Novinky ze světa sportu

Obrázek uživatele eliade

Ten, kdo leze pomalu, dostane dnes pochvalu

Úvodní poznámka: 

...a možná i medaili.

Drabble: 

Hlemýždi a slimáci usilují o zařazení závodu v pomalém plazení do programu příštích olympijských her.

„Jde vlastně o takový závod naruby. Vyhrává ten, kdo se do cíle dostane jako poslední,“ popisuje pravidla jeden ze sportovců. „Celou dobu se však musí pohybovat. Kdo na trati usne nebo se dokonce zavíčkuje, je diskvalifikován.“

Olympijský výbor jejich žádosti nejspíš nevyhoví. Podobné disciplíny totiž nebývají divácky atraktivní.

Například plží mistrovství světa ve fotbale muselo být pro nezájem fanoušků předčasně ukončeno. Při žádném z odehraných zápasů navíc kvůli pomalému pohybu hráčů nepadl ani gól, a neexistoval proto způsob, jak rozhodnout o postupu týmů ze skupin.

Závěrečná poznámka: 

Tak jsme znovu doběhli do cíle (případně se tam doplazili). Duben je za námi a mně nezbývá než všem poděkovat za úžasnou atmosféru a milé komentáře a doufat, že se tu příští rok zase všichni shledáme.

A pokud se vám Novinky ze světa sportu líbily, nezapomeňte sledovat naši facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Viděl jsem rudě

Drabble: 

Slavný býčí biatlonista si připsal další úspěch, tentokrát ovšem ne medailový. Sportovec je známý tím, že na trati na nikoho nebere ohledy, a když prohraje, řve jako tur. Nyní se však zastal slabšího a znovu se stal miláčkem publika.

Na ulici náhodou potkal dvě hyeny, které vydíraly malou křepelku. Naříkala, že má jen pět peněz.
„Jednal jsem instinktivně, jako by mi někdo zamával rudým hadrem před očima," vypráví biatlonista. „Hyenám jsem řekl něco, co rozhodně nelze publikovat.“

Šokované zlodějky se zmohly na pouhé „Ty vole!“ a utekly.

„Já bych na takovou nechutnost neměl žaludek," dodává hrdina. "A to mám čtyři.“

Obrázek uživatele eliade

Pod zemí je největší tma

Drabble: 

Práce sportovního komentátora nemusí být vždy snadná a zábavná. Své o tom ví myší reportér, který se specializuje na krtčí závody v rychlostním hloubení tunelů.
Tato disciplína je velmi specifická, protože neumožňuje přítomnost diváků na sportovišti. Veškeré dění tak musí zprostředkovávat reportér svým poutavým komentářem. U důležitějších závodů se navíc musí ujmout i pozice kameramana.

„Několikahodinové natáčení krtčích zadků v pološeru asi není pro každého,“ uznává myšák. „Ale já bych neměnil.“

Několikrát totiž přičichl i k práci investigativního novináře, to když náhodou odhalil rozsáhlé finanční podvody.

„Krtci tunelování milují – naneštěstí však tuto činnost neprovozují vždycky právě legálním způsobem,“ uzavírá reportér.

Obrázek uživatele eliade

Jak jen z toho vybruslit?

Drabble: 

Prasečí krasobruslaři požadují odstoupení jednoho z olympijských rozhodčích kvůli jeho rasistickým výrokům, kterých se měl dopustit ve chvíli, kdy vysvětloval své důvody, proč dal nečekaně nízké hodnocení páru tuleních krasobruslařů. Ti měli přitom slušně nakročeno k výhře. Zmíněný porotce však jejich choreografii považoval za příliš kontaktní, a proto ji okomentoval slovy: „Toho tulení tam bylo příliš i na tuleně. Takové prasečinky laskavě ponechte prasatům.“

Rozhodčí si sportovce neudobřil ani nabídkou poměrně vysokého finančního příspěvku Prasečímu krasobruslařskému svazu. Celé situaci nejspíš nepomohlo, jak svou nabídku uvedl. Údajně totiž prohlásil: „Abych ukázal, že svou omluvu myslím upřímně, jsem dokonce ochoten rozbít prasátko.“

Obrázek uživatele eliade

Spider solitér

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 25: Práce všeho druhu.

