Povídání o pejskovi a kočičce

Obrázek uživatele Tyfónek

Kočička vaří

Úvodní poznámka: 

Odkazuji na mámino drabble http://sosaci.net/node/41090

Drabble: 

„Tak co, Kočičko,“ povídá Pejsek, „co bude k večeři?“ „Bude koprovka, Pejsku,“ povídá Kočička. „Nééé, koprovku né, ty ji vůbec neumíš!“ říká zoufale Pejsek. „To kosti na měkko, ty by byli lepší …“, přesvědčuje Pejsek. „Ale no tak, viděla jsem upoutávku na nějakej kurz, prý se to jmenuje Kurzy koprolalie,“ zajímá se Kočička. „No jo, vypadá to docela dobře, ale nechápu, proč tolik mluví sprostě …, snad tě tam naučí dělat koprovku.“ strachuje se Pejsek. „Pejsku, podívej, tohle vypadá líp: ZDEŇEK POHLERICH, NOVÁ KUCHAŘKA, I PRO NEZKUŠENÉ.“
„No jo, Kočičko, ale víš …“ říká Pejsek. „Žádné ale, to chci mít!“ odmítá Pejska Kočička.

Obrázek uživatele Tyfónek

Kauza náhubky

Drabble: 

3. dubna

VYJÁDŘENÍ K SITUACI OD ANIMOVANÝCH HVĚZD. Podle nepodložených informací se chystají vyjádřit známé animované hvězdy k situaci koronaviru. Nejspíše se jedná o Pejska a Kočičku, Večerníčka nebo Karkulku. Pro více zpráv vás budeme informovat.

4. dubna

VYJÁDŘENÍ PEJSKA A KOČIČKY. Z anonymního zdroje jsme dostali vyjádření Pejska a Kočičky. Cituji „Zůstaňte doma, když se jdete venčit, mějte náhubky.“

5. dubna

REAKCE NA PROHLÁŠENÍ PEJSKA A KOČIČKY. Zpráva, která zasáhla všechny: na ulicích se místo roušky začínají nosit náhubky. Neuvěřitelné!

6. dubna

OMYL, bohužel musíme odvolat minulé tři články. Jenom uvedeme, že nechceme mít problém s Pejskem a Kočičkou.

Obrázek uživatele Tyfónek

Jak se Kerbík naučil počítat

Drabble: 

„Kočičko“, zeptal se jednou pejsek, „nechceš se mnou jet za Kerberem, bratrancem z druhého kolene?“
„Ne pejsku, jedu za sfingou, bratrovou sestřenicí z třetího kolene,“ odpověděla mu kočička.
V Řecku:
„Tak co, Kerbíku, jak jde služba?“ zeptal se Pejsek.
„No, jde to, ale Hádés zavádí nový řády, chce po mně, abych se učil matiku, řečtinu a podobně,“ odpověděl ustaraně Kerbík.
„A co po vás chce?“
„Nejvíc matiku, jako třeba 6:2.“
„Tak dej hlavy dohromady, takhle, a kolik čumáků teď vidíš?“
„Tři, proč?“
„Vidíš Kerbíku, až se tě na něco podobného budou ptát, tak si vzpomeň na oči a čumák.“

Obrázek uživatele Tyfónek

Meteor

Drabble: 

To bylo tenkrát, když pejsek s kočičkou ještě pozorovali hvězdy. Dokázali je pozorovat třeba celou noc, vždycky si pohodlně sedli a dívali se. No a jak časy plynuly, rozhodl se pejsek, že si pořídí dalekohled. Jednou, když byl jasný večer, se pejsek díval do dalekohledu. A tu náhle povídá:

„Jasnější hvězdu jsem neviděl, kočičko, ta hvězda je tak velká a jasná, že si musím zakrýt oči.“

„Máš pravdu, pejsku, ale proč se ta hvězda pořád zvětšuje?“ řekla zmatená kočička.

„Třeba se staneme svědky vybuchnutí hvězdy, to je velice vzácné,“ řekl s nadšením pejsek.

„Počkej, ona se přibližuje … utíkej!“ vykřikla kočička.

