylo jeho.

Obrázek uživatele Danae

Pach

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 11: Řekni vlkům, že jsem doma

Drabble: 

Kouzelník je ve vlčím revíru cítit na míle daleko. Už několik desetiletí nedošlo k žádnému excesu, ale vlčí paměť je prastará. Pohrdání, vraždy, oheň. Ten pach přináší smrt. K údolíčku uprostřed Lužických hor se stahují dvě smečky, jedna z Ojbína, druhá z Krompachu. Dvojnozí i čtyřnozí se kradou nocí k rozbořenému mlýnu, kde jeden z nich už týden přebývá.
Dlouho vyčkávají před dveřmi, jejichž skulinami prosvítá mihotání svíčky. Pak se zevnitř ozve unavený hlas. “Pojďte dál. Takhle to přece nemůžeme nechat.”

Hans Preussler (1885 - 1977). Budečský absolvent (1905). Hlavní iniciátor dekriminalizace vlkodlačí populace a jejího výmazu ze seznamu “magických zvířat”.

Obrázek uživatele Albia

Unesen

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

BONUS 14.4. - TÉMA "POŘÁD SPOLU" ZE 13.4. :)

Navazuje na Lovce hlav, odehrává se v universu chystané knížky Studené slunce.
Doktor se dobrovolně obětoval a nechal se unést, protože smrt nebo únos Raiukena by vzhledem k jeho schopnosti manipulovat s nebezpečným artefaktem mohly znamenat pořádný, ba přímo galaktický průšvih.
Ale bylo to vůbec k něčemu, takhle se obětovat?

Drabble: 

Tlouštíka se svázanýma rukama nikdo na lodi nepovažoval za hrozbu, nehlídali ho. Porozhlédne se.
V zadní místnosti sedělo několik únosců.
„Nemůžu uvěřit, že to čte myšlenky.“
Jeho vynález? Tady?
Nebral ho s sebou. V kapse stále cítil drobný úlomek artefaktu, ale vynález nechal v laboratoři…
„Padejte makat,“ rozháněl je kapitán. „Vaše myšlenky to číst nebude. Od toho tu máme jeho.“
Já vám s tím moc nepomůžu, pomyslel si zatrpkle, než škvírou ve dveřích nahlédl dovnitř, aby zkontroloval stav svého vynálezu.
Všichni na příkaz odešli; u stolu už seděla jen jediná osoba: spoutaný Tomo Raiuken.
Pořád byli spolu. Obětoval se zbytečně.

Obrázek uživatele Elrond

Výborné červené

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma Sklepmistr

Drabble: 

„Pane, budete si přát snídani,“ zeptala se služebná, když si všimla, že se mistr Elrond k polednímu probral.
„Ne, přineste mi něco proti kocovině a zavolejte Erestora,“ zaskučel Elrond a ani se nepokoušel otevřit oči.

„Přál jste si, pane?“ zeptal se nejistě Erestor když viděl, že si Elrond máčí celou hlavu v umyvadle.
„Co to bylo za víno?“
„Červené, pane,“ odpověděl Erestor.
„Ale jaké?!“ V Elrondově hlase zaznívala netrpělivost.
„Z východu, pane.“
„Tam se pěstuje víno?“
„Asi jej tam pěstují. A řekl jste, že máme šetřit, pane. Jmenuje se Sklepmistr a je nejlevnější.“
„Šetřit ano, ale ne na víně, provalar!“

Problémy stravovací

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma č. 11, řekni vlkům...
navazuje na Riziko podnikání

Drabble: 

„Řekni vlkům, že jsem doma. A mám tu pár kousků, které by je mohly zajímat.“ řekla a vypustila poštovního havrana oknem. Při nejlepší vůli se do těch puberťáků nemohla zakousnout. Holky byly samá dieta, žádný kloudný materiál a těch šminek a barvy na vlasech, až měla strach, že jí z toho pec vyletí do povětří. Kluci se vykrmit dali, to zase jo, ale bohužel už byli příliš ochlupení a houževnatí a jí za ty roky moc zubů nezbývalo. A rozhodně nehodlala riskovat, že se připraví i o ty poslední. Vyměnit tak pár mládežníků za tučné batole, to by bylo něco!

