DMD č. 3. pro 3. 4. 2011. Téma: Vesmír je dost nekonečný

Nekonečně mnoho hvězd

Nestál o žádné potíže. A přesně ty se od výpravy za hranice Zdi dali čekat. Přesto se nijak nevymlouval, ani se tomu nezkoušel vyhnout. Splní, co od něj krásná Viktorie žádá. Přinese jí tu spadlou hvězdu. Tehdy ještě nevěděl, že hvězdy nejsou, jaké by jste snad čekali – alespoň ne tváří v tvář (protože tváře ony zcela jistě měly, jak Tristran zjistil později). Ne tak chladné a vzdálené, dokonce i září jiným způsobem. Možná to nevyjde napoprvé, ale on se nevzdá. Tahle, nebo třeba jiná. Na nočním nebi je mnoho hvězd, a některá snad zatouží poznat Zemi a její tajemství blíže.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Dangerous

Chodba

Existuje tisíc a jedna možnost, jak může vypadat klaun. Stejně tolik je míst, kde ho můžete potkat: v cirkuse, v obchodních centrech, v divadle, v kině, v omalovánkách… V každém koutě, kam jen lidské oko dohlédne - a nejen tam -, je možné najít stvoření tajemné, děsivé, s nepřítomným výrazem a očima, které vidí. Filip jim nevěřil, a přesto ho přitahovali.

Když vešel do postranní chodby, ze které číšníci-klauni před chvíli vynesli všechno jídlo, nezaváhal. Nabělený obličej, černá slza pod levým okem, černě zvýrazněné rty, klobouk laškovně posazený na stranu. Žádný podnos s dezerty. Jen slibující úsměv a pohled očí, které vědí.

Fandom: 
Rok: 
2011

Sen

S trhnutím se probudila. Za oknem zářil měsíc, příliš silně... Zase ten stejný sen, zase ty stejné vzpomínky... Setřela si ledovou slzu z tváře. Nemohla vyhnat ten obraz z hlavy. Tělo zahalené do sněhobílého saténu, tak krásné, tak dokonalé... Jen několik malých rudých skvrn, které ulpěly na tkanině, kříčí, že ten spící anděl již nikdy neprocitne. Pocit viny a strach, střídající se s ukrutnou vášní, která ji tenkrát pohltila, když ucítila jeho krev na svých rtech.
Vyšla na veradnu a zahleděla se na oblohu posetou hvězdami. Přemýšlela, jestli je vesmír dost nekonečný na to, aby mohla utéct sama před sebou.

Fandom: 
Rok: 
2011

Místo pro život

„A co jsi se na Graalu dozvěděl, Kayi,“ zeptal se Tommy poté, co unikli agentům SIB v Sarančeti, jediném neregistrovaném plavidle, které mohli dostat.

„Zjistil jsem, že tím, že Curtin von Curtis dosáhl Hranice snů, může každému jednotlivému jedinci vytvořit vlastní vesmír, přesně podle jeho představ. Prostě vesmír je dost nekonečný pro každého. Kromě toho, že ovládá znalost A-tanu, nesmrtelnosti člověka, ze které získá peníze, díky Hranici snů dosáhne toho, že každý jedinec, ať už je to mimozemšťan nebo člověk bude mít svůj vlastní vesmír, přesně podle svých preferencí. A tím náš svět vylidní.“

„Ale to je šílené, Kayi.“

„Přesně.“

Fandom: 
Rok: 
2011

Osvícený

Dovolte, abych v našem sále přivítal Pluta. Jediného z Disneyworldu, který se vrátil z nekonečna vesmíru.
„ Mí drazí spoluanimáci. Když se nevrátila poslední vyslaná opice Abú … upřímnou soustrast Aladinovi v zadní řadě.
Tušil jsem, že další na řadě jsem já. Měl jsem strach, nikdy jsem nebyl od Mickeyho dále než sto metrů. Ale jsem zpátky a vězte moji zprávu.
Jsou mezi námi. Byl jsem dost daleko a přitom jsem to měl přímo před čumákem. Nikomu nepřišlo divné, že Dumbo umí létat? Je to slon!

