DMD Bonus č. 5 pro 17. 4. 2016.

Obrázek uživatele Ebženka

Dny sladké nevinnosti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Nahrazuji téma 12 - Cena dospělosti.
Drabble: 

Slečna Zuzana viděla, jak děti rostou, dospívají, stárnou a zapomínají, jaké to bylo být malý. Vždycky musela potlačit touhu zvednout oči v sloup, když před ní někdo zmiňoval nevinné, bezstarostné dětství. Jestliže se podívala na populaci Ankh Morporku, většina dětí se o sebe musela od malička starat, pracovat pro rodinu, a jako bonus k tomu chodit brzy spát, žádný alkohol a tabák. Ta privilegovaná menšina, kterou ona učila, se potýkala s vyjmenovanými slovy a dějepisnými daty, Jasoňovými intrikami a navíc představou svých rodičů, jak je mládí bezstarostné.
Zuzana nevěděla, jestli to je výsledkem milosrdného zapomnění, nebo spíš počínající stařecké demence.

Obrázek uživatele may fowl

Svatba, na kterou taky došlo

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 15 - Hrdinovi trapní příbuzní.

Drabble: 

Barbora měla roztomilý bílý klobouček a mně se zachvěla kolena, když se blížila. Skoro jako tenkrát na tenisovém kurtu, když jsem ji prvně zaujal svým svižným, byť ještě technicky nevytříbeným odpalem. Nemohl jsem uvěřit, že tomu již byly dva roky.
Teprve když jsem Barboru vedl od oltáře, povšiml jsem si dvou neblaze známých tváři v davu. Teta Kateřina mrkáním zaháněla neexistující slzy a křečovitě ždímala Miloušovo rámě.
Pochopitelně za námi po obřadu přicupitala, aby nám s plačtivým výrazem připomněla, že je snadno se oženiti, ale těžko rozženiti.
Odněkud se vynořil můj svědek a jal se jí osušovat suchý obličej kapesníkem.

Nákaza

Úvodní poznámka: 

Nahrazení tématu č. 16 - Dokonalý hostitel

Drabble: 

Byla pro ni perfektní, plná zášti, závisti, zloby a pohrdání.
Usadila se v ní, nejdříve využila zbytky nákazy, která se schovávala někde hluboko, pak se pomalu rozhlížela, rozšiřovala svůj vliv a upevňovala si pozice.

Samozřejmě s ní bojovali, ale když se hostitelka spojila s dalšími infikovanými, měla to spočítané. Nákaza hladově roztáhla svá chapadla a zakousla se do každičké její části, nikdo si ničeho nevšiml, jen někde na pozadí byl slyšet jemný šustot papíru, klepání do kláves a šílený smích.

Komentář: Společnost na pokraji hysterie

Nakonec, jak jinak, začala nákaza požírat samu sebe.

Nezanechá ale svou hostitelku rozbitou na kusy?

Obrázek uživatele Blanca

Londýnská smetánka

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Hrdinovi trapní příbuzní

Drabble: 

Vějíř Mrs. Meadows se pohyboval ve zběsilém rytmu.
"Jen se na ně podívejte," vzdychla ukrytá za ním tak, že ji slyšely jen Miss Burnwood a Miss Clearance, které jí seděly po boku.
"Na koho?" zeptala se i přesto Susan.
"Cringeworthiness level 7 na pravoboku: Mrs. Jennings a Charlotte Palmer by bylo slyšet i na metalovém koncertě."
Její dvě přítelkyně přikývly.
"Ale levobok je ještě podstatně výživnější - aspoň 9. Fanny a Mrs. Ferrars, které se rozplývají nad Lucy a Nancy, kterou se Lucy snaží nenechat prořeknout."
Miss Georgianna Darcy, stojící opodál se usmála. Tyhle dámy věděly, od koho se držet dál.

Obrázek uživatele Dangerous

Hynek

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma "levná kořist".