Obrázek uživatele Tyfónek

Co je to pelyněk?

Drabble: 

„Slyšet - mlýn - blýskat se - polykat - plynout - plýtvat - vzlykat - lysý - lýtko - lýko ... - plyš“ odříkal pejsek.
„No tak pejsku, snaž se, takhle tě ta vyjmenovaná slova nenaučím, zapamatuj si, že za „lýko“ je „pelyněk,“ napomenula ho kočička.
„Zatracenej pelyněk ... už popátý jsem na něj zapomněl, k čemu tam vúbec je?“ mračil se pejsek.
„K tomu, abys věděl, že se tam píše y, pejsku“ usmála se kočička.
„A vlastně jsme se tě chtěla zeptat, když píšete zítra tu písemku z přírodopisu, co je to pelyněk,“ nasadila vyptávací tón kočička.
Pejsek samozřejmě nevěděl, tak radši mlčel.

(mami, dodělej mi tam sedm slov, řekl Tyfónek)

Obrázek uživatele Tyfónek

Výlet

Drabble: 

Pejsek naštvaně mlčel. Ale v duchu si uvědomoval, že to byla i jeho chyba. Nedával nic najevo, takže kočička předpokládala, že si pořád myslí, že to byla jenom její hloupost. Kočička dobře věděla, že to byla kolektivní chyba. Neměla zapomenout mapu a kompas a pejsek neměl myslet jenom na jídlo. Uvědomili si to až v lese, když se ztratili.

„Alespoň se můžeme orientovat podle lišejníků a polárky, nebo podle letokruhů,“ neztrácela naději kočička.

„Lišejníky rostou na všechny strany, je dopoledne, polárka nesvítí a letokruhy ... žádný pařezy nevidím,“ vyvrátil její naději pejsek.

Jediné, co bylo dobré, bylo, že měli to jídlo.

Obrázek uživatele Tyfónek

Noční procházka

Drabble: 

To byly časy, kdy si pejsek s kočičkou hráli od rána do večera. Ale kočička si "hrála" i v noci (chytala myši a běhala). Teď už to nedělá, proč ne, to se dozvíte hned.

Jednou, když byl parný letní den, se kočička rozhodla, že půjde na svoji noční procházku. U domu to bylo dobré, halil jí závoj černočerné tmy. Když už byla na kraji parku, rozžehly se všechny lampy. Ani v nejvzdálenějším rohu nebyla tma. Kočička chtěla chytat myši, a na myši potřebuje tmu.

Desátá hodina odbila, lampy ještě svítily ...

A od té doby lampy svítí a kočička nic neloví.

Obrázek uživatele Tyfónek

Pejsek a kočička trochu jinak

Úvodní poznámka: 

To to je Alternativní realita

Drabble: 

Všechno je tak trochu jinak, doba se zkrátka změnila. Ve třicátých letech minulého století to bylo jiné. Pejsek s kočičkou už nedělají bláznivé kousky jako dříve. Člověk musí jít s dobou, tak se pejsek s kočičkou rozhodli, že budou moderní. Na příklad pejsek si založil youtubový kanál a v nejbližší době oslaví 100 tisíc odběratelů.(Pejska málem kleplo, když mu někdo odhlásil poslední odběr). Proslavil se tím, že natočil World of Dogs a vlogy se slavými pejsky. To kočička si vybral jiný směr kariéry, dělá modelku. Vyhrála druhé místo na soutěži krásy. (Zase pejsek jí potom musel utěšovat tři dny.)

Obrázek uživatele Tyfónek

Seznam věcí

Drabble: 

"Takže příští týden ve středu mám narozeniny," povídá pejsek. "Kam jsem to dal ... už vím, tady je můj seznam věcí. Zajímá tě to, Kočičko?" "No, to teda jo, Pejsku."
"Tak tady to je."
- Lego za 5000 Kč
- horsko-silniční kolo
- Nerf rotační kulomet
- letadlo na ovládání (ne made in China)
- hromady kostí
- Laser game (pro 8 pejsků)
- koník, který by nebyl neposlušný
- cesta kolem světa (nemusí být za 80 dní, ale ať navštívíme všechny kontinenty)
- vydat se do dánského Legolandu
- vydat se do Vesmíru
- podívat se do Afriky za africkými pejsky
- sníst ty nejlepší granule
"A co když řeknu ne, Pejsku?"