Od té doby si Dumbo nezahrál v žádném filmu. Umřel roku 1976 v ústraní ve Švýcarsku.

Rok: 
2011

Nebezpečí nocování v blízkosti menhirů

Robbie vylezl ze spacáku a mrzutě sbalil svoje věci. Nehodlal u toho zatraceného šutru ani posnídat. Celou noc se mu zdály samé pitomosti. Sny o placatém světě na krunýři obrovské želvy by ještě bral. Ale ten o planetární soustavě krémových větrníků otáčejících se kolem dozlatova vypečené bábovky, nebo ten o světě v podobě gumové kachničky obývané houpacími koňmi...
Na tohle prostě vesmír není dost nekonečný.
Robbie si hodil tlumok na záda a vyrazil. Po menhiru se neohlédl. Kdyby to byl udělal, zřejmě by ho dost překvapil přibližně dvaceticentimetrový houpací koník, který se vynořil z pukliny a začal se poklidně pást.

Fandom: 
Rok: 
2011

Bez hranic

Neomezený prostor. Někdy naše bezprostřední okolí, jindy vzdálená země, planeta kdesi v širém vesmíru nebo vybájená země. Vzdálenost nehraje roli, všechno leží na dosah ruky, přesto se občas to nejzajímavější skrývá v sousedství.
Neomezené cestování v čase. Současnost, různá období v minulosti i neprobádaná budoucnost.
Nespočet postav a osudů. Lidé, zvířata a všelijaké další bytosti. Nekonečné množství cest, po nichž se ubírají. Některé vedou přímo, jiné jsou křivolaké a těžko sledovatelné. I ze zdánlivě slepých uliček lze občas najít průchod. Hledání nových cest je velké dobrodružství.
Náš svět je možná nekonečný. Ale vesmír vytvářený fantazií tvůrců ho ještě dalece přesahuje.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Profesor

Nová schopnost Jaroslava L. – Bezradný Daniel

O „myšlenkové magii“ nevěděl Daniel von Drak téměř nic, a tak nedokázal kolegovi, u kterého se schopnost náhle projevila, pomoci.
„Proč?“ ptal se ho Jaroslav L. poté, co ve vzteku málem zavinil smrtelnou nehodu. „Proč ze všech lidí na světě musím zrovna já ovládat telekinezi?!“
„To není telekineze,“ opravil ho Daniel. „Nevím, co to je, ale znám někoho, kdo ano.“
„A naučí mne to ovládat?!“ odsekl Jaroslav.
„Nejsem si jistý,“ přiznal neochotně Daniel. „On… Uvidíš sám.“

***

„Ha! Von Problém. To jsem si mohl myslet, že zrovna ty mě vyslídíš. Vesmír není pro nás dva dost velký!“ odplivl si starý muž.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Anne

Je vesmír dost nekonečný?

Poznámka: slash
Poznámka 2: Fluffy je králice

,,Dneska večer je film, budeme sedět vedle sebe?"
,,Samozřejmě."
Frank se posadil vedle Hawkeyeho.
***
,,Je tu nuda Hawkeye, nepůjdeme někam."
,,Jak o tom můžeš pochybovat."
,,Půjdu s váma, kamarádi." Frank odložil Bibli a zvedl se z postele.
***
,,Radar mne požádal, abysme se mu podívali na Fluffy."
U kralíkáren obvykle nikdo nebýval (kromě Radara), avšak zrovna dnes se tam ochomýtal Frank.
***
,,Kuní ksicht má dnes službu." oznamoval rozjařeně Hawkeye.
Stěhoval se Trapperovi do postele, když vtom se rozrazily dveře. Stál v nich Frank.
***
,,Co udělat s Kuním ksichtem, aby nám dal pokoj?"
,,Poslat ho do vesmíru?"
,,A je vesmír dost nekonečný?"