Drabble: 

Vždycky, když si vybíral mladé muže z téhle nebo té vesnice, odhadl přesně, co ho to bude stát. Někteří šli více než dobrovolně, na jiné platilo pár osvědčených triků a jihli mu v náručí. Nebo obráceně, jak se mu chtělo.
Když mezi stromy poprvé zahlédl Viléma, hlavou mu probleskla myšlenka, kterou rychle zapudil. Moc jednoduché. Moc mladý. Moc…
Žádost o schůzku a sázka u jezera ho přesvědčila. Jednou a dost.
Jenže planoucí tváře a hnědé oči vídal dál. Držel své loupežníky na jednom místě déle, než bylo rozumné. I Valdemar si všiml. Že tou ulovenou kořistí se stalo jeho srdce.

Obrázek uživatele Samantha

Les náhod

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Drablle za 2.4.2016 - Les náhod (Bonus)

Pro všechny, kteří doufají, že je cesta po které kráčí zavede na jejich pravé místo.

Drabble: 

Jsem typ člověka, který hledá jistoty. Snažím se za vším, co se mi kdy událo, vidět smysl. Nejsem věřící, ale domnívám se, že existuje osud. Prostě tak trochu doufám v nějaký velký plán, který tu pro mne je a jde jen o to jej objevit… Což bývá obvykle největší oříšek. Ale už jenom víra v to, že „důvod mé přítomnosti zde“ existuje, mi pomáhá přečkat každý den, který se zdá bezvýznamný, každou bolestivou zkušenost, nepříjemný problém… proto mne ze všeho nejvíc děsí představa, že tomu tak není. Že věci se dějí nahodile. Že celý život je pouze takový les náhod.

Podle kuchyně soudí se hospodyně

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 16 Dokonalý hostitel

Drabble: 

Stázka pobíhala domkem jako splašená. Kafe uvaří po obědě, koláče zbyl kus od neděle, ale co na ten oběd? Proč si panímáma vzpomněla přijít na návštěvu zrovna před polednem? Přece jí nedá krupičnou kaši! S masem uprostřed týdne by byla rozhazovačnou... už to má!
Postavila vodu na brambory, vedle na vajíčka. Zapražila jíšku, zředila, osolila a nechala bublat. Natáhla se po mléku – ne, smetanu tam vrazí, ať panímáma ví, jak si jí považuje.
Dochutila a za chvíli nesla na stůl, spokojená sama se sebou.
„Moc dobrý to máš, Stázičko, moc dobrý,“ chválila tchyně. „Já tedy do koprovky přidávám i kopr...“

Nerozvážnost

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Cena dospělosti

Drabble: 

Karolína Tomáše milovala, nebo si to alespoň myslela. Do třídy k nim přišel v sedmé třídě. Byl to sportovec, trochu tajemný (proč se sem přestěhoval), na všechny milý a vůbec strašlivě cool. Úplně jiný, než ostatní spolužáci.
V polovině osmé třídy jeli na lyžák. Už první večer jsem se s ním líbala. Byl tak okouzlující, když jí říkal, že ji miluje. Tak statečný, když utíkal skrze okno, když je večer kontrolovala učitelka. Poslední večer řekla na jeho návrhy ano.
Za týden se potom odstěhoval do Ostravy. Brečela a ještě mnohem víc brečela, když se jí začalo pravidelně dělat ráno špatně.

Obrázek uživatele Erys

První návštěva

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 16 Dokonalý hostitel.

Drabble: 

Dodnes si pamatovala, jak u něj byla poprvé.
Otevřel jí dveře hned po krátkém zvonění, aby mohla dát najevo, že už přišla, ale nemusela čekat.
Vzápětí jí pomohl z kabátu a srovnaný ho pověsil na věšák.
Nabídl jí pití. Poprosila o čaj a on dal vařit vodu.
Zatímco se voda vařila, ukázal jí místnosti, a pak dal přesně na 3.18 minuty louhovat sáček.
Do ideální vzdálenosti před ní postavil šálek a chvíli konverzovali o počasí.
Ukazoval své znalost, ale zároveň jí nechával prostor projevit se.

Tak to šlo dál. Byl jednoduše dokonalý.

Dlouho jí to imponovalo. Teď ji to děsilo.

Závěrečná poznámka: 

Inspirováno jednou povídkou ze sbírky Zákon chrličů od Evy Žilkové.