Závěrečná poznámka: 

Inspirováno skutečností z mého života

Obrázek uživatele Tyfónek

Výlet za Tučňáky

Úvodní poznámka: 

volně navazuje na http://sosaci.net/node/30983

Drabble: 

Kočička si jednou čte knihu o tučňácích a najednou vykřikne, „Ty jo, tam bych se chtěla podívat!“ „A proč bys chtěla jet na Antarktidu, Kočičko?“ „Protože ti tučňáci jsou strašně roztomilí.“ „No dobře, Kočičko, tak jedeme.“ (Tentokrát měli už více peněz než minule.*) Tak vyrazili na Antarktidu. Když dorazili, bylo před nimi hejno tučňáků. „Ti jsou ale dobře naložení, pejsku,“ povídá Kočička. „Jo to jsou, ale na čem jsou naložení, to nechápu. Já bych je naložil na rožeň...“ „No Pejsku, přece bys nesežral tak hezké ptáky!“ „Ty máš co říkat, Kočičko.“ „Ty přece víš, že jsem s tím přestala, Pejsku.“

Obrázek uživatele Tyfónek

Raději na dno oceánu ne

Drabble: 

"Tak co, Pejsku, už jsi něco vymyslel?" ptá se Kočička a přitom přemýšlí, kam se o prázdninách vydat. "Tak mě napadlo, že můžeme jet na Měsíc nebo na dno oceánu." "Ehm, myslíš si, že jsme tak známí jako Krteček, abychom mohli letět na měsíc?" odpoví mu Kočička. "To asi ne, ale mohli bychom alespoň plout na dno oceánu?" "No, tak to můžeme zkusit." "Pejsku, stačí nám 200 Kč?" "Leda tak na to, aby tě naučili plavat, Kočičko."
(Možná by jí vůbec nenaučili plavat, takže to budou vyhozené peníze a utopená Kočička, pomyslel si Pejsek). "Tak to raději prožereme v cukrárně."

Obrázek uživatele Tyfónek

Prohlídka města

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Pejskovi poker celkem šel. Pak dokonce něco vyhrál. Kočičce šla víc karetní hra zvaná „Black jack“. Nakonec je to omrzelo a rozhodli se, že půjdou do města. (Kasíno u Míci bylo na okraji města.) Kočička vzala s sebou mapu města, která byla úplně bílá. Řekli si, že postupně budou obcházet všechny městské části, a že si je budou barevně označovat, když je projdou. Tak vyrazili. Byli v čínské čtvrti nebo ve vietnamské čtvrti, ale také v historické části. Tak prošli celé město. “Celé? Vždyť je tady ještě jedno bílé místo!“ "To je to nejdůležitější místo." „Proč?“ "Tam je hodně cukráren."

Obrázek uživatele Tyfónek

Kasíno u Míci II

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Když Pejsek s Kočičkou dorazili ke kasínu u Míci, stála přede dveřmi Gorila (doslova Gorila). "Pusťte nás dovnitř, prosím"." Nejste náhodu moc malí na to, abyste chodili do kasína?" odpověděla ta Gorila. "No dovolte," namítl Pejsek, "nejsme žádné děti." Kolik je vám let?" zeptala se Gorila. "Mně je deset let, a tady Kočičce taky." "A máte peníze?" "Ano!" "V pohodě, můžete jít." "Pojď si peníze vyměnit za žetony, Kočičko." Nejdříve šli hrát ruletu, ale tam se jich zase ptali, kolik jim je. Tak šli hrát poker. Pejskovi se ze začátku dařilo, ale jak sám říkal:¨"Je to jen začátečnické štěstí."

Závěrečná poznámka: 

možná bude mít pokračování.

Obrázek uživatele Tyfónek

Kasíno u Míci

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma "Všechno nebo nic"

Autorovi bude 11.