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lunkvil

Vidět všechno v patřičném měřítku

poznámka: Pokud si nevzpomínáte, co je Vír totální perspektivy, můžete si osvěžit paměť tady.
prohlášení: Vše patří D. Adamsovi, kterému děkuji nejen za půjčení, ale hlavně za to, že to vůbec vymyslel a napsal.

Paní Tragulová věřila, že manžel je idiot, proto se k Víru nechala připojit bez obav.
Spatřila sebe sama v prostoru, který se začal zběsile zvětšovat, jako by se zoom vymkl kontrole. Viděla rodnou líheň, která se rychle zmenšovala, až byla pouhou tečkou na kontinentu, který byl jen částí planety, kterou skoro nešlo rozeznat ve světle blízké dvojhvězdy, která se ztrácela v dvou set miliardách hvězd Galaxie, která byla částí Místní skupiny galaxií… Najednou viděla celý vesmír a sebe v porovnání s ním.
Než jí toto patřičné měřítko vygumovalo mozek, stihla se ještě zařeknout, že manželovi už piškotové dorty péct nebude.

návrh pro zájemce: Zkuste si nakreslit graf třetího souvětí.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Bilkis

Provalilo se to na tiskovce

Poznámka: Slash. Miluju Raje a Howarda a stydím se za to, jak jsem je tu zprznila.

Rajesh byl vážně rád, že mezi novináři nebyly ženy. Bylo jednoduché odpovídat na otázky. Říkal i věci, které nechtěl. Třeba pracovní jméno planetky, kterou objevil a kvůli které tu dnes všichni byli. P13X28A bylo tak suché! A navíc jí tak nikdy neříkal. Zarděl se a pohlédl na přátele. Penny s Leonardem se smáli, Sheldonovi to, jak bylo u těchto věcí obvyklé, nedošlo a Howard zíral s otevřenou pusou.
„Proč právě „Howie“?“ zeptal se novinář.
„Její nález jsem věnoval milovanému člověku. Vesmír je dost nekonečný a já dost mladý na další planetární objev, tak proč jí říkat „Chlapec z Nového Dillí“?“

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Keneu

Doma

Pochmurka trvala na tom, že žáby musí zpět domů, do pralesa. Muskulín jí neodporoval. Netroufl si.
Když se Loď vydala na cestu na Zem pro další Nómy (kyvadlová doprava na vzdálenost několika světelných let), bromélie byla i se svými obyvateli uvnitř. Potom Loď zaparkovala někde nad Jižní Amerikou (Věc trvala na tom, že je to týž deštný prales.) a opatrně spustila květinu na větev (téhož) stromu.
Vedoucí žába se posléze odvážila vykouknout mezi okvětními listy. Doma! Musí obejít okolní květy, všem ostatním žábám o tom říct. Celý nekonečný vesmír!
Jenže je jasné, jak její přednáška dopadla. „Mipmip mip mip mipmipmipmip!“

Rok: 
2011

Díl 98: V čudu

Poznámka: Protože mám Červenýho trpaslíka neuvěřitelně ráda, ale ten jeho geniální ostrovtip asi stejně nikdy nevyčíhnu...:D

***

„… Jupiterská těžařská loď Červený trpaslík dne dnešního dohlásila hlášení. Hologram stále v čudu.“
„Díky Hole, zase důvod proč zničit vesmír až zítra,“ povzdechl Lister tak mocně až letělo kari.
„Pane Listy, copak se neradujete? Na tuhle výpravu do minulosti se těšíte už od té doby, co jste se přestal těšit na tu předešlou,“ trhal hranatou hlavou Kryton, zatímco kari utíral.
„Chybí mi Rimmer, Kryťáku. Připadám si bez něj jak sprostý citoslovce uprostřed porna pro hluchoněmý,“ přiznal a kreslil v kari obrázky.
„Je úplně sám, uprostřed nekonečnýho vesmíru,“ málem už melodramaticky.
Přichází Kocour.
„Nekonečnýho? Pche! Tolik štěstí mít nebudem…“
Odchází Kocour.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele hidden_lemur

Milý deníčku...

