Prozíraví správci těchto časů

Obrázek uživatele Vinpike
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

„Vozíte stále víc lidí!“ vyčte pan Sekyra.
„To je snad dobře…“ nechápe Jeroným.
„Myslíte?“ ví víc krizový mediátor autobusové dopravy. „A až to zabalíte? Jak budeme rušit linku, kterou si místní oblíbí? Navykáte je na komfort, pane, a kde je prevence nespokojenosti a vzdoru, co?! Chybí vám výhled!“
„Aha.“
„Neskončil jsem!“
„Tuším. Starosta? Antistarosta?“
„Stěžovaly si obě strany!“ vynese eso Sekyra, „Neslýchané! Porušení kodexu předběžné opatrnosti! Snažíme se pro jistotu vyjít s každým potenciálem moci, kdežto vy…“
„Byl jste ve straně?“
„Jak to s tím proboha souvisí?“
„Ne a ne odejít, to zvíře v nás! Bázeň, nikoli ta před Hospodinem.“

Závěrečná poznámka: 

Komentáře

Obrázek uživatele KattyV

Páni, a já pitomá se pořád snažím, aby rodiče, děti i pedagogové u nás ve škole (vlastně to jsou všechno zákazníci, že?) byli spokojení. Velká chyba, zdá se.

Obrázek uživatele Faob

:-)))

Obrázek uživatele Rya

Ne, to děláš dobře. Tahleta... no, Vinpike tomu říká bázeň, protože je to slušně vychovaný uměřený konzervativec, já tomu říkám preventivní připosranost - se myslím týká těch "mocných" na různých stupních rozdělení moci. Zákazníci - v tomto případě Jeronýmovi pasažéři - jsou tu na očividně na úplně nejnižší příčce důležitosti (což jsou mimochodem pro mocné ve školství děti taky...)

Obrázek uživatele Faob

Preventivní připosranost tak nějak odpovídá kodexu předběžné opatrnosti...! Vlastně vždycky znovu zazírám, jak někteří umějí být hlasitými rebely, když je to nic nestojí, ale ve chvíli, kdyby se ozvat skutečně mohli a měli, najednou ticho po pěšině... Včetně novinářů bohužel.

Obrázek uživatele Rya

Nadávání na novináře je ovšem novým národním sportem provozovaným i na té nejvyšší (ačkoliv velmi nízké) úrovni, ať dělají, co dělají.

Obrázek uživatele Faob

Myslím jednu stáj.

Obrázek uživatele Rya

Těším se, že to probereme u piva :-)

Obrázek uživatele Tora

no jo, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění, to by mohl Jeroným tušit, že když to začne fungovat, bude zle :) tak teď aby sháněl dalšího řidiče, který to za něj vezme, když nebude moci. Samozřejmě zadarmo a z lásky, že jo, páč přece starosta a ni antistarosta na to nebudou přispívat, peníze jsou potřeba jinde, třeba na pokácení stromů na návsi a tak.

Obrázek uživatele Faob

Řekl bych, že to dopovídáváš dost přesně...! Díky moc!

Obrázek uživatele Aries

Antistarosta je dobrej termín. A ten chaos, co by nastal, kdyby starosta i antistarosta museli konstatovat, že je všechno v pořádku, služba funguje a občané jsou spokojení, to si ani nechci představovat. Apokalypsa hadr

Obrázek uživatele Faob

Děkuju, z apokalypsy některé povolání tak nějak žijí (i novináři třeba...)!

Obrázek uživatele Aplír

Celé náramné i Porušení kodexu předběžné opatrnosti. Antistarosta atd.
Líbí se mi s jakou lehkostí a jak přesně zasahuješ černé do bílého.

Obrázek uživatele Faob

To jsou velmi vlídná slova, děkuju!

Obrázek uživatele kytka

Opět perfektní!
Je to jasné, občanstvo nesmí být ani moc spokojené, ani moc nespokojené. A když už, tak spíš nespokojené. :-)

Obrázek uživatele Faob

Jak píšeš! Permanentní revoluce se se spokojeností moc dělat nedá!

Obrázek uživatele Arenga

je to výborné a já nevím, co po předchozích komentujících dodat
jsem ráda, že tenhle seriál letos píšeš

Obrázek uživatele Faob

Díky moc!

Obrázek uživatele KattyV

Tady se ještě přidám. Kolárek za volantem mě moc baví.

Obrázek uživatele Faob

Děkuju, to mám radost!

Ty jo, jak tohle dopadne ...

Obrázek uživatele Faob

Inu, autobus mu vezmou.

Obrázek uživatele Rya

Právě že komfort by měl být prevencí nespokojenosti a vzdoru, ne asi! :-D Ach jo, já už nemám sílu se ani rozčilovat... Pěkné to ale máš, zajímavé, i když to vidím všechno jenom v černobílé...

Obrázek uživatele Faob

Kolem a kolem, skoro všechny postavy v sérii, snad s drobnou výjimkou Jeronýma, který ale hlavně řídí a poslouchá (a biskupa, který už je tak nějak dlouho na světě), byly a jsou trochu pošahané, nevzdělané, omezené, hříšné, všechny je mám tak nějak rád, se všema by se mi obtížně mluvilo... Některé "hříchy" nás ale štvou více, nad některými více mhouříme oči, některé jsou individuální, některé systémovější. Je to k rozčilování, ale když se pak občas kouknu do zrcadla, nadávky polykám.

Obrázek uživatele Esti Vera

Nemám co napsat, ostatní to vyjádřili přesně. Takže asi budu jen opakovat: drabble výborné, porušení kodexu předběžné opatrnosti i antistarosta se mi moc líbí a celá série je opravdu povedená (postavy jsou někdy skvělým zrcadlem, do kterého se ne vždy příjemně kouká!).

Obrázek uživatele Faob

Možná nemáš co napsat, ale napsalas to přenádherně! Díky Ti!

Obrázek uživatele Regi

Včera jsem neměla čas ani nakouknout (malovatbyt je pomalu horší než vyhořet) a dnes už ani nemám co dodat. Drabble výborné, diskuze taky. Kouzelný je termín "preventivní připosranost". :-)

Obrázek uživatele Profesor

Jeroným má postřeh. Staré zvyky se těžko opouštějí. Jen nevím, proč by tu linku chtěli rušit.

-A A +A