Drabble: 

Desetiboj v kategorii členovců na atletickém mistrovství opět s přehledem ovládl běžník.

Sportovec, o němž zlí jazykové tvrdí, že je trochu divný pavouk, propaguje neobvyklou tréninkovou techniku, kterou sám vymyslel. Při ní vykonává několik cviků zároveň – pomocí čtyř nohou například provádí kliky, dvě končetiny posilují s gumou a dvě s činkami. Podobně dovede propojit i desetibojařské disciplíny, třeba skok o tyči s hodem oštěpem.

„Známí mi kvůli této metodě začali přezdívat Souběžník,“ líčí nadaný atlet. „Umím však být také Lichoběžník, to když cvičím běh na lichém počtu nohou. A většinou jsem i Rovnoběžník, tedy pokud právě nezapíjím nějaké vítězství,“ dodává.

Obrázek uživatele eliade

Bude to psina!

Úvodní poznámka: 

Samozřejmě, že se zvířaty nekončíme.

Drabble: 

Nový stadion pro psy se bude stavět podle návrhu světoznámého psího architekta, který tvoří pod pseudonymem In-Teriér a je proslulý svými neotřelými metodami.

Také projekt stadionu vznikal neobvyklým způsobem. Architekt nejprve pečlivě očichal plochu, na níž by měla stavba vyrůst. Pak se na místě nechal až po bradu zakopat do země. Prý aby souzněl s prostředím.

Samotné sportoviště je navrženo poměrně konzervativně, pozornost však budí zázemí pro sportovce. Například šatna pro pudly je zařízena ve stylu kosmetického salonu, ta pro knírače jako holičství. Kontroverzní je pak zejména místnost vyhrazená pro psy puli, která je designovaná jako kumbál s uklízecími prostředky.

Obrázek uživatele eliade

Obléknout si cizí kůži

Drabble: 

Organizátoři hadího atletického mistrovství řeší pokus o podvod.

Jedna z užovek si nechala namalovat na záda klikatou čáru a přihlásila se do kategorie zmijí.
Kresba na hřbetě byla dokonalá, a tak podvodnici prozradil až netypický tvar zorniček. Nejdříve kvůli němu byla obviněna z dopingu, toto podezření se však nepotvrdilo.
K podvodu se nakonec přiznala sama. V hadím desetiboji, jehož součástí je kromě překážkového plazení i vytrvalostní škrcení míčů, by mezi zmijemi excelovala.

Nejedná se o první takový případ. Například v loňském roce se pokusil do ovčího volejbalového týmu proniknout vlk oblečený ve vlněném kabátě. Jeho motivace však byla zcela odlišná.

Obrázek uživatele eliade

Hlavně žádnou pandemii

Drabble: 

Pandí olympijský výbor řeší akutní nedostatek dorostu. Porodnost v posledních letech klesla natolik, že už není kde hledat nové sportovní talenty. Problém prý spočívá především v psychickém rozpoložení pand.

„Kdekdo by čekal, že pandy vidí svět černobíle. Ukázalo se však, že ho vidí prostě jenom černě,“ vysvětluje mluvčí výboru. „Zdá se, že pandy zasáhla pandemie pesimismu.“

Na svých potenciálních protějších tedy vidí už od začátku pouze chyby. Olympijský výbor se proto rozhodl uspořádat semináře partnerských vztahů, kde pandy trénují pozitivní myšlení.

„Například prohlásí-li účastník našeho workshopu Vždyť ona je dutá jako bambus!, připomeneme mu, že bambus je přeci k sežrání.“

Obrázek uživatele eliade

Ať už svítá, či se smráká, havran pořád jenom kráká

Drabble: 

Havraní vzdušní volejbalisté utrpěli v zápase s hrdličkami drtivou porážku. Favority údajně rozptýlila nová týmová píseň hrdliček, kterou si dodávaly odvahu při utkání s náročným soupeřem.