Poznámka: Ortodoxní fanoušci, odložte zbraně a držte ruce tak, abych na ně viděla. Děkuji.

Tohle je nejpodivnější místo, kde můžete zakotvit, ale nestěžuji si. Nové tělo funguje perfektně. Skvělé plíce. Žádný respirátor. Svatý klid. Už šestý den jsem se probudil bez vtíravé myšlenky na domov. Sny o bitvě o Endor snad taky brzy přestanou. Nakonec nejsou tak hrozné. Dobrá, jsem trochu unavený, ale to veteráni bývají, ne? Díky novým spojencům se mi začíná vracet humor, jakkoli černý. Vyprávět můj příběh mělo vysloveně očistné účinky. George, ten nerdovitý týpek z Modesta, se sice tvářil vyjeveně, ale pak prohlásil, že by to byl skvělý film. Koneckonců, na to, aby mi zničil inkognito, je vesmír DOST nekonečný.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele sigam

Jak si ukrátit dlouhou chvíli v dost nekonečném vesmíru

Rose otevřela dveře TARDIS a zase je rychle zabouchla. „Prší tam,“ oznámila.

Doktor na ni pohlédl kritickým okem. „Už jsme zažili horší věci, než je trocha deštíčku, ne?“ řekl a rázně vykročil ven. Stejně rázně se vrátil, mokrý od hlavy až k patě. „Dobrá, beru zpět. Kam poletíme?“

„A co kdybychom si zahráli karty, když je ošklivě?“

„Ty máš k dispozici celý dost nekonečný vesmír a ty bys hrála karty?“

Rose přikývla. „Může to být na úkoly.“

Doktor zbystřil a usmál se. O něco méně spokojeně vypadal o hodinu později, když vybíhal na rušné náměstí oblečen pouze ve svých Converskách.

Fandom: 
Rok: 
2011

Už zase on

Vesmír je dost nekonečný...
Paříž, město lásky, krásných mužů, kultury, muzeí, historie, módy a luxusu. Město Gustava Eiffela a jeho věže. Město butiků. Město Paris Fashion Week.
Hlavní město Francie. Rodiště těch nejvýznamnějších osobností: Coco Chanel, Christiana Diora, Huberta de Givenchy, Francine Navarro, Paco Rabanna nebo Yves Saint Laurenta.
Město, kde měla strávit svou úžasnou dovolenou plnou relaxace, nákupů, drahých večeří a ještě dražších šatů, a prázdnou všech myšlenek a povinností. Něco, co si rozhodně zasloužila.
Město, kde rozhodně neměla potkat tu jedinou osobu, kvůli které by udělala takřka cokoliv, aby se jí vyhnula. Chucka Basse.
...ale možná ne dost.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Doktor

Hluboká díra

Měl to být slavný den v historii Podzemníků. Průnik průzkumné podzemnické jednotky na povrch země měl odkrýt celému národu netušené obzory. Bohužel to dopadlo jinak, možná proto, že zrovna byla noc, neobvykle jasná a plná hvězd.
„Nad náma je hluboká díra!“. „Pomóc, já mám závrať!“ „Já se neudržím!“ „Já taky ne! Přímo cítím, jak mě to táhne nahoru!“ „Rychle pryč! Do podzemí, do bezpečí!“
Jen Mungo stál okouzleně v ústí tunelu a sledoval mihotající se hvězdy. Necítil strach, jen euforii z dosud nepoznaného. Až do chvíle, než ho silné ruce jeho soudruhů popadly a zavlekly zpátky do podzemních štol.
Navždy.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Witch

Na jisté vzdálené planetě...

A/N: Tým SG-1 na jedné ze svých mnoha výprav...

