Na světě nejsou jen pohádky

Obrázek uživatele Karin Schecter
Fandom: 
Drabble: 

Když se narodila, pojmenovali ji Marie. Už od malička jí ty příběhy vyprávěli. O Marii a Josefu a děťátku, narozeném v jesličkách. Také o Adamovi a Evě a o rajské zahradě. A o Bohu, který nad nimi bdí a poslouchá jejich motlitby. A o tom, jak je důležité chodit do kostela a ctít desatero. A všechno to znělo tak malebně a čišela z toho láska.
Potom Marie vyrostla a začala si v Bibli číst sama. Smrt. Vraždy. Řezání hlav i údů. Nezměrné násilí. Znásilnění.
Možná, že všechno v Bibli není až tak krásné. Možná, že taky záleží na úhlu pohledu.

Závěrečná poznámka: 

Protože každé náboženství má svá pozitiva i negativa a je potřeba si zjistit fakta a zamyslet se nad tím, než něčemu bezmezně věřit.

Komentáře

Obrázek uživatele Erendis

Bible rozhodně není růžovoučké čtení.
Past se však skrývá také v příliš rychlém rozhodnutí, čemu že ti druzí vlastně bezmezně věří.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Tak to určitě :) A tohle drabble nemá být proti křesťanství ani náboženství všeobecně. A určitě ne proti věřícím (každý jsme jiný, vnímáme věci jinak, věříme v něco jiného, každý si z Bible a křesťanství vezmeme to svoje). Ve sto slovech se toho ale dá vyjádřit vcelku málo, takže jsem to omezila na to, co mě napadlo k dnešnímu tématu :)

Obrázek uživatele Erendis

Rozumím. To měl být spíš povzdech, ne výčitka.
Já bohužel občas potkávám lidi, kteří jsou vždy hrozně rychle hotoví s tím, v co ten druhý věří, hlavně, když mu to chtějí otlouci o hlavu. Bez rozdílu víry.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Ano, takových lidí je bohužel spousta *taky povzdech*. To je to škatulkování. A taky média (momentálně např. proti muslimům). Lidi by hlavně měli pochopit, že každej jsme jinej a je důležitý, jakej je člověk povahy, ne k jakýmu náboženství se hlásí, jaké je národnosti a barvy kůže nebo koho miluje.

Obrázek uživatele tif.eret

Souhlas.

Velmi dobré a pravdivé.

-A A +A