„Bylo to příšerné, cukrovaly jako na Valentýna,“ uvedl jeden z havranů. „Vůbec jsme se nedovedli soustředit na hru.“

Samotné hrdličky účinek veselého popěvku zaskočil. „Vždyť je to taková ptákovina…“ divily se.

Spekuluje se, že havranům píseň vadila proto, že sami dovedou jenom krákat. Ti to však důrazně popírají.

„Zítra už si o té ostudě budou štěbetat i vrabci na střeše,“ smutní. „A nechci ani domýšlet, co se stane, až to budou sdílet na Twitteru.“

Obrázek uživatele eliade

A bude mít takový ty zahnutý zuby nahoru?

Drabble: 

Tapíří juniorská plavecká reprezentace řeší nevídaný incident. Mezi sportovce se vloudil mladý divočák a několik měsíců s nimi trénoval, aniž by to kdokoliv odhalil.

„Plavec byl talentovaný, přesto dával přednost rochnění v brouzdališti. Kolegové z družstva se mu navíc posmívali pro netypicky malý nos,“ vypráví trenér týmu. „Pruhování měl ale ukázkové, takže nebyl důvod k pochybnostem.“

Pravda se provalila ve chvíli, kdy se na trénink přišel podívat plavcův otec a všechny zaujal svými kly.

Ze strany prasečího sportovce nejspíš nešlo o zlý úmysl ani pokus o podvod. Spekuluje se, že se spíše jen vnitřně cítil být příslušníkem jiného živočišného druhu.

Obrázek uživatele eliade

V boji proti žízňomoru je nejlepší stavět noru

Drabble: 

Jezevčí baseballisté po vyrovnaném zápase zvítězili nad favorizovanými liškami. Oslavy nečekané výhry byly bujaré a trvaly do pozdních nočních hodin. Jezevcům se nechtělo spát ani po uzavření hotelového baru. Rozhodli se proto vloupat se do skladu a v oslavách pokračovat.

Kvůli své společenské únavě však v podzemí poněkud zabloudili a při své pouti za dalším alkoholem pod hotelem vybudovali celou síť chodeb.

Trestu za nevyžádanou přestavbu hotelových sklepení se však nejspíš vyhnou. Majitel hotelu ji totiž vítá.

„Rozšíření sklepů jsme měli v plánu,“ vysvětluje. „A tito gentlemani se nám o rekonstrukci postarali pouze za byt a stravu… přesněji řečeno nápoje.“

Obrázek uživatele eliade

Jak chutná vítězství

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 18: Sázka na smrt

Drabble: 

Podivné dění kolem slavného housenčího gymnasty neustává.

Sportovec z počátku své kariéry udivoval neobyčejnou ohebností těla a na olympiádě získal stříbrnou medaili za sestavu na bramborové nati. Poté se však zničehonic začal nezdravě přejídat.

„Jeho tělo to dlouho nevydrží, pokud v tom bude pokračovat,“ komentoval tehdy situaci gymnastův lékař.
Podobně to zřejmě cítil i sportovec sám. Brzy se totiž uložil do vlastnoručně vyrobené rakve a zemřel.

Hrob však byl nyní objeven prázdný. Několik fanoušků navíc vypovědělo, že bývalého gymnastu potkali živého. Narostla mu prý sněhobílá křídla.

Experti proto nevylučují, že sportovec místo návratu ke gymnastice plánuje založit nové náboženské učení.

Obrázek uživatele eliade

Pro ty, kterým uši zneklidňují duši

Drabble: 

Zajíc, který se dříve věnoval závodnímu plavání, navrhl kolekci sportovního oblečení pro sportovce s ušima nadprůměrných rozměrů.

„V dobách, kdy jsem závodil, nebylo nic podobného k dispozici,“ vypráví. „Své uši jsem nenáviděl, protože mi neskutečně překážely.“

Vymyslel proto plaveckou čepici, která připevní uši k hlavě tak, aby tělo plavce získalo hydrodynamický tvar.

Produkty jeho značky nakupují nejen zajíci, ale i králíci nebo fenkové. A nemohou si je vynachválit.