Rozlehlá polopoušť, v písku se válejí ostatky podivných modrých tvorečků. Z prastarého chrámu se vyřítí Dr. Jackson a zděšeně lapá po dechu nad hrůznou scénou.
„Jacku! Co se stalo?“
Plukovník O´Neill si klidně nasazuje černé brýle.
„Zaútočili na nás. Jeden začal vytahovat chapadla.“
„Cože? Ale to mohlo být jen přátelské...“
„Hele, Danieli, za ty roky cestování bránou, jsem zjistil jednu věc. Tenhle vesmír je dost nekonečný na to, aby se v něm vždycky našel nějaký idiot, který chce plavat proti proudu.“
„Vskutku,“ potvrzuje Teal´c.
„Ale Jacku!“
„Danieli?
„Raději nic...“
„Správně, běž si hrát se svýma pinzetkama, ať můžeme konečně vypadnout.“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Iswida

Kam dál?

„Dungu!“ zaburácel přísný hlas. Tato situace se poslední dobou opakovala až příliš často. Mundungus Flatcher se začínal cítit trochu - jak jen to říct? Nechtěný? Když na ulici prodával své krásné zboží, když u něj někdo zahlédl své hodinky, které mu rozhodně nevěnoval... Ať přišel kamkoli, dříve či později došlo na to přísné oslovení a on musel pryč. Spravedlnost, která zavládla po pádu Voldemorta, mu jednoduše neprospívala.
Procestoval už spoustu měst v několika různých zemích - a ve všech vyžadovali poctivost a pravdomluvnost. Situace byla zoufalá. Kam dál? Mundungus se však utěšoval myšlenkou, že vesmír je i pro něj dost nekonečný. Zatím.

Fandom: 
Rok: 
2011

No...dost

Tatínku?“ zeptal se Jim.
„Hm?“ vzhlédl Lister od Vindaloo.
„Jak moc nekonečnej je vesmír?“ zeptal se Bexley.
Lister vzdychl.
Aha, takže zase jeden z těch rozhovorů. Z těch, ve kterých vážně ale vážně nevynikal.
„No… dost,“ vypravil ze sebe nakonec.
„A proč?“ Dvojčata na otce upřela své veliké zvědavé oči.
Lister zaúpěl. Dnes na tohle neměl.
„Běžte se zeptat strýčka Arnieho,“ uzavřel to.

--

„Strýčku Arnie?“ zeptal se Jim.
„Hm?“ vzhlédl Rimmer od dětské Kámasútry.
„Jak moc nekonečnej je vesmír?“ zeptal se Bexley.
„No… dost,“ odpověděl Rimmer nejistě a naprázdno polkl.
„A proč?“ zaznělo okamžitě.

--

Lister se ve vedlejší místnosti zasmál.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Ebženka

Vesmír je zelený

poznámka: Současníci Barona Prášila ve skutečnosti nemohli znát Demetera Facia a jeho poznatky, protože žil o několik století později. Ale pro barona Prášila není nic nemožné.
P.S. bodík je bodík. Dnes žádná sláva.

"Barone, povězte nám, je vesmír opravdu nekonečný? A je zelený, jak tvrdí Demeter Facius?"
Věru pozoruhodná otázka, madame. Já si ji pochopitelně kdysi kladl též a vydal se pátrat po hranicích vesmíru. Letěl jsem na dělové kouli - velmi nepohodlný způsob dopravy, ale jsem uvyklý strázním... nedoletěla dost daleko, ale výhled jsem měl skvělý. Příště hodlám podniknout pokus s dělem vlastní konstrukce, silnějším než jakékoliv jiné.
Viděl jsem, tak daleko, jak nikdy nikdo necestoval, končit houfy hvězd a jejich oběžnic. A za nimi kromě několika zbloudilých meteoritů již jen prázdno, holá nicota, ale vskutku barvy zelenavé. Ano, vesmír jest dosti nekonečný."

Rok: 
2011
Obrázek uživatele P.M.d.A.