Obrázek uživatele Teja

Osm let studia. Jedna zkouška.

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma Cena dospělosti z 12.4.2016

Drabble: 

Jelen, Tesařík a Čtverec už to dávno měli za sebou. Žabák s Rejskem taky. Trubec ne, protože ho ke zkoušce nepustili. Letos to čekalo Nerosta, Koljušku a Kobru, příští rok Houbu a Snílku. Pro Kučeru, Lžičku, Tušalaje a Broučku to bylo ještě daleko.
Maturita. Zkouška dospělosti. Všichni maturovali z bilogie. Od Hrošice byli celkem dobře připravení, stejně se ale museli šprtat, drtit - no prostě dost učit. Leželi v knížkách od rána do večera. Procházeli si zápisky z celých osmi let studia. "Když tomu obětujeme všechen svůj čas, měli by nám za to něco dát. Za zkoušku dospělosti, cena dospělosti,ne?"

Závěrečná poznámka: 

Achjo. BJB

Obchodní jednání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma Dokonalý hostitel z 16.4.

Drabble: 

Skupinka se už dlouho radí. Ti mladší zastávají názor, že náš hostitel představuje pro budoucnost firmy dokonalého obchodního partnera, kterého je potřeba si předcházet. Snaží se na něj zapůsobit co nejlepším dojmem. Pečlivě vyplnili dlouhatánský dotazník, o jehož předložení hostitel požádal, dříve než přikročíme k jednání.
Druhá část skupinky se domnívá, že klást otázky typu: „Kolik let produktivního života vám ještě zbývá?“ není možné a marně poukazuje na množící se důkazy nelidského jednání v hostitelově firmě.

Mladí se však chovají se dále podbízivěji. Jejich hlasy už dokonce zní kovově a jejich pohyby jsou strnulé. Lze ale uzavřít kontrakt s robotem?

Obrázek uživatele Marek

Zachránce dětí

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Hrdinovi trapní příbuzní

Drabble: 

„Když on je Péťa takový dobrák. Já jsem na něho byla vždycky strašně pyšná,“ pocuchá postarší paní chlapce, který stojí vedle ní a zoufale se tváří do objektivu televizní kamery.
„Víte, teď jsem na něho pyšná ještě víc. Když skočil pro toho chlapečka do té vody a pak ho vytáhl, úplně jsem se štěstím rozbrečela. Víte, on byl vždy takový malý, vyzáblý, vždy ho všichni šikanovali, třeba jednou, jednou ho spolužáci na základní škole zamknuli do jeho školní skříňky a on v ní zameškal jednu celou hodinu, než ho osvobodil školník. Pak mu zase nacpali hlavu do záchodu a spláchli.“

Obrázek uživatele Elrond

Cena za samostatnost

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma č. 12 Cena dospělosti

Drabble: 

V prvních dech jsem byl nasraný na otce za to, jak se ke mně zachoval. Byl jsem rozhodnutý mu ukázat, že se o sebe dokážu postarat sám.
Brzy jsem však zjistil, jaké neštěstí bylo mít bohatého tatínka, který se o mne staral. Do budoucna jsem měl převzít jeho firmu, protože jsem nejstarší. Teď jsem zjistil, že si nemám, co napsat do životopisu. Setkal jsem se z nezájmem firem o mou skvělou osobu. Výsměchem lidí na pohovorech. „A vy pro nás chcete pracovat proč?“ A do toho mi vůbec nepomáhal Fingon, který začal být po měsíci nevrlý. Být dospělý není snadné.

Obrázek uživatele Sharlotte

(Ne)zodpovědnost

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dopisuji: DMD č. 12 pro 12.4.2016. Téma: Cena dospělosti

Drabble: 

"Jak to jako myslíš, že nemáš klíče? A jak se teď asi dostaneme dovnitř?"
"To nevím," přiznala jsem.
"Dobře, tak máš číslo na domovníka?"
"Jo, v mobilu..."
"Tak mu brnkni, ať nám otevře, když jsi ztratila ty klíče."
"Když ono ale...já nemám mobil. Někam utekl. Jako by měl nožičky."
"Já se z tebe snad zcvoknu! Pořád říkáš, že chceš, abych s tebou jednala jako s dospělou, pak se ale odstěhuješ a když za tebou přijdu na návštěvu, tak mi před vchodem oznámíš, že se nemáme jak dostat dovnitř. Chceš, abych tě brala jako dospělou, ale ty jsi tak nezodpovědná!"