„Je to kouzlo, díky němuž mi ty příšerné plachťáky aspoň na chvíli přirostou k hlavě,“ vysvětluje jeden ze zákazníků. „Doufám, že teď se z neschopného ucha konečně bude moci stát úspěšný sportovec.“

Obrázek uživatele eliade

Nejsme žádná kopyta

Drabble: 

Prasečí plážové volejbalistky se rozhodly bojovat proti předsudkům.

„Plážovou volejbalistkou jsem se toužila stát už od dětství,“ vypráví jedna z nich. „Všichni se mě však snažili od zvolené disciplíny odradit. Prý není vhodné ukazovat sádlo v plavkách.“

„A dneska nám říkají, že máme libovou postavu,“ dodává druhá.

Narážky na vzhled ale nebyly zdaleka jediným předsudkem, s nímž se sportovkyně během kariéry setkaly.

Občas jim například odmítli poskytnout ubytování v některých hotelích.

„Prý se báli, že jim uděláme v koupelně chlívek. Přitom vůbec netuší, jak bahenní koupele prospívají pleti.“

K pomluvám, že je jejich trenér strašný kanec, se však vyjádřit odmítly.

Obrázek uživatele eliade

Co na srdcích, to na kůži

Drabble: 

Chobotnice nečekaně porazily v podvodní házené družstvo humrů. Favorizovaní korýši měli s houževnatým soupeřem plná klepeta práce, a nakonec mu podlehli.

„Myslel jsem, že jen dělají ramena,“ vypráví zklamaně jeden z humrů, „ale oni se doopravdy neskutečně zlepšili.“

Chobotnice prý za vítězství vděčí novému trenérovi, který se tréninků díky krycímu zbarvení účastní inkognito. Někdy dokonce nikým neviděn zasahuje do hry a krade nepozorným hráčům míče. Zhmotní se jen tehdy, když udělají chybu. Nemusí říct ani slovo, aby bylo jasné, že se zlobí.

A rozčiluje se prý často. „Někdy máme strach, že dostane infarkt. To víte, tři srdce jsou tři srdce.“

Obrázek uživatele eliade

Majitelé čelistí jsou dnes zvláštně nejistí

Drabble: 

Žraločí reprezentanti ve vodním póle museli být umístěni do karantény.

Jen pár hodin po jejich nečekaném vítězství nad delfíny se totiž u všech hráčů i trenéra objevily podivné zdravotní obtíže zahrnující bolesti hlavy, sníženou koordinaci pohybů, zmatenost nebo agresivitu. Kvůli podezření, že jde o infekční neurologické onemocnění, nařídil reprezentační lékař hráčům povinnou izolaci, dokud nebude identifikován jeho původce.

Stav sportovců se naštěstí rychle zlepšil. Brzy se vysvětlila i příčina jejich indispozice – trenér hráčům na oslavu vítězství zajistil koupel v šampaňském.

Sociální sítě okamžitě zaplavila série vtipů, které z této neobvyklé příhody těží. Zatím nejoblíbenější příspěvek navrhuje přejmenovat reprezentanty na Ožraloky.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Kdo chce golf hrát, míček vždycky najde

Drabble: 

Nejznámější zaječí golfista začal profesionálně sportovat poté, co kvůli vzrůstající poptávce po zdravé stravě přišel o práci.

„Chvíli jsem zkoušel místo čokoládových vajíček schovávat ovoce a zeleninu, ale příliš mě to nenaplňovalo,“ vypráví. „Navíc jsem polovinu zásilky pokaždé snědl sám.“

Golf nezvolil náhodou; mohl při něm totiž zužitkovat zkušenosti ze svého bývalého zaměstnání.

„O Velikonocích jsem se pokaždé musel ohánět. Někdy jsem doručoval tolik sladkostí, že mi nezbylo nic jiného, než je do úkrytů odpalovat,“ vysvětluje.

Při výběru disciplíny měl evidentně šťastnou tlapku. Díky němu se mu daří i v osobním životě – nedávno oznámil vztah se svou výrazně starší trenérkou.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Pes, který štěká, každého leká

Drabble: 

Až do semifinále se na psím zápasnickém turnaji probojoval čivaví sportovec, kterého všichni podceňovali kvůli jeho drobnému vzrůstu. On však svůj nedostatek vykompenzoval dokonalou taktikou – každého soupeře nejdříve paralyzoval agresivním vysokým štěkotem a díky tomu ho snadno přemohl.