Obrázek uživatele Remi

Tichý společník

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhradní za téma 13. 4., Pořád spolu.
Tentokrát na smutnější notu... ♪♫♪

Drabble: 

Měsíční světlo zářilo krajinou a probouzelo příběhy. Za pár dní bude úplněk. V tuhle dobu je svět plný kouzel a kdeco se může stát. Obličej malého chlapce se odrážel ve studeném okenním skle, tváří se mu táhla jizva a posmutnělý úsměv. Jeho příběh už se přece odehrál, a žádná padající hvězda na tom nemohla nic změnit.
Na poličce ležel stříbrný řetízek, pokrytý vrstvou prachu. Svým způsobem za to mohl měsíc, ale chlapec mu vinu nedával. Když všichni ostatní odešli, on jediný zůstával s ním.
„My asi budem navždycky spolu, co?“ zeptal se měsíce. Místo odpovědi dostal jen trochu stříbrného svitu.

Obrázek uživatele Taarg

Zapomenuté slovo

Úvodní poznámka: 

Náhrada za Vzdušné zámky, byl jsem zase po čase v kině...

Drabble: 

Prej že budeš králem nebo čarodějem, nebo co...

Mno a tak čím že jsem? No to je toho, tak jsem si to slovo nezapamatoval. Superrychlost a lítání je cool, jenže ten debilní kostým nejde sundat! A pomalu se plní...

Žízeň mám jako normální člověk, hlad mám jako člověk, jenže s tímhle kostýmem to fakt nejde vyřešit! Už jsem nejenom vopruzenej až po začátek žeber!

Jestli tohle měl bejt ten kauf, že se stanu králem "sedmi bratrů a sester", tak to jim teda fakt nepřeju.

Radši než si najít řešit nějaký společníky, tak to raděj zhebnu...

Jak to bylo? Sezam? Fuck!

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Erendis

Kdo číhá ve tmě

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 11: "Řekni vlkům, že jsem doma"

Předchází: Lepší než nožem dozad

Drabble: 

Věděl o nich o obou dlouho dopředu. Trochu ho překvapilo, že přicházejí spolu – ale co, bude snazší se jich zbavit. Potom. Zatím je potřeboval. Ta holka určitě ví, kde je krystal schovaný. Ten kluk vypadá na skálaře, bude umět najít bezpečnou cestu. Takže všechno, co potřebuje, je dostatečně dlouho jít potají v závěsu.

Rozhlédl se po vlhkých stěnách jeskyně, jen nepatrně osvětlených mihotavým světýlkem pavouka. Otřásl se. Uměl to se vzduchem a ohněm, tady v podzemí mu nebylo dobře.
Co nadělá. Ještě pár dní. Pak shrábne krystal a jim ukáže, že pan domácí - dočasný – je přítomen a oni nejsou neočekávání.

Závěrečná poznámka: 

Následuje: Dolů

Obrázek uživatele Keneu

Zastav se, Pelyňku!

Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma pro 8. 4. 2019: Pelyněk

Drabble: 

Adam se probudí.
V uších mu doznívá zvuk trubek. První, druhá, třetí, pak ostré světlo a strašlivý rachot, až se v ústech objeví pramínek krve a zhořkne na jazyku. Vymotá se z přikrývek, otevře okno a vykřikne do noci: „Zůstaňte, kde jste, hvězdy!”
A ony se zastaví a konečně nastane apokalypsa.
Adam se probudí.
Myslel si, že už je z toho venku, ale v literatuře teď probírají Bibli a nedělá mu to dobře. Naštěstí už je opravdu jen člověk, omluva „Nemohl jsem splnit domácí úkol, Bible mě pálí do rukou a krvácí mi z ní oči,“ by nepůsobila příliš dobře.