Spisovatelská rada

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Hrdinovi trapní příbuzní

Drabble: 

„Ten hrdina musí být hrozně hustej,“ položil jsem nohy vedle výdechu topení.
„Bude neskutečně namakanej,“ radil Ten druhý.
„Právě že ne. Když bude namakanej, nebude to ono.“
„Jak že to nebude ono. Musí bejt namakanej. Chceš, aby vytáhl třistatunový stroj z dvacetimetrový propasti.“
Nejhorší je, když mi Ten druhý kecá do psaní knížky tak, jako zrovna teď.. Nemá žádné literární střevo, ale jediné, co mu ke štěstí stačí, je kecat mi do úplně všeho.
„Tak mu dej nějakou rodinu. Aspoň bude mít důvod pomsty.“
„Rodina ne, ta je pěkně trapná,“ bodlo mne u srdce při vzpomínce na mou mrtvou rodinu.

Na panáka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma č. 13 Šli tři, šli dva, šel jeden...

Drabble: 

Na prvního panáka se vydali tři, Máňa, Evžen i Viktor. Dali si ho na zdraví a na seznámení. Když s ním nikdo nepromluvil ani slovo, Viktor pochopil, že byl asi seznámen už dost a že je u stolu navíc.
A tak na druhého panáka šla jenom Máňa s Evženem. Dali si ho na život, protože toho není nikdo dost. Evžen mhouřil oči, mrkal, klopil víčka. Máňa se chvílemi i začervenala.
Na třetího panáka šla Máňa sama. Dala si ho na uklidněnou, když se ukázalo, že Evženovy oční kreace byly způsobené ospalostí a on to zalomil vprostřed věty do jejího výstřihu.

Závěrečná poznámka: 

navazuje na první večeři

Obrázek uživatele Smrtijedka

O princeznách

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji za téma Šli tři, šli dva, šel jeden... z 13. 4.

Drabble: 

Tři princezny z pohádky, jedna s vlasy havraními, druhá hnědovláska, třetí blondýnka, bydlely v začarovaném hradě. Nic jim tam nechybělo, až na opravdovou lásku, a tak Andromeda odešla.
I když se vdaly a odstěhovaly, nikdy neodešly od sebe. I když ta starší skončila v temnotě cely, byly dvě. Pak jediný záblesk zbavil Bellu života a Narcissa zůstala sama. Poprvé v životě neměla ani jednu sestru.
Po nějakém čase se rozhodla, že tak už dál nemůže, a poprvé po letech zaklepala na dveře své sestry. Té, která byla méně mrtvá než ta druhá. Třeba, jenom možná, mohou být zase jednou dvě.

Závěrečná poznámka: 

Tak nějak tuším, že to nedopadne a je mi z toho smutno.

Obrázek uživatele Keneu

Vzpomínky do sedla zvou

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma DMD č. 13. pro 13. 4. 2016. Šli tři šli dva šel jeden...
a opravdu se divím, že to tady ještě není

Drabble: 

Do divadla přišli tři. Skladatel, klavírní virtuos a roztomilý pitomec s dolíčky ve tvářích. Pro všechny se našlo využití.
*
„Šli dva, šli tři. Kolik jich šlo?“
„Nevím.“
„Šli dva Šlitři, Šlitr, jestli to nedojde tobě, tak už nikomu!“
„Ahá! Pět.“
„Byli dva. Ten ve slamáku byl Suchý a ten v buřince mokrý.“
„Slamák promokne, napiš to opačně.“
Ten menší zaťukal většímu na pokrývku hlavy.
„Nemůžu.“
*
Pak obnosil vestu, nechal zvadnout tulipán a zapomněl purpuru či oběd na plotně. Po zemi se rozprostřely pramínky vlasů jeho poslední Zuzany nebo Terezy. Nehybný výraz golema přestal být komickou přetvářkou.
Dál šel jenom jeden.