Hned v prvním kole se tak kvůli němu musel se svými fanoušky rozloučit favorizovaný čau-čau.
Neslavně dopadl také vlkodav, který na olympiádě dokázal udolat i obávaného vlčího šampiona.
Peruánský naháč po boji s čivavím zápasníkem jen smutně konstatoval, že dostal na holou.

Čivavu nakonec dokázal zdolat až český fousek, který si stihl pořídit špunty do uší.
„Bylo to ale o fous,“ přiznává.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Nepadli si do noty

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 10: Zpívá celá cela

Drabble: 

Fotbalový zápas mezi cikádami a cvrčky byl předčasně ukončen pro nepokoje v hledišti. Přestože byli organizátoři dobře připraveni, rvačky diváků se neobešly beze škod.

Cvrččím fanouškům se podařilo proniknout na hřiště, kde začali okusovat fotbalový trávník. To si příznivci domácích samozřejmě nenechali líbit. Několik rváčů bylo převezeno na policii, ani v cele se však neuklidnili.

Své o tom ví brouk mrchožrout, který byl zadržen za výtržnosti na hřbitově. „Dělali neuvěřitelný hluk,“ popisuje. „Dovedete si představit, jak zpívají opilí cvrčci?“

Zoufalý brouk uprostřed noci požádal o přesunutí do vedlejší cely. Ani tam však klid nenašel. Trávily zde totiž noc rozběsněné cikády.

Obrázek uživatele eliade

Nehoda je přetěžká, když spadnete na ježka

Drabble: 

Během cyklistického závodu malých savců došlo k hromadné nehodě. Jeden z ježků nevybral zatáčku a havaroval. Plch, jedoucí za ním, zprudka zabrzdil a přelétl přes řídítka. Dopadl přímo na ježka.

„Tak bolestivý pád jsem ještě nezažil,“ stěžoval si. „Proč přede mnou nemohl jet třeba angorský králík?“

Větší štěstí měl vakoveverčí cyklista, který přes místo nehody jednoduše přeplachtil.

Tato událost znovu rozvířila diskusi o zařazení krytek na bodliny do povinné výbavy ježčích a dikobrazích cyklistů. Ti byli již dříve obviňováni z ohrožování ostatních sportovců. Podezření, že za jízdy záměrně rozhazují ostny, aby poškodili bicykly svých soupeřů, se však nikdy nepodařilo potvrdit.

Obrázek uživatele eliade

Dnes už všichni sledi na reklamu hledí

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Bývalý vytrvalostní plavec a několikanásobný medailista, plejtvák obrovský, si našel nové zaměstnání.

„Mnozí sportovci si po ukončení sportovní kariéry vydělávají v reklamním průmyslu,“ vysvětluje. „Já jsem se však vzhledem ke své velikosti raději než tváří reklamy stal plochou reklamy.“

Plejtvák, známý svým extrémně nákladným životním stylem, tak nyní brázdí oceány s tělem polepeným plakáty. Propaguje téměř všechno, od zdravé výživy až po filtrační systémy.

„Rád jsem přijal například nabídku od výrobce zubních náhrad. Díky jejich produktu jsem totiž ochutnal lahůdky, které mi předtím zůstávaly zapovězeny,“ pochvaluje si.

„A když si mě někdo kvůli tomu dobírá? Prostě to nechám plavat,“ dodává.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Zastav a stůj, již nesportuj!

Drabble: 

Koňská první ragbyová liga mění svůj název. Zkratku KoPrR vystřídá kratší KoPR.

Důvodem jsou poslední tři písmena původní zkratky, která mohou být hráči chybně interpretována.

“Dřeli jsme jako koně, abychom si vybojovali postup do první ligy,” popisuje trenér původně druholigových Houpacích Koníků. “Ale když jsme se konečně rozhoupali, naše výkony se rapidně zhoršily. Drezíruji své svěřence, co to jde, ale oni při běhu neustále zastavují,“ zoufá si.