Polehčující okolnosti

Patrik pravidelně přesouval svůj zamyšlený pohled z krvavé skvrny na svém břiše na mrtvé tělo svého nepřítele. Zase zabil. Pokolikáté v životě, ptal se sám sebe. Ale byla to sebeobrana, ne? Přikázání zní jasně, to ano, ale Bůh by snad měl přihlížet k polehčujícím okolnostem, přece. Nebo ne? Vždyť tohle se opravdu nedá vydržet. Nelze se pořád ohlížet přes rameno a čekat, zda a kdy téměř neviditelný protivník zaútočí. Vesmír je dost nekonečný, ale pro nás v něm zároveň místo prostě není. Patrik si dokonale setřel z břicha krev a odhodil mrtvé tělíčko (ten den již osmadvacátého) komára na podlahu.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Arengil

Peklo má mnoho podob

Přestože dík Křečopažoutovi na Viltvodlu VI dosud přežívaly tradice, s místní kulturou to už tak slavné nebylo… Aneb peklo má mnoho podob.
Bývalý pirát zalovil v hlubinách subéterových vln, ale ze všech kanálů se na něj zubil tentýž excentrický blb v kožichu a pseudokovbojských botách z pravé blátotlaččí kůže. Žádný div, že ho sedmkrát zvolili nejhůře oblékaným myslícím stvořením ve vesmíru...
Hyperempatická židle pod dotekem teleskopického pozadí svého majitele soucitně zakníkla.

„Je vesmír pro nás dva opravdu dost nekonečný?!“ kladl si den co den otázku Života, Vesmíru a Vůbec Humma Kavula od doby, co Bíblbrox vyhrál i Vesmír hledá Superstar.

Rok: 
2011

Těžký úděl bakterie

Už mě to tady nebaví. Pořád se snažím někam dostat, ale zdá se, že bloudím v kruhu. Je tady perfektní prostředí. Lepivé, kyselé a slizovité. Přesně toto je pro mé tělo s membránou to pravé. Není tu však nikdo, s kým bych mohla splynout a poté se dělit na široké potomstvo. U tohoto vřícího pahorku jsem už byla! Předtím jsem se pohybovala směrem vlevo, tak tentokrát to zkusím vpravo. Už mě bolí brvy, ale tamhle je nějaký vrcholek, tam uvidíme kam dál. Najednou se vše začalo otřásat. Jabba Hutt mrsknul svým mohutným ocasem a smetl bakterii z jejího nekonečného světa.

Fandom: 
Rok: 
2011

Ke kosmodromu

Varování: Pokud neznáte fandom budete trochu ztraceni.

Byla noc; Faye svištěla v kradeném autě dálnicí. Vždycky měla zálibu v drahých a rychlých autech, jen si nevzpomínala, kolikrát nějaké řídila.
Ale pocit to byl skvělý.
Za celou cestu od nemocnice ke kosmodromu potkala jen několik aut. Zato když nad ní prolétl motorkářský gang, málem (v závratné rychlosti) ztratila kontrolu nad vozem. Něco jí říkalo, že před osmdesáti lety byly dálnice daleko plnější, auta pomalejší a motorky rozhodně nelétaly.
Zpomalila; kosmodrom se blížil a vesmír byl dost nekonečný, aby se v něm našel dostatek volných, nebo alespoň nehlídaných peněz na splacení obrovského dluhu a zároveň i jedny ztracené vzpomínky.

Fandom: 
Rok: 
2011

Pud sebezáchovy

Nová technologie pronajímání orgánů mi umožnila přežít. Po těžké autonehodě jsem byl dva roky upoutaný na lůžko. Ledviny a plíce mi úplně přestaly fungovat. Žily za mě jen přístroje. Má rodina to těžko snášel a začala se pomalu rozpadat. Ke konci mě chodil navštěvovat už jen syn. Den ode dne jsem měl menší vůli žít. Někdy v tu dobu začal fungovat trh s orgány. Rozhodl jsem se podepsat smlouvu. Dostal jsem nové orgány a začal normálně žít. Ale začlenit se do společnosti bylo těžké. Vydělával jsem méně, než jsem měl splácet. Vesmír není dost nekonečný, abych se schoval před REPOMANEM.