Závěrečná poznámka: 

Když zatroubil třetí anděl, spadla z nebe veliká hvězda hořící jako pochodeň a padla na třetinu řek a na prameny vod. Jméno té hvězdy je Pelyněk. Třetina vod se tehdy obrátila v pelyněk a mnoho lidí kvůli těm vodám zemřelo, neboť zhořkly.
Zjevení 8.10-11

Bolest přetrvává

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma z 13.4.- Pořád spolu

Drabble: 

Kdykoliv se otočil, byla tam.
Potkával ji v Prasinkách, o vyučování,i v hodovní síni, jen ne samotnou.
Všude byla s tím namyšleným parchantem.
Jakoby na něj zapomněla.
Vždyť si toho tolik slíbili. Smáli se spolu. Zkoušeli první kouzla. Proč se to všechno změnilo? Co udělal špatně.
Procházel se kolem jezera a pokoušel se učit. Na slunci se zrovna vyhřívala i olbřímí oliheň, jezerní lidé se plácali ve vodě jako malé děti a pod stromy u Zapovězeného lesa stála Lili.
A ten zmetek..... ji líbal!

Oči se mu zalili slzami a v hlavě mu zněla jediná věta:
"Budeme pořád spolu."

Obrázek uživatele Aveva

Šťastný konec

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji si téma 13 - Pořád spolu

Drabble: 

Bývali jsme jedno tělo, jedna duše. Myslel jsem, že navěky. Okolnosti se postavily proti nám. Odtrhly mě od tebe, vykázaly do patřičné vzdálenosti. Zbyl mi jen pohled, vzpomínky.
Dívám se na tebe, ale nemohu se tě dotknout. Udržujeme odstup. Každý jdeme vlastní cestou, ale nedokážeme se od toho druhého zcela odtrhnout.
Možná bychom se mohli znovu sblížit, vrátit se k sobě. Jenže je tak těžké udělat první krok. Některé lásky se nikdy nenaplní.
A někdy přijde dobrý konec. Potřebujeme jen postrčit. Ta kometa, co proletěla kolem, mě vychýlila z dráhy. Drahá Země, tvůj Měsíc spěchá k tobě na kolizním kurzu.

Obrázek uživatele Zuzka

Helstone

Úvodní poznámka: 

nahrazované téma: Vzdušné zámky z 12.4.

Drabble: 

Vyrazil vlastně proti své vůli. Ze vzdoru. Chtěl bojovat s přesvědčením, které vládlo jeho srdci. Chtěl získat podklad pro posměch. To si říkával přes den, než cit se soumrakem převzal kontrolu.
Slýchal ji o jihu vyprávět. O slunečných dnech s jasnou oblohou. O loukách a stínu stromů. O květech. Znělo to jako pohádky. Svět, kde se nemusí. Třpyt věží stavěných z rosy.
Snažil se utišit duši, která začala zpívat, jakmile se odvážil z cesty do lučin. A pak ji pustil mezi prsty.
Zámkem byl prostý omítaný dům. Třpyt našel na dně nabídnutého šálku. Hvězdy a jistotu v květu planých růží.

Závěrečná poznámka: 

*vypouští srdíčka*

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Dosti výbušné téma

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 7: Některá témata by se měla zakázat
Navazuje na drabble http://sosaci.net/node/35655
Pro jistotu přístupnost 15+

Drabble: 

"Co oslava, Tadeáši?" vyzvídá Jimram.
"Člověče, dopadl jsem jak čučkař! Věnoval jsem Timee tyhlety šaty," ukazuje příslušnou stránku katalogu, "a poslala mě s nimi... Prostě zpátky do e-shopu."
"To se mně nestane, tohle žádný shop ve Scholastičině velikosti nenabízí," uculuje se Lev.
"Sis, vole, myslel," poučuje Jimram Tadeáše, "že zaboduješ? Naše ženský jsou úplně jiný nátury než tyhle modelky a celebrity! Nebo by tě rajcovalo, kdyby všem okolním chlapům zírajícím na tvou ženu vypadávaly oči z důlků? To už hraničí s deviací!"
"Co??!!" vyskakuje Tadeáš ze židle.
"Dost, chlapi!" zasahuje Lev, "některá témata si preventivně zakažme, nebo se tu pobijeme."

Závěrečná poznámka: 

Takhle to někdy dopadá. Člověk se chce svěřit kamarádům - spřízněným duším, a dozví se, že je vůl, ne-li něco ještě horšího... :-)

Obrázek uživatele Carmen

Sny pod zámkem

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 12 - Vzdušné zámky.