Podle kritiků však tato změna nemusí pomoci. Může se totiž snadno stát, že ragbisté po postupu do KoPR ligy zkoprní, případně že jejich úspěchy půjdou do kopru.

Závěrečná poznámka: 

Obě zkratky jsem počítala jako 3 slova (obě jsou zkratkou téhož názvu o třech slovech). Připadalo mi to takto nejsprávnější. Ale pokud by s tím byl nějaký problém, drabble upravím.

Obrázek uživatele eliade

Šokující! Co stojí za úspěchem klíštěcí sáňkařky?

Drabble: 

Tomu nebudete chtít věřit! Tajná nahrávka odhalila, jak přišla klíštěcí sportovkyně ke své kondici.

Sáňkařka, která triumfovala na letošních zimních olympijských hrách, na nahrávce otevřeně mluví o tom, že pro získání svých neuvěřitelných schopností neváhala pít cizí krev, a to ne jednou, nýbrž třikrát. Díky tomu prý zesílila, a dokonce jí narostl další pár končetin.

O této zrůdné metodě se navíc nerozpakuje žertovat. „Díky krve sání nepustím se sání!“ recituje na nahrávce veselým hlasem.

Přestože tvrdí, že jí trojí sání krve stačilo, není jisté, že v této děsivé praktice nebude pokračovat.

Důrazně proto všem doporučujeme, aby se krvelačné sáňkařce vyhýbali.

Obrázek uživatele eliade

Jak udělat z komára buvola

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Mezi návštěvníky zápasu třetí buvolí fotbalové ligy došlo k nevídané hromadné bitce. Přítomní buvoli do sebe nejprve začali narážet a poté ze stadionu bezhlavě utekli.

Ukázalo se, že konflikt iniciovalo několik komárů, kteří buvoly donutili tlouci kolem sebe hlava nehlava, roh neroh.

„Zdá se, že svým dotěrným chováním nějak rozeštvali ostatní fanoušky,“ uvedl policista, který výtržníky vyslýchal. „Jak to udělali a hlavně proč, to vysvětlit odmítli. Po celou dobu výslechu si jen pískali.“

Důvod nastínil jeden z komárů až v rozhovoru s novináři. „Vstupenky na zápas byly neskutečně levné. Taková hostina a za tak málo peněz? To se prostě neodmítá!“

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Nešťastný taký dům bývá, kde slepice mlčí a kohout zpívá.

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Nahrazuji téma č. 4: Ženský úděl

Drabble: 

Paví krasobruslařky požadují veřejnou omluvu od svého kasuářího kostyméra. V otevřeném dopise poukázaly na jeho genderově nekorektní výroky, které měly zaznít při zkouškách kostýmů na letošní mistrovství světa. Pávice ho prý požádaly, zda by nemohl na jejich dresy přidat ozdobné prvky, aby se vedle svých tanečních partnerů neztrácely. Kasuár odpověděl, že jsou jen slepice a jako slepice musí i vypadat.

Podobnou zkušenost popisují i bažantí nebo kachní krasobruslařky. Podle nich si kostymér takto léčí komplexy z toho, že jeho žena je větší než on.

„Kasuár říkal, že naším nejdůležitějším úkolem je snášet, urážky však snášet nemusíme,“ dodala jedna z kachen.

Obrázek uživatele eliade

Slona ani květinou...

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Slavný šimpanzí tenista se dopustil nesportovního chování, když těsně před zápasem nechal poslat svému protihráči obří pugét květin. Jeho soupeř je přitom proslulý silnou pylovou alergií.

Sloní tenista nemoc z počátku kariéry tajil. Na stupních vítězů sice pokaždé slzel a posmrkával, všichni však předpokládali, že ho jen dojala výhra. Za vším však stály květiny, které medailisté dostávali.

Šimpanzův zákeřný útok nešťastného slona zcela odrovnal. Musel zápas vzdát.

„Jen si zkuste udržet chobotem raketu, když neustále kýcháte! Nebo trefit míček, když musíte pořád mrkat!“ rozčiloval se tenista později. „A víte, jak se pije slonovi s rýmou? Tohle šimpanzovi nikdy nezapomenu,“ dodal.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

My nechceme motýle

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Mezi hmyzími sportovními fanoušky se opět vzmáhá vlna rasismu. Terčem útoků jsou tentokrát motýli, prý kvůli nevhodnému chování na stadionech.