Rok: 
2011

Jedna + jedna = tři

„Co si o sobě Potter myslí? Pottere, sem, Pottere, tam!“ rozčiloval se Draco, jako každý večer.
„Nevšímej si ho. Nestojí za to. Vesmír je dost nekonečný na to, abys ho až vyjdeme přestal potkávat.“ Odpověděla mu Pansy. Draco jen něco zamumlal a otočil se k ní zády.
„Draco?“ zašeptala.
„Hm?“
„Já jen... že tě mám ráda,“ zašeptala Pansy a Draco se na ní usmál. Lehce jí pohladil a políbil na rty. Rozloučili se a on odešel pryč.
Pansy nechal o samotě. Nevěděl, že za ním nepřišla kvůli Potterovi. Chtěla mu říct, že v budoucnu nebudou jen oni dva, nýbrž tři...

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Smrtijedka

Nic není dost nekonečné

Poznámka: Přes volné asociace tématu jsem se dostala tady k tomuto drabbleti. zadání by se mohlo skrývat snad v názvu ;).
Poznámka 2: Zmíněný slash.

Kdysi si říkal, že Vesmír je prázdný. Zoufale ho v to v něm nebavilo, ale protože nedošel jeho konce (i když se pořád ještě nevzdával), musel se s ním nějak spokojit.
Potom poznal ty tři podivné patrony, kteří zatvrzele trvali na tom, že jsou bratři. On v pokrevních svazcích nikdy moc smyslu nenalézal, takže poťouchle tvrdil, že by je měl někdo zavřít za incest.
Ten vtip nepochopili.
Přes nedostatek smyslu pro humor ho zvláštně fascinovali. Zvlášť ten vysoký, rozevlátý hipík.
Nějakou dobu spolu šťastně koexistovali a k agresím docházelo jen příležitostně.
Ale ta Večernice byla opravdu sprostá rána pod pás.

Rok: 
2011

Gelfové vrací úder

“Ty seš takovej magor Rimmere! Zopakuj to ještě jednou, a tentokrát vynech ten blábol o vyhlášení hnědýho poplachu a direktivách vesmírného sboru! A ty Kritone, přestaň s tím žehlením mejch trenek, stejně se ti to nepovede, a pojď nám pomoct!”
“Co se děje, pánové?”
“Ta gelsfká loď, který velí Listerův tchán, právě nabíjí všechny zbraně. Jestli rychle nezmizíme, budeme vypadat stejně, jako tvoje úterní ragú, ty Stepfordská paničko!”
“Kocoure, kam se snažíš zdrhnout?!”
“Beru si únikový modul - jako je dost nekonečný vesmír, je dost nekonečná i potřeba toho, aby ve vesmíru zůstal někdo tak elegantní a krásný, jako jsem já!”

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Julie

Znělka

Širé venkovské lány. Pitoreskní parky okolo venkovských panství.
Projíždí kočár se čtyřspřežím.
Výlohy plné látek. Krejčovské panny.
Pluk pochodující do městečka.
Budova, jejíž rozsvícená okna září do noci. Mladé páry víří po parketu v rytmu čtverylky.
Kostel uprostřed vesnice. Začínají bít zvony.
Hluboký mužský hlas pomalu recituje:

Svatba, nejzazší hranice. Toto je celoživotní mise paní Bennetové k provdání všech pěti dcer. Její cíl: odhadnout jmění svobodného muže, poznat jeho příbuzenstvo a zvážit společenský význam případného svazku. Odvážně vysílá své dcery do míst, kam by se samy o sobě bály vydat.

Na obrazovce se rozsvítí velký modrý nápis.
PÝCHA A PŘEDSUDEK

Rok: 
2011

Stránky

-A A +A