Závěrečná poznámka: 

a původně jsem to chtěla komické, abyste věděli...

Přesun

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma č. 16 - Dokonalý hostitel
Navazuje na Příbuzenský spletenec http://sosaci.net/node/20766

Drabble: 

„Přesouváme se na Manor,“ zavelel Lucius. „Tady je přenašedlo.“
„Proč se nemůžeme přemístit?“ ptal se podezíravě Bill.
„Ochrany sídla nenechají momentálně projít nikoho kromě mě, mého syna a těch, které jeden z nás doprovází. Musíme tam tedy vstoupit všichni společně,“ vysvětlil jednoduše. „Temný pán tam nepobývá už dlouho, před pár dny jsme se Severusem vše prověřili a obnovil jsem rodové štíty.“

Všichni nezmijozelové na sebe hleděli poněkud nejistě. Pořád nevěděli, nakolik můžou Luciusovi věřit.

„Tak jdeme!“ řekla nakonec odhodlaně Minerva.

Chvíli poté Lucius všem naléval výtečnou dvanáctiletou skotskou.

„Prosím, posaďte se,“ pokynul rukou ke křeslům u krbu, prototyp dokonalého hostitele.

Obrázek uživatele Dia

Jak šel čas

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji Šli tři, šli dva, šel jeden
Mimochodem zmeškala jsem tenhle týden ještě jedno drabble a moc se za to stydím.
Maturita je pruda.

Drabble: 

Mattéo, Judith a Raph. Tři lidi, kteří pro něj byli důležití. Henryho nepočítal, to byl robot. Byl na sebe docela pyšný, že měl konečně kamarády normální lidi. No, ne normální, ale prostě lidi. A nedej bože, aby se dozvěděli, že je má za kamarády. Byl by jim pro smích.

„Kde je Judith?” ptali se.
Nedokázal odpovědět.
Zbyli mu jen dva. Mattéo a Raph. Věděl, že Mattéo se bez Judith neudrží. Ale doufal.

„Kam jdeš?” ptal se Raph.
Visiteur se jen smutně díval.
Mattéo zmizel. Zbyl jen Raph. A tak ho nechal být.

„Mně se nezbavíš,” řekl Henry.
Visiteur se usmál.

Závěrečná poznámka: 

Ale tak, ve čtvrté sérii se to trochu urovná, víme? :D

Obrázek uživatele Danae

Itinerář intenzivního domazlování

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 11 - Levná kořist
Doktorovi děkuju za zapůjčení fandomu :)

Drabble: 

Týden po příchodu malého tvora svolal Košín naléhavou poradu. Flipchart i powerpoint byly v pohotovosti.
“Podmazlenost je kritická,” začal u prvního grafu. “Malý tvor okupuje náruče a klíny zhruba osmdesát procent denního času a dvacet procent nočního. Hrozí citová deprivace. Návrhy?”
Želvík otočil list na flipchartu. “Navrhuji pracovat s tím, co máme, a rozdělit itinerář intenzivního domazlování na zbývající čas. Tobě přenechám kolena a klíny. Sám obsadím krmení. Je experimentálně vypozorováno, že je při něm jedna ruka volná na hlazení.”
“Co když na to nepřistoupí?”
“Budu intenzivně kníkat.”
“Zabere to?”
“Jsou rozrušení a nevyspalí. Jejich obraně dávám tak třicet vteřin.”

Obrázek uživatele Zanthia

Pod kontrolou

Úvodní poznámka: 

Navazuje na První kontakt.
Náhrada za tému Cena Dospělosti

Drabble: 

Doslova jsme do sebe narazili na schodech. Skoro bych až uvěřila, že náhodou.
„Vypadáš rozladěně. Copak teď plánuješ?“ stál o schod níž a tvářil se téměř ustaraně.
Měl ale pravdu, rozladěná jsem byla. Čas na zlepšovák nálady.
„Nějaké návrhy?“
„Pojď se koukat na hvězdy.“
Nadzvedla jsem obočí. Být o pár let mladší tak mi to bude připadat krásně romantické. Teď v té představě není nic jiné než temné uličky a spousta špatností.
Nakonec, ať si myslí, že má kontrolu. To mi hraje do karet. Přikývla jsem a vyrazila za ním ven.