„Představte si to… V klidu sledujete fotbal, a najednou se k vám ze zadní řady natáhne motýlí sosák a vysosne vám všechno pivo. Zbude vám jenom pěna,“ popisuje situaci nejmenovaná pěnodějka.

„Je to hrozné,“ souhlasí kudlanka. „Když vidím motýla, otvírá se mi kudla v kapse.“

„Nejraději bych jim všem dal do nosu,“ dodává nosatec.

Nejedná se o první takový případ. V minulosti upadli v nemilost například tesaříci, kteří údajně narušovali statiku tribun, nebo potemníci, co záměrně ničili osvětlení na stadionech.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Až se tě jaro zeptá, co jsi dělal v zimě

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Vzpěračskou soutěž hlodavců překvapivě vyhrál křeččí reprezentant, který byl až doposud považován za outsidera. Za jeho vítězstvím prý navíc nestojí tvrdý trénink, nýbrž poplašná zpráva.

„Na podzim jsem se od jednoho vrabce dozvěděl, že přijde neobvykle tuhá zima,“ vypráví vzpěrač. „Doopravdy jsem se vyděsil. Několik dní jsem domů nepřetržitě nosil zásoby potravin. Až pak jsem si všiml, jak mé tlapky zesílily.“

Zima byla nakonec mírná, takže mohl křeček nabytou formu udržovat.

„Škoda, že jsem o této tréninkové metodě nevěděl dřív,“ smutní jeden z křečkových soupeřů, sysel. „Já jsem si před zimou udělal pouze zásoby tuku. A to kondici příliš nepomáhá…“

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

Přes ústa, nos, šátek dnes nos!

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Drabble: 

Přestože nedávno začalo jaro, zaznamenaly obchody se sportovním oblečením v posledních dnech rekord v prodeji lyžařských kukel, šátků a roláků. „Poptávka byla několikanásobně vyšší než na začátku zimní sezóny,“ popsal situaci jeden z prodavačů.

Podobný problém měli i prodejci domácích potřeb, kteří byli zaskočeni náhlým nedostatkem kolíčků na prádlo.

Záhadný jev se vysvětlil až v den konání finálového zápasu basketbalové ligy malých šelem, na nějž většina fanoušků dorazila se zakrytým obličejem.
„Měl jsem pocit, že nás přepadli maskovaní lupiči,“ přiznal pracovník ochranky, „než jsem si vzpomněl, proti komu domácí tým hraje. A všichni přeci víme, jakým způsobem skunkové nejraději faulují.“

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele eliade

O pár tisíc chlupů horší

Úvodní poznámka: 

Dost jsem váhala, které drabble vybrat, ale nakonec zvítězilo tohle. Důvod je prostý: kočky.
Psáno na téma Naostro.

Drabble: 

K ostré výměně názorů mezi sportovci došlo na atletickém mistrovství světa.

Slavná klokaní skokanka nařkla bezsrsté kočičí sprintery, že při běhu záměrně pohoršují diváky, když závodí nazí.

Kočky na oplátku obvinily skokanku, že při tréninku vždy nosí v kapse na břiše některého ze svých potomků, čímž je může ohrozit.

„Je to speciální tréninková metodu,“ brání se sportovkyně. „Když nacvičuji se zátěží, na závodech pak doskočím mnohém dál.“

I to, že obvinila zrovna bezsrsté kočky, a ne například morčata, však může mít jednoduché vysvětlení. Kdysi totiž v doskočišti dopadla do míst, které jeden z kočičích sportovců omylem zaměnil za veřejnou toaletu.

Závěrečná poznámka: 

Pokud se vám Novinky ze světa sportu líbily, můžete i nadále sledovat osudy zvířecích sportovců na blogu či facebookovém profilu sportovního novináře Braka Čabraka, kde jsou reportáže navíc doplněny naprosto jedinečnými ilustracemi od mého talentovaného spolužáka.
Těšíme se na vás! :)

Stránky

-A A +A