23. část

Obrázek uživatele L.P.Hans
Fandom: 
Povídka: 
Úvodní poznámka: 

Inspirováno dílem Jiřího Kulhánka. Nevhodné pro děti a mladistvé. Obsahuje násilí a krev.

Kapitola: 

“Jdeme,” zakřičel jsem na Alici a mávl koridorem směrem k ranveji. Ta pobrala naše skromná zavazadla, na nic dalšího nečekala a proběhla skleněnými dveřmi. Já jsem vycouval hned za ní, s pistolí stále v bezpečákově podbradku. Chodba byla naštěstí prázdná, zřejmě nečekali, že bychom se dostaly přes gorily. Takže sotva jsme byli mimo dohled, praštil jsem bezpečákem o zeď, až to zapraštělo. Jenom by nás zbytečně zpomaloval. Rychle jsem mu ze saka vybral tři náhradní zásobníky a potom jsme vzali nohy na ramena.
Čekali nás u vstupu na ranvej - oddíl těžkooděnců ze zásahovky. Kde je pořád berou? Skoro bych přísahal, že při mém útěku z místních kasemat jich většina zařvala. Naznačil jsem Alici, že má zustat hezky potichoučku na místě, a sám jsem se plížením vydal vpřed. Koho mohlo napadnout, že půl tuctu salamandrů v černých kuklách neobratně se schovávajích kolem dveří na ranvej je jen návnada.
Zahřmělo a něco do mě udeřilo jako taranem. Klik, klak! Ze slepého úhlu se vynořil sedmý salamandr s brokovnicí v rukou.

-A A +A