Ono to původně originální být nemělo, psala jsem to na Orange is the new black, ale nechci kvůli tomu zakládat fandom, tak i postava je neurčitě bezjmenná a neodpovídá přesně některé z postav seriálu.

Drabble: 

Tři roky a bude doma.
Možná dva, když to půjde dobře.
První večer si dá horkou vanu a se skleničkou vína si sedne k televizi. Koupí si pěkný boty a šaty. Začne shánět práci. Pořídí si kytku v květináči, možná i akvárko. Zajde obnovit průkazku do knihovny, opravdový knihovny. Vymaluje ložnici. Ušije nový povlečení.

Ve sprše se připletla do rvačky, se kterou neměla nic společnýho, dozorce zmlátil novou holku. Ji trochu pořezali. Dozorce skončil v nemocnici. Musí a chtějí to na někoho hodit.
Z rvačky je jediná černá, tak se to nabízelo. Akvárko musí počkat. Vzdušnejm zámkům se drolí zdi.

Obrázek uživatele Gary Stu

V hospodě U džbánku a druhého džbánku

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuju téma Sklepmistr

...Zapped je nový britský sitcom a věřte, že je výrazně lepší, než toto drabble naznačuje ;-)

Drabble: 

Barbara sledovala Briana, který vypadal, jako by se nejradši utopil ve svém korbelu piva.

„Nemáš šanci bez magické pomoci,“ řekl Howell a vyžahnul pohár. „Můžu ti pomoct - za odpovídající finanční náhradu, samozřejmě.“

„Co tím myslíš - nemám šanci?“ ohradila se Barbara. „Sama jsem si ho vyvěštila z run.“

„Můj vysoký temný cizinec,“ dokončila zasněně.

„Cizinec?“ zeptal se barman, který Howellovi naléval jednu brandy za druhou. „Vždyť je to alespoň rok, co se tu magicky objevil.“

„Howelle!“ Herman okřikl čaroděje, který si brandy nastavoval vínem. „Žádné vlastní nápoje.“

„Představ si Hermane, víno v krabici,“ poplácal Howell pětilitr Sklepmistra. „To je teprve magie.“

Obrázek uživatele Svojanovská

O pyžamku a tak

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Některá témata by se měla zakázat

Drabble: 

"Z hovna bič neupleteš a dál to znáš," rozumovaly mozkové buňky, zatímco zíraly do krajiny ubíhající za oknem vlaku.
"Mozku, řekni, o čem mám psát? Vždyť já na žádná tabu nevěřím..." zoufala si autorka.
"Že ne? Tak počkej!" zaradoval se mozek.
"Co jak ses tuhle rozmázla na schodech?"
"To se mi stává furt," odmávla to.
"Ani jak jsi tehdy musela jet z nemocnice v pokakaném pyžamku tramvají domů?"
"Každý si někdy kákl do pyžamka," pokrčila filozoficky rameny.
"Ha! Co třeba, že [šušky hušky pšššt pšššššt]?" trumfoval mozek.
"Víš co? Asi máš pravdu. O některých věcech by se rozhodně mluvit nemělo."

Vězeň a jeho drak

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazeno téma pro 9.4.: Sklepmistr

Drabble: 

Studené stěny jeskyně připomínaly sklepení a modročerné šupinaté tělo stínící vchod bylo tělem žalářníkovým. Zdálo se, že drak spí; jedno jeho oko ale svítilo oranžově do tmy, pozorné a bdělé.
Nespouštělo pohled z Hopewella.
Ten ho sledoval zprvu vystrašeně, později rozčarovaně.
"Držíš si mě tu k večeři?"
Nic.
Hopewell naznačil pantomimicky jedení a ukázal na draka. Bez reakce. Kapitán si povzdechl.
"Mimochodem, jmenuju se Hopewell." Poklepal si na hruď. "Hopewell."
Oko se přivřelo; zdálo se, že drak přemýšlí. Už už chtěl kapitán vzdát své snahy, když jeskyní zazněl sytý, nakřáplý a přesto bezesporu ženský hlas.
"Kwimbe," představila se dračice tiše.

Stránky

-A A +A