***

Doopravdy jsme pozorovali hvězdy. S odborným astronomickým výkladem. Parchant.

Seznamovací večeře

Úvodní poznámka: 

Nahrazuju téma č. 16 - Dokonalý hostitel.

Drabble: 

Napsala si seznam, co všechno musí stihnout připravit, než nastane den D. Ta večeře měla být vrchol jejich dosavadního vztahu a všechno muselo klapnout. Její partner poprvé přivede na návštěvu své rodiče, aby ji poznali. Byla nervózní, ale věřila, že udělá dobrý dojem. Pečlivě si připravila menu, aby všechno chuťově zapadalo. Sice to byly náročné recepty, ale věřila, že to jeho rodiče ocení. Připravila hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi, poté udělala svíčkovou s hovězím masem a houskovým knedlíkem a do misek nachystala řapíkatý celer. Rodiče se při pohledu na menu omluvili, že jsou na celer alergičtí. Přesto prošla.

Obrázek uživatele HCHO

Šeherezáda

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 10: Etymologie slova džin.

Drabble: 

„Tati, co to je etymologie?“ Ptá se malej Péťa.
„To znamená, z čeho dané slovo vzniklo. Třeba zrovna ta etymologie je ze dvou řeckých slov a význam je něco jako nauka o původu slov. Všechny logie jsou nějaký nauky.“
„Aha.“
„Nebo třeba dobromysl. Když vám z ní maminka vaří čaj, tak vám to dobře myslí a nebrbláte na sebe.“
„Jooo, a Šeherezáda měla šeredný záda“ chechtá se.
„Kdepak, to bude něco arabsky. Naopak, musela bejt moc krásná, aby toho chána ukecala celou noc“
„Třeba jí pomáhal nějakej džin“
„No, pokud je to v arabštině odvar z makovic“ Chechtají se oba.

Obrázek uživatele peva

Večerná idylka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahradzujem téma č. 11 "levná kořist"

Drabble: 

Bol večer, oheň veselo plápolal a decká nebolo možné nahnať do postele.
"Tatíí, ešte jednu rozprávku!" žadonil ten starší.
"Napríklad o Jainovi Dlhokrokom." zdatne mu sekundoval ten druhý. Torian sa zatváril prísne, ale keď na neho aj najmladší potomok vyvalil prosebne svoje kukadlá, vzdal to.
"Tak dobre! Ale potom pôjdete hneď spať!" nasadil svoj najautoritatívnejší tón. Decká sa natešene usalašili pred kozubom...
***
Keď prišla Yola, našla ich všetkých spať. Dlhé roky praxe jej napovedali, čo presne sa stalo.
"Môj pán manžel," brblala, keď odnášala deti do postele. "Hrdina z bitky o Dvojriečie. A taká ľahká korisť pre tie naše decká..."

Obrázek uživatele Gary Stu

Selhání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za DMD č. 14. pro 14. 4. 2016. Téma: Pastelky

Drabble: 

„Jsi zajatcem impéria Daleků,“ oslovil dítě kreslící jasnými barvami po ulici. „Jdi nebo budeš exterminován!“

Dítě zvedlo hlavu a se zájmem si prohlédlo vozík mluvící zvláštním hlasem a připomínající pepřenku.

„Jdi nebo budeš exterminován!!“ opakoval Dalek.

Dítě usoudilo, že barvičky jsou zajímavější.

Dalek zmateně zamával očním stonkem a zavrzal hlavou. Podle dostupných dat se měl tvor vzdát, nebo začít utikat. Dalek vyslal signál zbytku armády. Invaze se na zlomek vteřiny zastavila. Poté se Daleci stáhli.

Po mnoha letech přehodnocování strategie došlo Dalecké vedení k nepopiratelnému závěru - potřebují jasné barvy, aby nebyli přehlíženi.

Tak vzniklo nové paradigma Daleků a prototyp Tvůrce.