Drabble: 

Kočička má zítra narozeniny, proto jí Pejsek musí něco dát nebo s ní někam jít. Pejsek samozřejmě neví, tak se jde kouknout na televizi. Tam uvidí reklamu na "Kasíno u Míci", ti mají ten dobrý slogan "Buď vsaď všechno nebo nic". To je dobré, pomyslel si Pejsek, tam vyrazíme. Nazítří ráno Pejsek popřál Kočičce a řekl jí o Kasínu u Míci. Kočička zprvu odmítla (taky nehraje hazardní hry), ale pak si vzpomněla, že si musí pořídit novou televizi, tak souhlasila. A tak vyrazili (Kočička si vzala 109 kč a Pejsek 132 kč). Cesta nebyla zvláštní, jenom Pejsek našel dvě stovky.

Závěrečná poznámka: 

Bude navazovat další drabble.

Obrázek uživatele Aries

Jak pejsek s kočičkou našli panenku

Drabble: 

Jednou pejsek s kočičkou našli v kopřivách panenku. Nějaká holčička ji ztratila.
„Vezmeme si ji,“ rozhodli se. „Bude to takové naše děťátko.“
„Tak vy se chcete starat o panenku. Tak vyplňte tuhle hromadu papírů, ale nesmíte škrábat jak kocour, kočičko. Musíte taky pořád chodit na školení, jinak budete mít velké potíže. Tam vám vysvětlí, že všechno, co děláte, je špatně, to je potřeba. Budeme vás pečlivě kontrolovat, nemyslete si. Když budete něco potřebovat, tak přijďte. Já vám ráda neporadím. Jsem tu pro vás.“
Pejsek s kočičkou odešli.
Hodná paní úřednice si poznamenala, že panenka co nejdřív musí zpátky do kopřiv.

Obrázek uživatele Tyfónek

Jak pejsek a kočička pěstovali obilí

Úvodní poznámka: 

-10

Drabble: 

Jednou kočičku napadlo, „co kdybychom pěstovali obilí?“ Pejsek souhlasil. Vysázeli obilí. Za rok se tam šli podívat. Když došli, kočička si vzpomněla, že zapomněla doma svačinu. Tak tam pejsek zůstal sám. Pejsek viděl opodál traktor. „Trošinku si zaprenkuju. Udělám olympijské kruhy.“ Pejsek je udělal. Pak se vrátila kočička, ale než si to stihla prohlédnout, začalo pršet. V noci na místo dorazili mimozemšťani a divili se. „Zrovna dnes jsme to chtěli vytvořit. Nevadí, tak tam uděláme to samé, ale ve čtvercích.“
Ráno kočička onemocněla, tak tam šel pejsek sám. Uviděl čtverce a řekl: „Sakra, myslel jsem si, že jsem udělal kruhy!“

Obrázek uživatele Tyfónek

Čím dál méně kachen

Drabble: 

Jednou pejsek říká kočičce, "Dnes máme jít na ten výlet, že jo?" "Bohužel nemůžeme, prší tam." "Tak půjdeme do obchodního domu," říká pejsek. "Tak jo." A tak šli. Před obchodním domem bylo napsáno: "Pojďte do 3D kina na Zamávejte kachnám:). 1. patro." "Půjdeme?" ptá se pejsek. "Ano," říká kočička. "Pejsku, zamávej tomu maskotovi kachny!" "Ahoj kachno." Pejsek a kočička se posadili na svá místa. Kino začalo. "Tento film je tak pojmenován, protože kachny mají hodně malou šanci na přežití. Jejich počet stále klesá. Například v roce 2015 jich bylo 300 000 kusů. Ale teď jich je jen 210 000 kusů."

Závěrečná poznámka: 

Autorovi bude 10.
Pozn. mámy: my s Tyfónkem opravdu do obchodního centra nechodíme, ale co nadělám ...

Obrázek uživatele Tyfónek

Kesjep a Akčičok

Úvodní poznámka: 

Autor chodí do 3.A.

