Forrest Gump

Obrázek uživatele Kleio

Otcovské rady

Fandom: 
Drabble: 

Víš, milý Forreste, bejt idiot, to není žádnej med. Ty to možná nevíš, a Bůh ví, že to snad na vlastní kůži ani nepoznáš, ale není to pěkný. Lidi se smějou, i když jim odmalička říkaj, že mají bejt hodný na postižený lidi. Tady kolem jsou na mě i na tebe všichni hodný. Asi to bude mít něco společnýho s tím, že jsem podle všeho nechutně bohatej. Ale víš, milý Forreste, bejt idiot znamená bejt vždycky sám. Já jsem měl štěstí a měl jsem svou mámu a pozdějc taky tvoji mámu, ale teď, když odjedeš do školy zůstanu vždycky sám.

Obrázek uživatele Skřítě

Hrdina, kterého nelze nemilovat...

„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš“ řekl Forrest a s prostinkým výrazem natáhl ruku k vedle sedící ženě. „Poslední, lískooříškový.“ Ženu přepadly rozpaky. Jak nabízenou cukrovinku slušně odmítnout?! Od té doby, co přestala kouřit, vytvořila si závislost na cucavých bonbonech. Odvykačka ji stála hodně sil a tenhle jediný bonbón by celé snažení mohl pokazit. Váhavě natáhla ruku a rychle bonbon polkla. Už teď měla výčitky svědomí.
Po chvíli se výraz jejích očí změnil, zesinala a...
Forest se spokojeně usmál a přešel k jiné lavičce… je dobré mít tak věrné posluchače, že si jeho příběh dobrovolně vezmou do hrobu.

Fandom: 
Obrázek uživatele Rebelka

Utíkej!

„Co není v hlavě, musí být v nohách, Gumpe.“
„Ale poručíku Dane, vy nemáte nohy.“
Nevím, proč tenkrát poručík Dan skočil do moře a plaval vedle lodi, dokud nezapadlo slunce. Asi to bylo jedno z těch jeho zvláštních hledání Boha. Když mi dovolil, abych mu pomohl nahoru, řekl jen: „Mluvil jsem o tobě, pitomče.“ A byl tak unavený, jsem mu ani nestihl vysvětlit, že neměl pravdu.
Volali: „Utíkej, Forreste, utíkej,“ a já hned poslechl. V deseti letech utečete všemu. Ale když jsem se díval do Bubbovy mrtvé tváře, pochopil jsem, že některé věci vás dohoní, i když běžíte jako vítr.

Fandom: 
Rok: 
2010
-A A +A