Závěrečná poznámka: 

Protože BJB, nic mě nenapadá a nefunguje mi pořádně internet :-(

Jedná se o ty barevné Daleky z Victory of the Daleks (tj. Daleci na tříděný odpad); nevím, jak (a jestli) se překládá 'new Dalek paradigm' a 'Progenitor'.

Obrázek uživatele Tyfónek

Příbuzní pejska a kočičky

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma "hrdinovi trapní příbuzní"

Autorovi bude v květnu 9.

Drabble: 

Kočička a pejsek byli hrdinové. To ví každý. Pořád se pouštěli do akcí a pořád se jim něco nedařilo. Ale to jejich příbuzní, ti byli úplně jiní. Šlo jim jenom o jídlo a o jídlo a o jídlo …
Tak jednou pejsek řekl, že už to dál nesnese. Jeho příbuzný jim dokonce sežral dort! A kočička na to dodala: „A ti mí příbuzní se lízaj! To je tak neslušný! Já se třeba meju v neckách.“ Pejsek říká: „A jeden můj příbuznej si dokonce vydrbává blechy. A ani neumí chodit po dvou.“ „Co kdybychom je naučili slušnýmu chování,“ říká kočička.
„Ne, nesmysl.“

Knihovna

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za včerejší téma "dokonalý hostitel"

Drabble: 

Ten, komu se podaří prosnít do knihovny, pozná, že Lucien je opravdu vynikající hostitel. Provede vás, vysvětlí, kde jsou knihy nikdy nenapsané, kde příběhy, které se předávaly jen ústně, a kde ty, jejichž stopy zůstaly už jen v myslích dávno mrtvých snících. Je tu i nekonečný oddíl interpretací a dezinterpretací (některé příběhy mají tolik verzí, kolik je snících). Básníci si mohou přečíst své nikdy nenapsané básně, pragmatici knihy svých rad do života. Nechá vás volně bloumat mezi regály nebo usadí do pohodlného křesla a přinese čaj a sušenky (zde můžete do knih i drobit).

Po probuzení si však nic nepamatujete.

Obrázek uživatele Queen24

Klíče

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma ze soboty 16.4. Dokonalý hostitel

Drabble: 

Přehrabovala se v tašce. Musí tu přece být... Zarazila se. Ráno se pohádali. Vybíhala na poslední chvíli... A klíče nechala doma! Tiše zaklela. A její přítel se vrací až zítra. Co teď? Sedla si unaveně na schody a opřela se o zeď.

Klaply dveře od výtahu. Na chodbě se rozsvítilo. ,,Ahoj! Co tady děláš?" Patrik, jejich soused. ,,Nemám klíče. Dan přijede zítra." Byla unavená, hladová, naštvaná... Proto ani nic nenamítala, když ji pozval k sobě.

Uvařil večeři.
Povídali si.

Vyslechl ji.

Otevřel víno...

Byl dokonalý utěšitel, ušklíbla se o měsíc později.
A já dokonale pitomá.

Svírala v ruce těhotenský test.

Závěrečná poznámka: 

No, snad jsem téma dodržela... Hostitel může být i utěšitel ne? ;)

Obrázek uživatele Bestie

Tři pastelky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Edit Tým Bleskobrku - zařazeno do správného tématu. Nahrazuje téma č. 14 - Pastelky
Drabble: 

Trčím v téhle ledové pustině už dva týdny. Všechny moje pokusy o znovuzprovoznění letadla skončily nezdarem. Nemám už ani vodu. O jídle ani nemluvím. Ze všech míst, přes která vedla cesta, jsem musel skončit na jediném, kde nemám šanci, že mě někdo najde. Jsem příliš vysoko a 1200 kilometrů není žádným směrem vůbec nic. I kdyby nade mnou někdo letěl, nemohl by si mě všimnout. Jsem smířen s tím, že tu zemřu.
V kapse mám 3 pastelky. Připomínají mi večery, kdy sem si jako malý kreslil náčrtky letadel. Otec mě pak večer vždycky podrbal ve vlasech.
„Jsem na tebe pyšný…“

Stránky

-A A +A