Na první pohled to vypadalo jednoduše

Obrázek uživatele Dr. Dark Current
Úvodní poznámka: 

Pojďme si trochu rozebrat takový proces lakování. V mém případě pokus o lakování veterána :D

Drabble: 

Víte řeknete si, co na tom asi může být… Vzít barvu, nastříkat ji na plech a voala máte dokonalý povrch lesklý jako zrcadlo.

Tak na to můžete rovnou zapomenout! Lakování je taková trochu alchymie říznutá černou magií. Než se vůbec pustíme do lakování je třeba povrch důkladně očistit. Trochu to teda pošudlíme hadrem a hurá do lakování co?

Tak snadno to teda nepůjde! Moucha přilepená v barvě a kolem šest podivných teček. Tak na mouchy jsou ty komory s filtry… Ale co ty tečky? To mastnota špatně odmaštěného povrchu porušila povrchové napětí barvy a vytvořil se defekt zvaný rybí oko.

Závěrečná poznámka: 

A nemyslete si, že jenom dobrým prostředím a přípravou se z vás stane lakýrník! Jak sem napsal... Je to alchymie, kdy se snažíte trefit poměry různých chemikálií, které můžou chování barvy zlepšit, nebo taky výrazně zhoršit a taky musíte naprosto dokonale mávat rukou jako kouzelník, aby se nanesla rovnoměrná vrstvička barvy :D

Komentáře

Obrázek uživatele mila_jj

A co stříkací pistole? To už je podle mne čistá černá magie. :)

Obrázek uživatele Dr. Dark Current

Ano všechny ty různé trysky a do toho si kontrolovat, jestli je v kompresoru ještě dostatečný tlak, aby se neměnila dávka barvy.
Nebudu si hrát na hrdinu... Černá magie lakování nebude moje silná stránka haha

Obrázek uživatele neviathiel

Chlámajík. To zní, jako když jsem natírala stěnu... ono je totiž třeba nejdříve zatmelovat díry

-A A +A