Drabble: 

Jednou si pejsek a kočička četli knížku o duchách. Najednou „křach!“, „bum!“ nahoře na půdě. Pejsek se tam šel podívat. Nic tam neviděl. Ale když mu kočička posvítila baterkou, viděl tam tajemný stín. A zavolal: „Pomóc! Tajemný stín!“ Kočička se podívala a řekla: „Opravdu tam je. Ale já naštěstí vím, jak ten stín porazit.“ Pejsek si tipl: „Vyhodíme pojistky?“ „Ne, použijeme ten tanec, co byl v té knížce.“ Tak to zkusili. Bylo tam napsáno: „Kesjep a Akčičok.“ „Není ti to nějak povědomý?“ řekl pejsek. „Vůbec ne,“ řekla kočička. A opakovali to pětkrát. Tak to říkali. Potom, když rozsvítili, stín mizel.

Závěrečná poznámka: 

Pozn.: Stín byl pejskův stín.

Obrázek uživatele Tyfónek

Jak pejsek a kočička šli na bowling

Úvodní poznámka: 

Tohle mi Tyfónek ráno při snídani nadiktoval, že sem mám vložit, zatímco bude ve škole, tak tak činím.

Drabble: 

Jednou pejsek našel klubíčko, a řekl: „Kočičko, ty si s tím házíš, tak proč bychom nemohli jít na bowling?“ Tak šli. A pak tam došli. Vypůjčili si kouli (spíš několik). První házel pejsek. Samozřejmě strajk. Druhá házela kočička. Trefila devět kuželek. Kočička řekla: „Já za to nemůžu, že jsem trefila jenom devět. To ta koule.“ Pak kočička házela 1, pak 2, 3, 4, 5, 6, pak najednou zase 1. Sedm se nikdy nepovedlo, a pejsek to samé. Ta sedmá koule je nějaká blbá. A tak se to opakovalo až do večera, ale nakonec pejsek trefil podruhé strajk, a kočička také.

Obrázek uživatele Tyfónek

Příbuzní pejska a kočičky

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma "hrdinovi trapní příbuzní"

Autorovi bude v květnu 9.

Drabble: 

Kočička a pejsek byli hrdinové. To ví každý. Pořád se pouštěli do akcí a pořád se jim něco nedařilo. Ale to jejich příbuzní, ti byli úplně jiní. Šlo jim jenom o jídlo a o jídlo a o jídlo …
Tak jednou pejsek řekl, že už to dál nesnese. Jeho příbuzný jim dokonce sežral dort! A kočička na to dodala: „A ti mí příbuzní se lízaj! To je tak neslušný! Já se třeba meju v neckách.“ Pejsek říká: „A jeden můj příbuznej si dokonce vydrbává blechy. A ani neumí chodit po dvou.“ „Co kdybychom je naučili slušnýmu chování,“ říká kočička.
„Ne, nesmysl.“

Obrázek uživatele Ampér

Jak pejsek a kočička prali v pračce

Drabble: 

Jednou šli pejsek a kočička do obchodu, koupili automatickou pračku a odvezli si ji do svého domečku, kde ji pejsek zapojil.
Kočička řekla: „Když jsi tak šikovný, budeš pračku obsluhovat ty, já do ní vždycky jen dám prádlo.“
Stalo se, že přišel pejsek domů a zapnul pračku. Když se po hodině vrátil a otevřel ji, nevěřil vlastním očím. S vypraným prádlem vypadla ven také kočička.
„Jak ses tam dostala?“ zeptal se pejsek.
„Ale, když jsem chystala prádlo, spadla jsem do pračky, a pak tam i usnula.“
„Tak jsem tě zkrátka vypral,“ řekl pejsek. „Voníš teď krásně, to dělá ta aviváž.“

Jak myli dlážku

Drabble: 

Pejsek moc rád vzpomínal na to, jak s kočičkou myli podlahu. Sloužit jako kartáč sice moc příjemné nebylo, ale když ho pak kočička drbala v neckách... ach. A to tulení se v pelíšku, to bylo taky krásné. Kočička tak zvláštně voněla mydlinkami. Od té doby pejsek projevoval zvýšený zájem o domácí práce. I když poprvé to přece jen bylo nejpěknější.
Jednou, byl právě máj, sluníčko svítilo, ptáčci zpívali, si pejsek dodal odvahy a požádal kočičku o ruku. Že by se vzali, jak to dělají lidi.
Kočička se zatvářila velmi kočičkovsky a zapředla:
"Víš, pejsku... slyšels někdy o komplikacích mezidruhového křížení?"

Recenze

Drabble: 

"To, že by šelma kočkovitá žila dobrovolně s něčím takovým jako pes, je KRAJNĚ NEPRAVDĚPODOBNÉ. Dále nacházíme mnoho dalších rozporů: proč by se oba zatěžovali něčím takovým, jako je mytí podlahy??? Podlaha plná rozmanitých pachových stop je velmi zajímavá, tak proč ji ničit???
A jaká šelma kočkovitá si DOBROVOLNĚ vleze do necek a nechá se PSEM vyprat na VALŠE v SAPONÁTU? Vždyť pak týden smrdí jako člověk a ostatní šelmy se jí vyhýbají! (Autor čerpá z vlastních neblahých zkušeností nedobrovolných vyprání v pračce). Knihu proto nedoporučuji dětem do 18 let kvůli prvkům masochismu.“

„Týjo, Hobbesi, tobě budou říkat vražednej kritik!“

Obrázek uživatele Tyfónek

Jak pejsek s kočičkou vyhnali ducha

Úvodní poznámka: 

Opět - 8.
(Autor chodí do 2.A.)

Drabble: 

Pejsek a kočička uklízeli, a najednou něco zabouchalo na stropě. A pejsek se diví, co to je? A kočička říká, je to duch? Ale ne, já na duchy nevěřím, říká pejsek. A a co když je to duch jazyka? Tak se uvidí, jestli je tam duch jazyka! Po chvíli – ááááá - on tam je doopravdický duch jazyka. Ale po čem jde? Tázala se kočička. Pejsku, co máme na půdě? Vepřový jazyk. Já už vím, proč se jmenuje duch jazyka. Ten vepřový jazyk jsem chtěla udělat k večeři. Tak mu jdeme vyprášit kožich, jestli nějakej má. A vyhnali ho. To je konec.

Obrázek uživatele Tyfónek

Jak pejsek s kočičkou šli do kina

Úvodní poznámka: 

Autor chodí do 2.A.

Drabble: 

Jednoho rána pejsek dostal dopis, ve kterym byla pozvánka na děsivej film. Byl to film Vraždy v Midsomeru. Pejsek to šel ukázat kočičce. A kočička chtěla jít s ním. Ale pejsek si myslel, že by to pro ni bylo moc zabijácký. Myslel si, že by se kočičce z toho dělalo špatně. Ale kočička pořád chtěla a chtěla, a tak s pejskem šla na ten film. A hned po deseti minutách se jí z toho dělalo špatně. Říkala, že už chce jít pryč a nechtěla se na to dívat, protože tam byly tak hnusný vraždy. A tak nakonec měl pejsek pravdu.

Závěrečná poznámka: 

"Tyfónku, a pejskovi ten film nevadil?"
"Ne, vždyť je to pejsek!" (ukazování na sebe)

Obrázek uživatele Galadion

Čeština není žádný réb

Drabble: 

„Já se tak těším do toho cirkusu,“ řekla kočička pejskovi.
„Snad do cirku,“ opravil ji pejsek.
„Do cirku?“
„Měli bychom hovořit spisovně. Neříká se do cirkusu, ale do cirku. Stejně jako se neříká na globusu, ale na glóbu. Us se prostě neříká.“
„Ty jsi ale fišk. Víš o tom, že máš tuhle zlomený vo? Vypadáš jako kakt.“
„Ano, ano. Zlomil jsem si ho při nástupu do autobu.“
„A kam jsi jel autobem?“
„Do divadla. Byl to takový hok pok s panem Lábem.“
„A jaké to bylo?“
„Výborné, jeden apl za aplem.“
„Počkej, už mi jede trolejb, tak pac a pu.“

-A A +A